Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Koreában máshogy számítják az...

Koreában máshogy számítják az éveket?

Figyelt kérdés

Beszélgettem néhány Koreai ismerősömmel, és például volt aki azt írta, hogy Koreában 17 éves, de más országokban 15, volt akinél 1 év eltérés volt, volt akinél meg nem volt különbség.


Koreában van valamilyen más számítás?



2019. febr. 2. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Igen, a fogantatás miatt ~9 hónappal tolódik az "életkoruk" a születésük napjához képest. Szerintük onnantól "él" a gyerek hogy megcsinálják, miközben te nem tudod napra pontosan megmondani hogy mikor fogant meg, és ugye még ott van a különbség hogy nem minden gyerek pont 9 hónapra születik meg.
2019. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Uhh ez annyira nagy katyvasz 🙄

Miért nem lehet egységes? Igen én is élő emberi lénynek gondolom a megfogant magzatot de kitalálni hogy mikor foganhatott meg és ha kora szülött akkor úgy meg bonyolultabb. Inkább a születéstől számítva a legenyszerűbb az legalább biztos percre pontosan. 😃

2019. febr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy Koreában a születéskor számít egy évesnek a baba, ezt olvastam.
2019. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

igen e téren nagyon buták mert amint meg születik a baba az 1 éves! komolyan! ezért a legtöbb koreai +1 évet mondanak a korukra (de persze nem vehetnek alkoholt a 17 évesek csak akkor ha hivatalosan betöltötték a 18-at) igen a másik meg hivatalosan mindenki annyi mint a világ minden pontján!


azért hülyeség ez mert a baba 9 hónapig fejlödik az anyában szoval nem 1 évesek lesznek hanem 9 hónaposak +-nap ja és 3-4 hónapig agy tevékenység sincs (persze ezt régebben nem lehetett tudni) de most már igen...!


igaz a baba él az anya hasában azonban ez olyan mint az idő/óra van 0/24 óra és van 1 óra a nap nem 1 órával kezdődik hanem 0-val


ha valamit elkezdesz tanulni akkor azt nem 1-ről kezded (mert nem tudsz semmit belöle) hanem 0-ról kezded


ha valami fejlödik akkor az még nem lesz a végterméke a mégmeg nem ért zöld paradicsomot sem kezdik el árulni (a stand ahól meg árulják az maga az élet)


ezt nagyon elmagyaráznám a koreai embereknek alig várom hogy legyenek koreai ismerőseim

2019. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!