Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek le lehetne fizetni...

Szerintetek le lehetne fizetni az orvost így?

Figyelt kérdés

Ugye egy évben van 20 nap szabadságom

Nekem ez lesz az első teljes évem amit Januártól kezdek meg. Szóval szerintem ez rohadt kevés.

Nem keresek rosszul. Üzleti szférában dolgozok, és rohadt stresszes folyton telefonok, meg sok a buta ember.

Ha én mondjuk úgy tervezem be alapból a szabikat.

Hogy betervezek egy olyan hetet, hogy adok 5-5 ezret a háziorvosnak és az aszisztensnek zsebbe. És azt mondom lázas vagyok. Megoldható a mai világban?

Vagy egyből kattanna rajtam a bilincs korrupció vádjával?


Fater szerint simán is kiírhat ha bemegyek hogy idegileg kimerültem. Ez persze lehet igaz is.

Pénzt nem sajnálom, mert szerintem a világon a legtöbbet az idő ér, melyet az ember a családjával és a barátaival tölt el békességben.



2019. febr. 26. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Egy orvos a praktizáló képességevel játszik, ha elfogadja.

És ennek már van írásos nyoma, szóval én a szóban forgó orvos helyeben veled nem szövetkeznék, sőt senkivel:D

Mert ha egyszer elfogadom, akkor ez megszaporodik, és akkor belső vizsgálat, vagy te kopsz be...


Inkább mondd azt hogy este lázas voltál, vagy hánytal, vagy hasmenésed van.

2019. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fizetett szabi elfogy, elmehetsz fizetés nélkülire, ha a főnök elenged. Vannak okok amikor muszáj neki, de ha akar elengedhet.
2019. febr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lefizetni nem kell, annyit mondj, hogy hánysz. De abban az időben csak otthon romantikázz, mert bármikor jöhet egy tb ellenőr. Amúgy nem kevés a 20 nap. Ott a hétvége, munkaszüneti napok.
2019. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából télen amúgy sem tud mit csinálni az ember, de most jön a jó idő, tök jó programokat lehetne csinálni :)
2019. febr. 26. 17:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha joban vagy az orvossal, siman ki ir, penz nelkul is.
2019. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó programokat csinálsz táppénz alatt és találkozol a fönököddel, vagy kollégáddal, amint makkegészségesen mulatozol, abból gond lehet. Táppénzcsalásnak hívják, amin gondolkozol.
2019. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez ilyen. Lehet érdemes vállalkozásban gondolkodnod. Vagy olyanban, ami picit kotetlenebb, te oszthatod be az időd.

De hogy a kérdésre is valaszoljak, ki írhat tappenzre úgy is, hogy megmondad, hogy hánysz, megy a hasad stb.

De ha kiir és közben szórakozol valahol, az tényleg csalasnak minősül. Otthon kell lenni, max a patikaig menj.. Ha bárki meglat mondjuk moziban akkor, az baj

2019. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem eddig minden háziorvos jófej volt. Semmi lefizetés nem kellett, ha azt mondtam, azért kell a rózsaszín papír, mert otthon akarok maradni és őszintén elmondtam az okát, simán megírták. Akár azért, mert a munkáltató nem akart szabit adni, nekem meg mindenképp kellett volna, akár azért, mert idegileg padlón voltam. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy sokszor csak gyógyszerért mentem, pedig otthon kellett volna maradnom, meg azon alkudoztam, hogy engedjen már dolgozni, nem akarok egy egész hetet otthon lenni.

De szerintem orvosa válogatja. Pénzt ne vonj bele. Az őszinteség viszont plusz pont.

Igaz, az én sztorimhoz az is hozzátartozik, hogy a háziorvosok tudják azt is, hogy depressziós vagyok (papíron is), és ezért igenis hivatkozhatok idegi kimerültségre, ha úgy adódik. (Bár eddig szerintem, ha egész életem során 2x tettem meg...)

2019. febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Orvosfüggő. Nekem jó fej a háziorvosom és ingyen bérmentve kiírt egyszer egyszer egy egy hétre amikor nagyin tele volt a tököm.
2019. febr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a legegyszerűbb tényleg az, hogy megmondod megy a hasad meg hánysz, ennyi, gyomorrontás. Nem nagy dolog de ahhoz elég, hogy kiírjon pár napra, ha szerencséd van annyit mondd, hogy menj vissza mikor jobban vagy.
2019. febr. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!