Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szól minden az emberről?

Miért szól minden az emberről?

Figyelt kérdés

Az utcán tele van minden emberrel. Az autókban emberek ülnek, a filmekben sorozatokban emberek játszanak. A munkahelyen is emberek vannak, ha kinyitok egy könyvet az is xy emberről fog szólni... a reklámplakátokról emberek néznek vissza ránk és emberek is tervezik, ragasztják fel őket. A konfilktusok is emberek közt vannak és a jó dolgok (pl kellemes időtöltés, kibékülés, stb) is.


Más is gondolkozott már ezen? Vagy csak én? És erre a kérdésre is emberek fognak válaszolni, sőt én is ember (nő) vagyok..


Néha jobb lenne el vonulni a növények állatok közé. :D 22/N



2019. jan. 27. 14:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Sok természet tudományos, állatokról szóló dokufilmeket néztem korábban a National Geographic-on, ott mindennel találkozhatsz, csak éppen emberrel nem!
2019. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Erre már én is rácsodálkoztam, Kedves kérdező. De ez azért van, amit a többiek leírtak. Egy fenyőfa nem tud könyvet írni az életéről. De sok természetfilmben nincsenek emberek, max a kommentátor hangját hallod, hogy tudd épp mit csinálnak mondjuk a pingvinek.
2019. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem tudok azonosulni a kérdéssel ill. véleményeddel, Kérdező!

Ma kőkeményen minden (!) a pénzről, a lét előteremtéséről, az erőszak különböző formáiról, a szélhámosságról szól!

Más kérdés, hogy a pénzt és a konfliktushelyzeteket is az ember teremtette meg, ill. idézi elő. Ha úgy tetszik, az ember az a lény, aki képes magának megoldandó problémákat gyártani csak azért, hogy tartalmasnak érezze az egyébként üres, monoton életét. Nézd meg például - színesben - azt, amikor két csiga birkózik a sárban, vagy két fenyőfa veszekszik egymással! Az embernek meg van az a képessége, hogy tartalmakat gyártson az életébe és ennek az egyik leggyakoribb eszköze a pénz!

Érdekes, hogy aki olyan csóró, mint a templom egere, az nem mosolyog rád nap mint nap a netről és nincs benne azokban a történésekben, amelyek középpontban tarthatják!

Van például hajléktalan, aki úgy viszonyul a külső segítség minden formájához, hogy kategorikusan elutasítja, de találkoztam már olyan emberrel is, aki vak, és agresszív stílusban hárította el az emberségből, udvariasan felajánlott segítséget! - Vannak emberek, akik nem engedik, hogy róluk szóljon bármi is.

2019. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Mert mi vagyunk többségben. Oké: vannak az állatok, de egy egyedből (pl.: kutyák) nincs olyan nagyon sok, mint az emberből. Meg az állatok csak tengenek-lengenek a maguk kis világukban, ettől az ember már fejlettebb (talán), így értelmet ad az életnek - bár az állatnak is van értelme az életének.

Lehetséges, hogy elvonul az ember remetének, akkor talán tud a természet közelében lenni, és így nem 100%-osan az emberekről fog szólni az élet (bár saját magát fenntartani szükséges).


A felsoroltjaid között van a konfliktus vagy épp a jó dolgok. Ez az állatoknál is megjelenik, pl.: a városban élő egyik kutya találkozik a "nagy" kutyasétáltatás közben egy társával, amiből vagy konfliktus-, vagy jó dolog, öröm fog keletkezni számára.

Bonyolult ez a kérdés, de érdekes:).

2019. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!