Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lesz az újévi fogadalmad?

Mi lesz az újévi fogadalmad?

Figyelt kérdés

2018. dec. 31. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz, úgy hülyeség ahogy van
2018. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem a fogadalmakat, különösen nem egy adott alkalom kapcsán. Inkább vagyok híve az őszinte elhatározásoknak, amelyek saját belső igényeimből erednek, így idén év végére kissé elgondolkodtam az életemen, leginkább azon, hogy mivel töltöm a szabadidőmet, és a következő célokat határoztam meg jövőre:


1, Minimalizálni szeretném az interneten eltöltött időmet, és csak hasznos dolgokkal tölteni pl. tájékozódás a közéletről, ezen belül több külföldi forrást is igénybe venni;

2, Újra szeretnék elkezdeni rajzolni, ehhez meg is tettem az első lépéseket azáltal, hogy a YouTube-on lementem rengeteg oktató videó. Egyébként magát a rajzolást azért kezdeném el ismét, mert egyre nagyobb igényt érzek arra, hogy alkotó, értékteremtő hobbit is folytassak, mely más módon tesz gazdagabbá, mint egy könyv, film vagy videójáték (igen, szerintem utóbbi is tud értéket közvetíteni, csak meg kell válogatni, hogy mire szánunk időt).

3, Fejleszteni a nyelvtudásom, ez tavaly is cél volt, és valamelyest sikerült előre lépni, de rájöttem, hogy egyedül nem megy hatékonyan, ebből kifolyólag, miután végeztem a vizsgáimmal be fogok iratkozni egy nyelvtanfolyamra. [Ha ez sikeres, akkor szeretnék elkezdeni idegen nyelven könyveket olvasni, néhányat már be is szereztem ösztönzés képpen (csak kell még némi fejlődés, mert más világ, mint egy cikk, vagy, egy film megértése).]


Eze a három az elsődleges, de cselekedni kell, a puszta elhatározás kevés, legalábbis én hajlamos vagyok halogatni, ha nem teszek egyből lépéseket az adott cél irányába.


Plusz egy cél pedig az, hogy kicsit eredményesebb legyek edzés során is, mert nem igazán tudok fejlődni, de ennél fontosabb a fenti 3.


Megjegyezném azt is, hogy szeretnék végre szerelmes lenni, szeretnék egy kapcsolatot, de ezért nem fogok külön tenni, inkább azt remélem, hogy a fenti céljaim elérése, vagy legalább az arra való törekvés, ebben is segíteni tud.

2018. dec. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Clay Morrow ***** válasza:
Nem lesz, mert tudom úgyse bírom meg/betartani. Fordított pszichológia :) (Remélem bejön)
2018. dec. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megfogadtam, hogy nem cigizek többet! De kevesebbet se'!
2019. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nem olvasok több gyakori kérdéseket
2019. jan. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
úgy látom nem sikerült betartani :D
2019. jan. 3. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!