Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Újra lehet kezdeni az életet...

Újra lehet kezdeni az életet 28 évesen?

Figyelt kérdés

Szerintetek van értelme 28 évesen elkezdeni egy jogi egyetemet?

Jelenleg gyógypedagógiai asszisztensként dolgozom, szeretem egyébként, de mindig is vonzott a jog. Az életem nem úgy alakult, ahogy alakulhatott volna.

Mire végeznék alsóhangon 5 év...+3 év ha ügyvéd akarnék lenni, és akkor ott állok totál pályakezdőként 36 évesen.

Gyerekem még nincs...

Szerintetek van még értelme ebbe belevágni?

Vagy ezt mostmár engedjem el és gondolkozzak a mostani irányomnak megfelelően továbbtanulni(pl gyógypedagógia)?


2018. dec. 26. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Helyedben folytatnam a palyat amit elkezdtem a jogot hanyagolnam. Nem egy ismerősöm vegezte el a jogot de egy vitte valamire mivel az apja eleg penzes igy prax alatt nem volt anyagi problemaja. A többi hoppon maradt mivel nem birtak volna anyagilag azt a 3 evet.
2018. dec. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Miért ne lenne értelme?


Tapasztalatom szerint, ha valaki ezen a "nem-e túl késő?" kérdésen sokat rágódik, akkor általában sosem lép és úgy előbb-utóbb tényleg késő lesz.

2018. dec. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Lehet nem a jogi egyetem a legjobb választás erre.

Egy ismerősöm csinálta, jól is ment neki, de kilátástalannak látta az egészet és otthagyta. Kettő lediplomázott, és most teljesen tanácstalanok, mert miután a szüleik évekig fizették nekik a felsőoktatást, nincs pofájuk évekig minimálbéren ügyvédbojtárként tengődni. De akkor se biztos hogy ügyvédként el tudnának helyezkedni, mert a legtöbb helyen családon belül megy az egész kihalásos alapon. Gyakorlatilag teljesen belterjes az ügyvédi szakma ,kívülállóként nagyon nehéz bekerülni.

2018. dec. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Ahogyan már leírták, nem tudsz majd elhelyezkedni.

Tehát ez az út felejtős.

Amúgy -természetesen- mindig lehet új életet kezdeni.

2018. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Az, hogy lehet-e újrakezdeni, nem is kérdés.

Az más téma, hogy pont a jogászi szakma felé váltás nem a legjobb döntés. Dunát lehet rekeszteni a jogászokkal. Olyanok mint a budapesti taxisok, sokkal többen vannak, mint amennyire igény lenne. Ha nincs ismeretséged kb. 0 az esélyed hogy azt mond majd, hogy megérte a váltás.

2018. dec. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha van benned, akarat tudás, akkor kezdj bele, ne vesszen el a tudásod.
2018. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!