Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem értem az olyan szülőket...

Nem értem az olyan szülőket minek vesznek maguknak több házi állatokat egy önkormányzati panel lakásban, mikor a 3 fő SNI nevelésű gyermekeik végett alig van pénzük másra?

Figyelt kérdés

Mert 1 fő kiskorú SNI gyermeket sem könnyű felnevelni eltartani és biztosítani az alap szükségleteiket.


Eleinte sokszor láttam az írásából a család anyát panaszkodni, hogy mennyire nehezen jön ki anyagilag a férjével együttm hog 3 fős SNI gyermekeik mellett egy Önkormányzati panel lakásban laknak.


Viszont másnap meg láttam, hamarosan újabb kis állat gyűjteménye lesz 3 kutya mellett 1 nyuszi is.


Tisztelem minden ember magán életét azt csinálnak ők amit akarnak, de ne csodálkozzanak az ilyen szülők ha nagyon megszorulnának anyagilag. És kevesebb ember fog nekik adni pénzbeli adományt.



2019. jan. 19. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem gondolják át, nem gondolnak bele.
2019. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mert szükségük van valamire, ami nem gondot, hanem örömet okoz nekik.
2019. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy nyúlnak (tök mindegy milyen fajta) nem tenne jót az egészségének, egy szezonálisan penészedő rosszul szigetelt falú önkormányzati panel lakás.


Az ilyen állat egy kertes házban való ahol nagyobb a mozgásterem, és nem tud onnan kiszökni és a hideg meg a meleg elől. És be tud menni a jól szigetelt belső kifutójába. Amit friss és tiszta faforgácsot kell hetente egyszer be tenni neki kitakarítása után.


Sok mindenre van szüksége egy házinyúlnak, mert sokkal nagyobb az igénye a szükségteleiben is, a kutyákkal ellentétben mert a kutyák nem annyira érzékenyek a nyulakkal ellentétben. És akkora igényük sincs a nyulakkal ellentétben.


Legkönnyebb tartani házi kedvencként a törpe halakat kisebb akváriumban. Olcsóbb a kutyáknál és a nyulaknál is.

2019. jan. 19. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
De ő nyulat akar, nem halat. Téged ez miért zavar?
2019. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Anyagi helyzetük javítása érdekében javasold nekik, hogy kutyam nyúl, halak tartása helyett, amiknek kajája egy bizonyos összeget felemészt, tartsanak ágyi poloskát, azok etetése egyetlen plusz fillérjükbe sem kerül!
2019. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van (nem SNI-s) és 2 kutyám Nem kevés feladat a velük való munka. Van, hogy legszívesebben elköltöznék. Családi házban lakom, de tuti több kiadást jelentenek a kutyák, mintha csak egy kutya lenne. Ha rosszabb lenne az anyagi helyzetem biztos nem vállaltam volna be a 2 kutyát.
2019. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Amúgy nagyon lehet szeretni az állatokat,egy percig nem bántam meg,hogy vannak. Ja lehet jót tesz a gyerekeknek is. Persze nem tudom, milyen jellegű az SNI-jük.
2019. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
#3 Remélem tudod, hogy a halak akváriumban tartása kínzás a számukra. Nem hiába tiltották be a gömbakváriumokat... Mielött más életébe szólsz bele, nem átrana ha te is tájékozódnal egy kicsit.
2019. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!