Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes szülész orvost fogadni...

Érdemes szülész orvost fogadni? Mennyit szokás fizetni nekik? A terhesség melyik szakaszában kell felkérni?

Figyelt kérdés
Már 35 hetes vagyok, egész eddig úgy gondoltam, hogy nem lesz fogadott orvosom, de most elbizonytalanodtam....
2014. márc. 12. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én fogadtam anno (5 évvel ezelőtt). A terhesség első harmadában kértem fel. 100 ezret kapott.. volt a szobában aki 60 ezret adott a fogadott orvosának, és volt egy ikres kismama, ott gond is volt az egyik babával végig a terhesség alatt (meg is halt sajnos az egyik pici) ő 150 ezret adott...


Ma már nem tudnék ennyit adni, kicsit túlzásba estem szerintem 5 évvel ezelőtt :(

2014. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben, hogy érdemes-e vagy sem, megoszlanak a vélemények. Én 2x szültem, mindkettőt ügyeletes dokinál. Lehet, hogy csak szerencsém volt, de úgy érzem fogadott dokinál sem alakult volna könnyebben. Az 1. szülésem hosszú és nehéz volt, de úgy gondolom, hogy fogadott dokinál sem lehetett volna rövidebb/könnyebb. Mindkét szülés komplikációmentes volt, így utólag sem bántam meg, hogy nem fogadtam és azt a pénzt költhettem a picire.

Ha szülök esetleg majd 4-5 év múlva 3. at, akkor fogadok, mert akkor 35 körül leszek, több vizsgálatot szeretnék majd stb. és szeretnék egy helyreállító mütétet vele csináltatni szülés után.

2014. márc. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet,h most már felesleges. Hiszen úgy is szinte idegen lenne a számodra, nem kísérte végig a terhességed. Én azért fogadtam, mert így tudom,h ő lesz ott, nem pedig egy olyan doki, akit nem is ismerek. Megnyugtat a tudat. Bár lehet,h vmivel jobban figyelne így is rád a pénz miatt. De úgy gondolom,h ha nincs semmi gondod eddig, akkor már lehet nem éri meg. Gyakorlatilag egy számodra ismeretlen dokinak adnál egy vödör pénzt.

Amúgy az árak változók, minimum 50 ezer.

2014. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a fogadott orvos előnye csak akkor derül ki, ha valami nem megy simán.

Én az elsőnél bíztam a "rendszerben", nagy hiba volt (kis híján az életébe került). Most a kicsinél fogadott dokim van. Elég későn mentem hozzá, 25 hetesen, de szerencsére vállalt :)

2014. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én egyrészt azért fogadtam, mert a mi kórházunkban van 3 olyan orvos, akiknél nem szerettem volna semmiképp szülni, mert vagy a szakmai tudásukkal nem voltam megelégedve, vagy a stílusukkal. Emellett találtam egy olyan orvost, akiben tényleg bízhattam minden szempontból. A terhességem alatt hozzá jártam magánrendelésre, 3 ezer ft/alkalom és a szülésért sem mondott árat, így 40 ezret kapott. Ennyit nekem megért, hogy ismerős arc volt a szülőszobán és tudta, nagyjából a kórtörténetemet (korábbi sérülések, terhességi cukor stb), ráadásul pont az egyik olyan orvos volt ügyeletben a szülésemkor, akinél nem akartam szülni. Egyszer így is megvizsgált, mert nálunk az ügyeletes doki értesíti a fogadott orvost, ha van, és az az egy vizsgálat is maga volt a pokol, jobban fájt min maga a vajúdás, így örülök, hogy nem nála kellett szülnöm, belehaltam volna, ha többször megvizsgál. Egyébként nem tudom, hogy találsz-e olyan dokit, aki a 35. héten még elvállal.
2014. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is úgy gondolom, hogy erről már lekéstem, hogy fogadjak.... Majd lesz valahogy.Végülis nem én leszek az első, meg az utolsó sem, akinek nem lesz dokija.

Köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 13. 08:57
 7/12 anonim ***** válasza:

én 31hetesen fogadtam,épp határeset mert 28ig szokott vállalbi kismamát. 7000 egy magánrendelés,és ő nem szokott kérni de 50 et szokott kapni . Ezt mondta.

Amugy a szülésznő többet lesz veled szoval ha nincs komplikácio annak szivesebben ad az ember...

2014. márc. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Én az első gyereknél természetesnek vettem, hogy fogadott orvosom lesz, szülésnél szinte végig mellettem volt, 60 ezret kapott. (9 éve) Sógornőm totál véletlenül ugyanennél az orvosnál szült, csak neki nem fogadott orvosként, hanem ő volt ügyeletben. Vele ugyanilyen rendes volt, pedig komplikációk is voltak.

Második gyereknél én is gondolkodóba estem, hogy kell-e nekem fogadott orvos, mert a megszokott orvosom már külföldre ment, és amúgy is olyan egyszerűen ment minden először, akár itthon is megszülném a markomba, ezért kár fizetni. Aztán rákérdeztem egy ismerősömre, aki ugyanebben a kórházban volt szülész, csak már más pályán dolgozik, és meglepetésemre ő mondta, hogy fogadjak orvost, mert nem tudhatom, hogy kinek a kezei közé kerülök és nincs mindenkiről jó véleménye. Ajánlott is egy orvost, végül nála szültem. Megint minden rendben ment, ő is 60 ezret kapott. Ez két évvel ezelőtt volt.

2014. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott dokim van, június végén fogok szülni, első baba. A 19. hét végén fogadtuk meg. Mindenképpen fogadott dokit akartam végig és az anyósomék is azt mondták, hogy fogadjunk meg egyet, mert ami ebben a kórházban van.... Csak látogatóba voltunk -e hónapban a kórházban, lényegtelen, hogy melyik osztályon... teljesen lesz*arták a betegeket. De tényleg... villogtak a lámpák, mert megnyomták a betegek a gombot, hogy jöjjön már valaki és egyszerűen meg sem mozdultak a nővérek, ott röhögcséltek kint a folyosón. Nekünk látogatóknak kellett szólnunk a nővéreknek, hogy jöjjön már valaki mert az egyik beteg minket kért meg. Hiába nyomta a gombot nem jöttek. Szegény rosszul is volt nagyon. Sajnos ugyan ez volt 10 évvel ezelőtt is. Sajnálatos de nálunk ez a megyei kórház... nem említek régiót, így is elég siralmas a helyzetünk. Tehát én ezeket látva döntöttem, akarom mondva mi, hogy lesz fogadott dokink. Arról már nem is beszélve, hogy nem fog 20 fajta doki hozzám nyúlni.

Úgy gondolom, ma már igen is kell a fogadott orvos.


Az, hogy mikor kéred fel, teljesen mindegy.


25 hkm

2014. márc. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én pl. azért fogadtam, mert a kórházhoz ragaszkodom, de körzetileg nem oda tartozok. Így azt gondolom, fogadott orvos nélkül nemigen szülhetnék ott...Persze lehet, hogy tévedek. Kifogtam amúgy egy nagyon pénzéhes dokit, bár szakmailag jókat olvastam róla, nem vagyok biztos benne, hogy ő jó döntés volt. Most már mindegy. A kórházhoz még mindig ragaszkodom.A kórház, ahova tartoznék, többek közt azért nem szimpatikus nekem, mert fórumokon elég sokan panaszkodtak, plusz van ott egy doki, akihez véletlenül sem szeretnék kerülni, azt meg csak fogadott orvossal tudnám kivédeni...Ha meg már fogadtam, akkor olyan kórházat kerestem, ami megfelelőbbnek tűnik.
2014. márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!