Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti tudtok dolgozni nappali...

Ti tudtok dolgozni nappali tagozat mellett?

Figyelt kérdés
Csupán kíváncsiságból kérdezem, mert akárhányszor elmondom, hogy én nem tudnék az egyetem mellett dolgozni, mindig megkapom, hogy csak az nem tud dolgozni az egyetem mellett, aki nem akar... Kérdés: ti tudtok? Leírnátok, hogy hogyan jut rá idő, mennyit dolgoztok, hol, milyen munka stb.?
2019. febr. 18. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmi diákmunka szóba jöhet, de úgy hogy rendes mondjuk 8 órás munka csak akkor, hogyha úgy tudod alakítani az órarendet, vagy kevés tárgyad van. Vagy strapabíró vagy, és bevállalsz éjszakai műszakot. Én egy félévben úgy csináltam, hogy (mivel legkorábbi órám 10-kor volt és legkésőbbinek is max 8-ra vége lett) mentem éjszakázni. Ezt szinte minden gyárban be lehet játszani. Nem jutott mondjuk 8 óra alvásra, csak 4 jobb esetben 5-6, de ki lehet bírni. Vagy ha esetleg úgy tudod tologatni hogy mondjuk hétfő-szerdán letudod az óráidat csütörtök péntek szabad és akkor dolgozol. Ha ezeket nem tudod kivitelezni akkor mindenképp valami engedékeny munkaidejű melót keress.
2019. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%

15 évesen szülöi engedéllyel elmentem diákmelozni már 22 vagyok okj mellett csinálom mai napig a nyelvvizsga vett el időt most mert fontos. A pénz is kell van takarékoskodva a számlafizetés mellett.

Keringőmre is én fizettem a ruhámat, ksjám telefonszámlám bérletem mindig én vettem. Nem akartam terhelni ezzel anyám ha már egy alkesz fa@zt is dl kellett tartani.

Viszont annyi munkatapasztalatot szereztem még a két gyakorlattal hogy elhelyeszkedlssel nem lesz gond a nyelvvizsga megszerzéséig.

Én beleszoktam a dolgozásba pénzem van félretéve bátmiben kell segiteni lakbér számla én mindig segitettem anyámnak. A kajámba is fiuetek megfözök néha vele is dolgozom ingyen hisz segitek neki

Ez egy életforma és veszélyesen kiéghetsz, de hát nincs is eltartva a popom

22/n

2019. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még hozzá teszem én hétvégéken is dolgozok hétköznap v suli után v néhány felesleges ora helyett 12-órázom karácsonyi szezon 24 orás is volt jó pár

Okosan kell szervezni az életet és jo kspcsolatot kiépiteni a melohelyen

Ha tanulni kell tanulni kell mérlegelek meloval de mivel ismernek jo pár éve megbeszéljük mikor dolgozok

Kettes voltam

2019. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%
Éjszaka tudtam mert nappal egész nap óráim voltak, nem jött volna össze 8 órás műszak se délelőtt se délután. Heti 3-4 éjszakát dolgoztam gyárakban plusz a hétvégéket ha volt rá lehetőség. Nyáron meg vizsgaidőszakban 12 óráztam is, hogy minél több pénzem legyen olyan esetekre ha pl. gyakorlat vagy zh hét miatt nem tudok dolgozni. Akit tényleg az éhenhalás és az utcára kerülés fenyeget diákmeló nélkül, az megoldja, de tapasztalatból mondom, hogy ennek hosszú távon az egészség látja kárát. 8 évig csináltam, ha nem dolgoztam volna, nem lett volna miből fizetni a kolit és a kaját.
2019. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt más választásom, nem volt ki segítsen, érettségi után megszakítottam minden kapcsolatot a bántalmazó családommal és előbb haltam volna éhen, minthogy oda valaha is visszamenjek. Már 16 éves korom óta szórólapoztam és diákmunkáztam, arra gyűjtöttem, hogy minél hamarabb leléphessek. A tanulmányokhoz ragaszkodtam, de az albérletet és az ellátásomat valamiből fizetni kellett, a diákhitel pedig bár nagy segítség volt, erre nem volt elég. Úgy rajtam össze az órarendem, hogy heti 3 napra sűrítettem össze a tárgyaim, ezeken a napokon éjszaka fordítottam mellékállásban, a többi szabad napon (heti 2 hétköznap plusz hétvége mindkét napja) mindenféle diákmelókat elvállaltam, volt ebben irodai adminisztráció, csemegepultos meló, hostesskedés, stb. Kemény időszak volt, néhány évig max 3-4 órákat aludtam egy nap és szinte semmit sem csináltam a munkán és a tanuláson kívül, de még ez is sokkal jobb volt, mint otthon, ráadásul ezerszeresen megtérült később. Megérte, ha visszamennék az időben sem csinálnám másképp.
2019. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Heti 30 óra megvan.
2019. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!