Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hányszor lehet új életet...

Hányszor lehet új életet kezdeni? Hányszor lehet felállni a padlóról? Egyáltalán, érdemes így élni?

Figyelt kérdés

Amikor már minden igyekezeted hiábavaló, minden próbálkozásod kudarcba fullad, mintha az egész világ ellened lenne és senki nincs melletted.

Lelkileg és anyagilag már a padlón vagy, de még fel is törlik veled..

Amikor már elfogy az erő, a remény és a pénz és tök egyedül vagy. Már csak a büszkeséged maradna, de az is romokban.

Meddig lehet ezt bírni?

Hányszor lehet nulláról kezdeni, amikor már az idő is ellened dolgozik és csak egyre nehezebb lesz minden?

Nem hívők tapasztalatai érdekelnének (mert abban én nem hiszek, hogy az Úr majd megsegít, meg imádkozzak, járjak templomba és hasonlók..).

Van, akinek sikerült, akár többször is?


2018. nov. 2. 17:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Persze, hogy felállunk a padlóról, embernek lenni nehéz, mindenki szenved a terhei alatt. Próbáld meg nem ilyen giccses-felszínesen élni az életed, tele frázisokkal és előítéletekkel (nem, egy hívő sem mondaná, hogy az Úr megsegít, menj templomba "és hasonlók").

Élj emberi módon, önuralommal, figyelj és ismerd meg önmagad minél mélyebben.

2018. nov. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Ahhoz, hogy új életet kezdj, előbb meg kell halnod.
2018. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Hm,nem egyszerü én pont most kerültem ilyen helyzetbe!

Lelkileg nagyon nehéz elviselni ezt

2018. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sikerült elég sokszor és még annyiszor fog sikerülni, ahányszor padlóra kerülök. Ilyen a személyiségem, nem lehet letörni, mindenhonnan felállok. Megedződtem gyerekkoromban, valamire csak jó volt az a 19 év súlyos testi-lelki bántalmazás, amin keresztülmentem.
2018. nov. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Most csak tippelek,kb.2-ször,3-szor lehet felállni,utána már egyre durvább és már nem lehet(de lehet én vagyok gyenge)
2018. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
3 már megvolt, nem hiszem, hogy lenne több erőtartalékom.
2018. nov. 2. 19:18
 7/18 anonim ***** válasza:

Huhhh csak 3?

De irigyellek.


A vallásos dumásokat én is utálom ilyen kérdéseknél - bálvány a gyengébb embereknek kell.


Igazábol végtelen is lehet ez a szám.

Persze azon kell lenni javítsunk a dolgainkon.


Jó pár éve teljes önismeretre mentem rá, mellette újra edzés, tanulgatás.


Kerülni kezdtem azokat az embereket, akik lehúztak főleg lelkileg. Pl irritáló önsajnáltató ismerősök...stb


Meg kellett tanulnom öncentrikusabbnak lennem, mert ez is tény: A jó szívűeket kihasználják (mindenhol).


Az önmagamon változtatások alatt rájöttem: Nehéz volt ennek a kezdete, de így előrébb haladva látom eredményét is magamon, környezetemben s munkáimban (alkotó vagyok sok ágon)és meló helyen is.


Ne azt kérdezd:

Meddig lehet ezt bírni?


Hanem azt:

Hogyan rendezitek/rendezzed ezt az úgy nevezett kialakult káosz helyzetet?


Ismerd meg önmagad!

Pl kezdetben átgondolva ezt töltsd ki:

[link]


Apránként ismerd meg magadat, de ne felületesen.

Miért vagy olyan amilyen?

Mi miért/miből alakulhatott ki?

Stb..

Majd fogadd el a múltad s akkori éned.

Azon az énen, mit változtass, hogy jobb legyen?

Mik érdekelnek, mikhez értesz?

Valami amihez értesz vagy van érzéked tudod-e munkában kamatoztatni?


Lehet sokszor a nulláról kell kezdeni, de ezt kell előnyünkre kovácsolni s vissza tekinteni arra:

Mi az amit ne kövessünk el újra, ne hagyjuk magunkat s a bizonyítékok arra:

Igen voltam már nullán, de Megoldottam.


Ezért most is megoldom, de nem hagyom veszni mostantól!


A múltam s a jelen ég és föld, de a jövőmet mégszebbé teszem.


Miért? Mert ez a cél projektem neve:

ReLife from Zero.


Koromhoz képest sok mindent tapasztaltam s az egyik random megismert beteggel a fülészeten beszélgettem (70 éves idős úr volt) s meglepődött rajtam.


Azt mondom nincs olyan hogy lehetetlen csak tehetetlen.


Szóval hajrá! Fel a fejjel!

Lehet hosszú út lesz a kezdet s ordít a lelked, de amint megérzed a felfele utat könnyebb lesz s csak haladj tovább!


Sok sikert!

2018. nov. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2018. nov. 3. 10:17
 9/18 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzáfűznék, hogy nem egy lelkileg tipródó tini vagyok, ahogy esetleg gondolhatják, akik olvassák a kérdésem.

Nem, én már elmúltam 50. Voltak remek időszakaim az eddigi életemben (régen..), amik szép emlékek maradnak, de az utóbbi néhány év már nem volt más, mint csúszás a gödör mélyére, egyre lejjebb és lejjebb. És ha megpróbáltam kimászni, akkor jöttek az újabb sárlavinák és szépen lenn maradtam.

Szóval, erről szól a dolog, csak pontosítás kedvéért írtam ezt.

2018. nov. 3. 22:20
 10/18 anonim ***** válasza:

Pár éve volt velem olyan, hogy nem volt az életemnek egyetlen olyan szegmense sem, ahol rendben lettek volna a dolgok. Betegségek (saját + család) anyagi nehézségek, szegénység, munkanélküliség, borzasztó szakítás utáni társtalanság, és barátok nélküli magány. Olyan depresszióba estem, hogy minden mozdulatom fájt, és az egész testem annyira nehéz volt, hogy alig tudtam mozogni. Nagyon nehezen jöttem ki belőle, de nagyon akartam. Végülis először társat találtam, meglepő módon, és egyáltalán nem az ideáljaimnak megfelelőt, de azóta is együtt vagyunk, és egyre csak jobb a kapcsolatunk. Aztán rendes munkám is lett, és az anyagi helyzetem is sokkal jobb lett. Még mindig van mit csinálni, de ég és föld, ahogy érzem magam a korábbiakhoz képest.

Nem először néztem szembe nehézségekkel az életben, de ez volt a legnehezebb, mert folyamatosan értek a csapások, egyik a másik után, most nem részletezem. Mégis kijöttem belőle, ami kisebb csoda szerintem. De nagyon akartam. Szerintem nagyon kell akarni, és az ember összeszedi magát.

2018. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!