Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Újrahasznosítotok valamit? Ha...

Újrahasznosítotok valamit? Ha igen, mit? Rendszeresen?

Figyelt kérdés

Mi üres vizesflakonokat vittünk a falubeli újrahasznosító kukába (nem tudom van-e valami rendesebb neve). Mellette volt még egy üveges kuka, de nagyon ritkán használtunk üvegeket, ha mégis akkor keg későbbi tárolásra használtuk őket (pl. lekváros, befőttes üvegek)


Amelyik áruházban volt külön papír, műanyag, üveg, alumínium akkor az annak megfelelőbe dobtam a szemetet.


A suliban is volt néha elem-kuka.


Jelenleg külföldön lakunk és itt majdnem mindenhol vannak ilyen recycling kukák. Iskolákban, munkahelyeken külön papírgyűjtő dobozok vannak a termekben, az udvarokon meg kisebb palackosok. A szomszédságban mindenkinek, nekünk is, van egy kuka a szemétnek, és egy az újrahasznosítható dolgoknak. Adtak hozzá egy szórólap szerűséget amin van kép és leírás arról, hogy melyiket szabad belerakni és hogyan, és melyiket nem.



2014. júl. 19. 18:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és minden héten jön a 2 féle 'kukás' autó. :)
2014. júl. 19. 18:09
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, nekem természetes dologgá vált, hogy szelektálok. Bárcsak nálunk is olyan rendszer lenne, mint sok külföldi országban. De itt sokan még azt sem hiszik el, hogy egyáltalán a szelektíven gyűjtött hulladékot valóban újrahasznosítják.

Papír hulladékból mindent szelektíven gyűjtök, kivéve a fekete-fehéreket, amiket gyújtósnak használunk télen.

Műanyagnál sokszor bizonytalan vagyok, mi mehet bele, s mi nem. Pl. toll külső borítása. A tiszta csomagolóanyagokat mind oda dobom.

A fém italdobozokat az áruházakban kirakott gyűjtőkbe dobjuk.

Az elektromos hulladékokat, elemeket, ruhakat szintén az erre kihelyezett konténerekbe.

Amit csak lehet, azt szelektíven gyűjtünk.

2014. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, amit csak tudok, szelektálok. Helyszűkében sajnos nem tudok mindent külön gyűjteni (értem ezalatt a sok apró vackot), de műanyagból és papírból tetemes mennyiségek jönnek össze, szerencsére már kaptunk szelektív kukákat, korábban gyűjtőszigetekre vittük ezeket. Régen, iskolás koromban még volt papírgyűjtés, remélem, azt is mind újrahasznosították. Az elemeket, izzókat természetesen szintén a megfelelő gyűjtőbe dobom, azokat nem is szabad a háztartási hulladékba keverni. Üveghulladék ritkán akad, azt is elviszem gyűjtőbe, a befőttesüvegeket halmozom.
2014. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Beföttes üveg felesleget eladom (akad rá vevö), ami marad, azt feltöltöm savanyúsággal, lekvárral, paradicsomlével. Pet palackot keveset termelek, mióta szódát vásárolok, azt a keveset meg a sárga kukában helyezem el. Csomagolóanyag, papirhulladék megy a sárgába szintén. Vas méhtelepre. Alu doboz a teszko gyüjtöbe
2022. febr. 10. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!