Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kik és hol öltöztetik fel az...

Kik és hol öltöztetik fel az elhunytakat ünneplő ruhába?

Figyelt kérdés
És meg is mosdatják az embereket, miután elhunytak? Ezeket -szintén- kik és hol végzik?

2019. febr. 24. 19:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Természetesen azokra gondolok, akiket nem hamvasztanak.
2019. febr. 24. 19:15
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A temetkezési vállalat/vállalkozó alkalmazottai, általában a ravatalozó épületében lévő, de külön helyiségben. Itt van egy ahhoz hasonló asztal, mint egy boncasztal. Márvány vagy rozsdamentes acél, a fej felőli végén van egy vízcsap, zuhannyal vagy slaggal, a másik végén pedig egy lefolyó.

Be kell vinni a ruhát, és ők ott megmossák, felöltöztetik az elhunytat.

Ha egy családtag akarja, megcsinálhatja ő is. Ismerek is olyat, aki az édesanyját maga mosdatta, öltöztette. Illetve, ha vallási előírások szerint akarják csinálni, akkor is mehetnek az ehhez értők, és megcsinálhatják.

2019. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
A temetkezési vállalkozónak vannak rá emberei. De amikor bekerül a test a hullaházba, ott is megmossák, anno jelentkeztünk is oda dolgozni de a kis méretem miatt végül portára tettek. Miuán a test átkerül a temetkezési vállakozó hatásköre alá, az ő emberei "kipofozzák", mossák, sminkelik, öltöztetik, beragasztják a szemét és a száját stb.
2019. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Hú, hát kell lelkierő ehhez a munkához, én nem tudnám csinálni. Ez végzettség nélkül végezhető, betanított munka?
2019. febr. 24. 20:03
 5/6 Metionin ***** válasza:
Mi amikor halottat mosni jelentkeztünk, egy pszichológiai tesztre kellett csak menni. Engem végül nem tettek be mert 45 kiló vagyok és mint kiderült, egy testet egy ember "kezel", tehát 70-80 kilós testeket és a nagy fém kádakat stb. is emelni nem tudtam volna. Így amikor kiesett egy éjszakás portás, beraktak helyette. A többiek amúgy nem mondtak semmi rosszat a munkáról, végülis tudták hogy mire vállalkoznak és holttestet, boncolást is láttak már előtte.
2019. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kórházban is, ahol elhunyt. És külön pénzt kérnek érte, 10-15 ezer forintot.

És ez hamvasztás előtt volt.

2019. márc. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!