Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem túlértékeltek...

Csak szerintem túlértékeltek az olimpiai játékosok, olimpikonok?

Figyelt kérdés

Gondolom hatalmas közfelháborodást fog kiváltani a kérdés de én így gondolom és csak kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol erről a kérdésről. Volt olyan ismerősöm aki egyenesen lehülyézett, mert ő pl. nagyon szereti a sportokat és ezért valami istenekként tekint az olimpikonokra pl. :D De volt már olyan ember is aki részben vagy teljesen egyetértett.


Szóval hogy visszatérjek a kérdésre, én azért gondolom ezt mert SZERINTEM kb. igen is van érdem abban, hogy valaki xy dolgot világszinten az elsők között teljesít, és igen szép, meg lehet tapsolni érte meg kapjon érmet DE...


Ezek az emberek utána életük végéig kapják az ilyen meg olyan pénzbeli támogatásokat miközben egyébként életükben nem dolgoztak semmit (a kemény edzéseket nyílván fellehet fogni munkának, viszont ezek az emberek továbbra is a testükből, testi teljesítményükből élnek, 0 agyi megerőltetéssel. Biztosan vannak okos élsportolók is de szerintem az nem a többség.


Illetve még ehhez jön a következő gondolatom is (és ez az ami miatt megfogalmazódott bennem az egész kérdés) :

Igazából ezek az emberek az életüket teszik fel arra, hogy minél jobb sportolók legyenek. MÁR KISGYERMEKKORTÓL KEZDVE ezt az életmódot követik, MIELŐTT MÉG SAJÁT DÖNTÉSÜK ALAPJÁN választhatták volna ezt a pályát.

MErt ugye ahhoz, hogy valaki élsportoló legyen nagyon kicsi korban elkell kezdeni az edzést. És nekem ne mondja senki, hogy egy 6 éves gyerek az magától találja ki ezt az egészet. Szerintem itt kb. az esetek 99%-ában olyan szülők állnak akik nem látnak kettőnél tovább a sportnál és nyomják agyba főbe a gyereket mindenféle edzsére aztán hátha egyszer találnak valamit amiben tehetséges lesz.. és így lesz némelyik ilyen gyerekből a végére tényleg sikeres sportoló. Viszont ez akkor egyáltalán nem a gyerek döntése/érdeme hanem csupán arról van szó, hogy a "kiéhanemazéngyerekem" szülő nyomja befele a gyerekét a különféle edzésekre már -1 éves kortól és akkor viszont ilyen alapon kb. az ország fele olimpiai bajnok lehetne, ha mindenkinek ilyen sportőrült szülei lennének.


Nyílván szép teljesítmény, ha valami sikerül de hát most hova kéne sz@rni, miért vannak istenítve és túlfizetve? Azért mert 0 éves koruktól erre készültek a szülői nyomás miatt?


