Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen kutatásból derül ki...

Milyen kutatásból derül ki hogy 7 percet foglalkozik a gyerkével egy átlagos magyar szülő? Van egyáltalán valóságaapja?

Figyelt kérdés

2019. jan. 8. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy van bármiféle valóságalapja hiszen honnan szedtek információt amiből ez az eredmény megszuletett? Megkerdeztek pár "celebet" és az alapján? Mert akkor Elhiszem, hogy csak 7.:)
2019. jan. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Baromság,ennyi a véleményem. Mikor leülök velük sakkozni,vagy elmegyünk ezekben az időkbem szánkózni,hidd el az nem 7 perc.
2019. jan. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezért lenne fontos ismerni az átlag, a medián, és a módusz közti különbségeket.


Az átlag az azt jelenti hogy vesszük az összes mintát, és a mintákból kapott értéket elosztjuk a minták számával.


Ha van egy szülő aki napi 2 órát, azaz 120 percet foglalkozik a gyerekkel, és van három másik szülő aki csak megkérdezi tőle reggel hogy "Mikor jössz?", ami kb max egy 2 perces beszélgetést jelnt, akkor az ő átlaguk 32 perc naponta. Jól látszik hogy az átlag tehát baromira nem vonatkoztatható az egyéni esetekre, mert torzít.


A módusz a leggyakoribb eleme egy halmaznak, az már beszédesebb.


Ha van 10 szülő akik napi 2 percet foglalkoznak a gyerekkel, van 5 akik napi 20 percet, és van másik 5 akik napi 60 percet, akkor ott a napi 2 perc a leggyakoribb elem.

Az átlag pedig 21 perc lesz. Jól látszik hogy az átlag a legrosszabb értékeket bőven felülmúlta, a legjobbakat bőven alul múlta.


Az hogy Magyarországon mennyit foglalkozhatnak átlagban a gyerekkel a szülők erősen függ attól hogy hogyan határozzuk meg a velük való foglalkozást, és azt minek számoljuk ha a szülő pár közül csak az egyik foglalkozik gyerekekkel.


ezek nélkül a pontosan meghatározott feltételek nélkül a nulla és a napi 8 óra között bármi lehet.

Azt is jó lenne tudni hány éves gyerekről van szó. Egy csecsemővel nyilván a leghanyagabb szülő is többet foglalkozik napi 7 percnél, egy kamaszt viszont teljesen figyelmen kivül hagyhat.

2019. jan. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából csak a tejes dobozon láttam ésmár régóta felkeltette az érdeklődésemet mert semmilyen forrást nem jelöltek meg
2019. jan. 9. 08:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég régi dolog, én már évekkel ezelőtt hallottam erről, de nem tudom ponzosan mi az alapja, most sem találtam meg. Zacher Gábor is nyilatkozott róla egyszer, szerintem az hozhatta be a köztudatba még korábban.

Találtam egy 2010-es tanulmányt, ebben ez a 7 perces adat nem szerepel, de persze az attól függ, hogy mit és mennyire veszünk komolyan, melyik korosztályt nézzük (eltűnés (elszökés) szempontjából a 14-18 évesek veszélyeztetettek, és ott kevesebb is az együtt töltött idő). A tanulmány címe: Harcsa István: Családi kohézió. A szülők és a gyermekek társadalmi együttléte a mindennapok világában.

Ahogy ezt is, valószínűleg az idézett statisztikát is a ksh készítette (ha elég ügyes vagy, a honlapjukon is biztosan megtalálod). A módszertant tekintve ilyenkor kiválasztják a teljes lakosság egy reprezentatív csoportját, és alkalmas kérdésekkel választ kapnak a vizsgált adatokra. Ezek az adatok ilyen nagy mennyiségben ha más tényezőtől nem, vagy folytonosan függenek, akkor normál eloszlást produkálnak, emiatt az átlag is egy informatív adat. (Mellesleg pedig ahhoz, hogy 7 perc legyen az átlag, úgy, hogy vannak annál jelentősen nagyobb (mondjuk 45 perces adatok), sokkal több 7 perc alatti adat kell, mint ilyen nagyobb szám, tehát vélhetően az is igaz, hogy leggyakrabban 0-7 perc-et töltenek a gyerekkel.

2019. jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!