Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Utcán, műanyag tálnyérban...

Utcán, műanyag tálnyérban ételt elhelyezni a hajléktalanok számára bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés
Néha megmarad otthon egy kis étel, de kidobni nem szeretnénk. Dél után általában nagyon sietni szoktam a buszom miatt, de reggelente lenne időm elhelyezni az ételt valahol (mivel reggelente nem szoktam hajláktalanokat látni, nem tudom neki személyesen odaadni). Ez esteleg bűncselekménynek számít?
2019. febr. 6. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem igen. Szemetelsz meg mocskolsz.
2019. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Én láttam olyan megoldást, hogy a gyűjtő vagy konténerek mellé vagy a tetejére helyezik a megmaradt kaját szépen csomagolva pl. fagyis dobozba és műanyag zacskóba rakva.Általában elviszik őket. Lehet hogy kutyának nem tudom, de el szokott tünni onnan.Győrbe pl. vanak olyan helyek, ahova be lehet rakni tartós élelmiszereket ezek az ételdobozok. [link]
2019. febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem(hacsak nem fogják rád, hogy szemetelsz), de egy flakon műanyag koccintósnak jobban örülnének.
2019. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szomorú😔 Gondolom, ha valaki megeszi, talán ki is dobja😔
2019. febr. 6. 12:40
 5/10 A kérdező kommentje:
De most már nem vagyok benne annyira biztos.
2019. febr. 6. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
100 forintos boltban vagy nagyobb háztartási boltban tudsz venni eldobható, műanyag ételest, aminek teteje is van. Kb fél literes. Tedd bele az ételt, ìrd rá, mi van benne, és mikor készült. Hogy hová tudod kitenni, ahol megtalálják, azt nem tudom.
2019. febr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
Nálunk ha ritkán marad meg, ételesbe teszem és a szelektív gyűjtőnél a papíros tetejére rakom ki. Rendszeresen járnak oda a kukákat megnézni, így biztos hogy akinek szüksége van rá, elviszi.
2019. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában már nem követsz el semmit sem, de ha ou hagyod a kaját és valaki mérget tesz bele, könnyen rádverhetik hogy hajléktalanokat akartál őlni stb. Ha meglátsz egy hajléktalant, inkább add kézbe.
2019. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem higiénikus, veszélyes lenne.
2019. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha mérget is raksz bele akkor igen
2019. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!