2019. febr. 16. 17:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Olyan szinten nem érdekel az élsport, hogy az nem igaz. Mindig meg is kapom, hogy milyen magyar vagyok én, amikor csak a vállamat vonogatom egy-egy magyar sportsikerkor. Szóval +1.
2019. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az elsővel és veled is. +1
2019. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
41%
Egyrészt nem minden élsportolót nyomtak pici kora óta, másrészt meg elég sok munka van amit beletettek ebbe hogy sikeresek legyenek, nyilván ezt nem lehet szimpla polgári állás mellett csinálni. Ez a rendszer, ezt kell elfogadni, ha valaki nem ért egyet az élethosszig tartó fizetésükkel, csak azt tudom ajánlani neki hogy csinálja utánuk.
2019. febr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Én is ugyan ezt gondolom mint te, kérdező.
2019. febr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%
A legtöbb élsportoló sose szerez olimpiai érmet, vagy egyáltalán ki se jut. Amilyen versenyekre a közelben elmennek azokon ha jól teljesítenek épp hogy lesz pénzük más földrészeken versenyekre nevezni, odautazni stb. és akkor még több pontot szerezhetnek ami az olimpiai bejutáshoz kell. Ezek az emberek az egész életüket feláldozzák erre, hétvégén is időrendjük van, edzenek stb. Tudom, mert edzettem együtt ilyenekkel, nem normális hogy mennyi energiájuk van. Azonkívül pedig nagyon is az ő döntésük, ha ezt nem imádod nem tudod csinálni. Nem mindet a szülő erőlteti, akiket én ismertem azok maguktól mentek mert pl. az iskolában volt délutáni edzés. Azonkívül azt írod "egyébként életükben nem dolgoztak semmit". Ez nem így van, szinte mind elvégez valamilyen egyetemi szakot sporttal kapcsolatban és edzősködik. Az is rendes munka. Nincsenek ezek az emberek túlértékelve és megérdemlik a támogatást.
2019. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem csak szerinted van túllihegve az olimpia. Sokkal inkább egy agyon tervezett biznisz, mint élsport. Amelyik ország abban a "kegyben" részesül, hogy megrendezheti, elkezd esztelen pénzeket belepumpálni a bizniszbe, aztán ingét-gatyáját lehúzza az olimpia idején az olimpiát megtekinteni szándékozókról, - hogy minél kevesebbet bukjon vagy minél nagyobb haszont kaszáljon. Ebben csak egy végrehajtó "közeg" az olimpiai sportoló, aki képes végi bohóckodni az egész életét a "nagy cél" érdekében. Ez akkor szokott komikus lenni, amikor 0,002 másodperccel bukik el valaki egy olimpiai címet - miközben a második helyezésre pedig gyakorlatilag nullaként tekint mind az emberiség, mind a sportvilág. Legalább akkora röhej ez, mint a "magyar labdarúgásra" számolatlanul pazarolni a közpénzeket, - ugyanis ami itt megy az sem a magyar, sem a labdarúgás fogalmát nem meríti ki, de számtalan ember élhetne akár egy árnyalattal is jobban, ha nem olyan beteg emberek irányítanák a sportéletet, mint amilyenek jelenleg teszik. Párhuzamosan fut ez a hitélettel is: másképpen alakulna Magyarországon a fenntartandó egyházi objektumok száma is, ha azt pusztán a hívők adományaiból kellene fenntartani, de ez egy ilyen ország, amelyik azzal jótékony, akit kiemel az állatvilágból magának állami szinten. Ha a következő miniszterelnök kedvenc állata például a svábbogár lesz, akkor megint megnézhetjük magunkat, mert kötelező lesz minden háztartásban legalább két populációnyi svábbogár ajnározása. Ez van!
2019. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagyunk egyformák.

Nincs szükség egyetértésre.

A másik megértése a fontos. Hogy elfogadd azt, ha a másik máshogy gondolkodik, mint te.

Ha valaki meg tudja becsülni, hogy valaki a teljes életét arra áldozza, ő legyen a világ legjobbja,akkor azt tiszteletben tudd tartani. Ez fontos. Meg az, hogy rá gyere, ettől még neked nem lesz semmi bajod. Ez ilyenkor nem az a játék, amit a hülye gyerekek szoktak játszani, hogy kinek van igaza. Ez arról szól, hogy neked is van egy véleményed és másnak is van. És mindkettőnk véleménye létezik. És emellett is megy tovább az élet. És megismertétek egymás nézeteit.


Tádám!


0%

2019. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk érdekes svábbogárnak titulálni azt, aki reggel 5től este 9ig dolgozik az eredményeiért 20 éven keresztül.

Az kicsit többet ér, mint a svábbogár. De ez is csak egy vélemény.


0%

2019. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én mindenkit felpontoztam.
2019. febr. 16. 19:02
 10/24 anonim ***** válasza:
16%

A szellemi sekélységetek határtalan.

Gondolom ti vagytok azok, akik szerint csak az a munka, ha valaki egész nap lapátol, illetve megszüntetnék a Parlament díszvilágítását, a művészetek támogatását mert azzal lehet spórolni és adjuk oda a szegényeknek a különbözetet :D

Még jó, hogy az ilyen hülyék hangja a kocsmánál tovább nem jut.

2019. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!