Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Őszintén, mennyi az intelligen...

Őszintén, mennyi az intelligencia szinted?

Figyelt kérdés

Légyszi csak olyanok válaszoljanak akik a Mensa féle tesztet töltötték ki,mivel ugye tesztenként full eltérő eredmények jöhetnek ki.

Nekem 118 lett. Mensa szerint átlagon felüli intelligenciám van,viszont elkezdtem itt Gyk-n olvasgatni ilyen kérdéseket és kb mindenkinek 120 vagy 130 feletti az IQ szintje. Most akkor ők hazudnak vagy ez hogy lehet? Elvileg Mensa szerint a népesség 88%-nál magasabb az IQ-m ami ugye lehet tök átlagos is ha valóban minden embert beleszámítunk a népességbe. Nektek mennyi?


22/L


2019. márc. 10. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Én többször is kitöltöttem és volt hogy 120, volt hogy 95 jött ki. Nem teljesen megbízható. Azt sem mondhatnánk hogy megjegyeztem a megoldásokat mert a magasabb szám az első kitöltésnèl jött ki, az alacsonyabb meg fél évvel később. Ez csak tájékoztató jellegű teszt.
2019. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
A Mensa olnline tetszje szerint 125 felett van. De én nem hiszem, hogy ez pontos lenne, a fizetős IQ tesztre pedig biztos nem megyek el mert különösebben nem izgat a dolog.
2019. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem nem hazudnak, de többnyire azok írják le, akiknek magas, 100 alatt pedig inkább nem válaszolnak a kérdésre.

2019. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Az intelligencia-szint nem bizonyítja, hogy emberileg milyen a személyiséged. Szóval engem hidegen hagy kinek mennyi.


Én egyetemen egyszer befizettem 3.000 Ft-ért, 118 jött ki, de elég bizonytalan szerintem ez az eredmény, nem nagyon adok neki hitelt.

2019. márc. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem ez miért ennyire lényeges bárkinek? Most mitől lesz bárki több, ha magasabb az IQ szintje? Lehet, hogy mellé meg az EQ-ja meg a 0-t verdesi alapból, akkor eg aztán a fene nagy logikai készségét kitörölheti. Mert a Mensa teszt az gyakorlatilag ezt méri. Az meg alapvetően részben tanult, részben nyilván veleszületett képesség, de azért nem egy akkora was ist das a népesség többségénél kiemelkedőbbnek lenni, ha megnézed, hogy hány milliárd ember él szegénységben, 3. világbeli országban, ahol már kb. az is eredmény, hogy tízig tud számolni az ember vagy le tudja írni a nevét...

Ja, az online próbateszt meg végképp nem releváns...

2019. márc. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, az eddig általam látott IQ-tesztek unalmasak voltak. Nincs türelmem hozzájuk.


Igazából a CQ-m magas, az utóbbi pár évben EQ-ra gyúrok (voltak/vannak lemaradásaim), és az SQ-m is jelentősen fejlődött.

2019. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Miért lettetek hirtelen ilyen agresszivek? :DD
2019. márc. 10. 11:15
 8/12 anonim ***** válasza:

Megcsináltam a Mensa-t. Sőt, egy-két tagot ismerek is. Nem nagy cucc.

Nem lettem tag, mert nem mentem megírni a tesztjüket, az online nekem is 124 lett, de régebben csináltam másik teszteket is és azok mások voltak. Komplexebbek. A Mensa online tesztje nagyon egysíkú, és nekem pont azok a gyengébb képességeim, amiket az néz. A komplexebben magasabb eredmény jött ki. Amikor meg először csináltam olyan 10 évesen, 134 jött ki. De az IQ önmagában nem jelent sokat. Ügyes vagy, jó a probléma megoldó képességed, hurrá. De ettől még lexikális és gyakorlati tudásod csak akkor lesz, ha megszerzed.

Az EQ szerintem is fontosabb. Sajna nekem az is magas, és túl mély érzésű is vagyok, amellett, hogy nagyon gyorsan át tudom látni az összefüggéseket. Eléggé megkeseríti az életet ez a kombináció.

Nem hiába van a mondás, hogy boldogok a lelki szegények. Amit nem tudsz vagy fogsz fel, az nem fáj. Sokszor kívántam már, bárcsak én is egyszerű és átlagos lennék.

(Most majd jöhettek utálni meg beszólni, de nem fogok rá reagálni, just sayin')

2019. márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekem hálistennek negatív a tesztem.:) (Komolyra ferdítve, 120 körüli. Pont, mint a vérnyomásom.
2019. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tak ***** válasza:
91%

Hmm...

...lexikális és gyakorlati tudás...

Valójában témaspecifikus információhalmaz,ami nem feltétele annak,hogy más,vagy bármely témában zseni légy,és/vagy jó véleményt alkoss.

Sőt,leginkább beszűkíti a további információhoz jutás lehetőségét,egyrészt pont azért,mert ha menő vagy egy szűk környezetben valamely témában,azzal el is bízod magad,és más témában adott válaszod nem lesz kellően szolid és kontrollált.

Csupán az információra,a meghatározásra csaptam rá,mindenkinél így működik nagyjából.Tehát nem a véleményeddel van gondom,értsd így.


Az iQ tesztek is témaspecifikusak,az embert emberré tevő gondolkodásmódot és személyiségjegyeit nem teszik láthatóvá,csupán statisztikai alapot nyújtanak egyes személyek egyszerű relációs egyenletéhez.

Értelem szerűen a statisztikai adat alapú értékelés okafogyott.

2019. márc. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!