Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Photoboy (Smidéliusz Bence)...

Photoboy (Smidéliusz Bence) miből tartja el magát? Hogy tud így élni?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3 éve folyamatosan követem őt a YouTube-on, kisebb-nagyobb szünetekkel.


Tavaly összehozott magának egy olyan számítógépet ami sok embernek csak egy álom marad és még egy Audi A3-at is vett (lecserélte az addigi Fiat Punto-t).


Idén februárban lecserélte az alig 9-10 hónapja vett videokártyáját egy csúcsmodellre (RTX 2080).


Már több bírósági tárgyaláson és hatalmas összegű perköltségen van túl (amit ő okozott magának az interneten), de ebbe nem megyek bele.


Soha nem hallottam arról hogy lenne egy komolyabb állása, vagy valakivel/valamivel munkaviszonyban állna. Az egyetlen dolog amit tudok az az hogy évek óta néha elhívják a környékbeli rendezvényekre, eseményekre mint fotóst. És esetenként alkalmi munkákat végez. A YouTube-ból jelenleg nincs jövedelme, régebben volt de az is csak a Live-adások miatt.


Nem irigységből kérdezem, jó neki ha ilyen jól és ráadásul egy szép házban, jó környéken tud élni de őszintén érdekel hogyan lehetséges ez? Esetleg ha valaki Szombathelyi vagy környékbeli és nagyjából ismeri őt mesélhetne róla, a családról, stb.



#YouTube #YouTuber #Smidéliusz Bence
2019. márc. 10. 17:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Ha folyamatosan követed, akkor tudnod kéne, hogy az apja, S. Kálmán tartja el a majdnem 40 éves fiacskáját.

Az Audit sem ő vette természetesen, hanem az apja családi autónak, miután a BMW-jüket és a Fiat Puntót is eladták.

A gamer pc-re pedig valami osztrák melóból lett neki pénze. Csak ezért dolgozott odakint egy rövid idejig.

A 630 ezres pénzbírságot is Kálmánnak kellett kifizetnie.

Ja meg ha valaki megkérdezi tőle, hogy te mit értél el az életben, arra a válasza, hogy neki van egy kétmillió forintos nikonja. Amire ugye szintén az apja meg az anyja dobta össze a pénz nagy részét.

2019. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudtam hogy már amúgy is elég idősen az édesapja gyakorlatilag mindent kifizet neki és sok dolgot el is intéz helyette.


Az osztrák melójáról viszont eddig nem igazán hallottam, azért mindegyik videóját én sem nézem meg, de a nagy részét már láttam. Minden esetre, elég érdekes hogy valaki munkaképes korára nem is akar nagyon dolgozni és nyugodt szívvel használja fel a családi vagyont minden ,,úri huncutságra,,.

Köszi a választ.


Esetleg ha valaki tud még valamit róla az nyugodtan küldjön egy privát üzenetet.

2019. márc. 10. 21:00
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

azt hiszem ebben a videójában mondja, hogy ausztriába fog menni dolgoni, mert kell a pénz az új számítógépre:


https://www.youtube.com/watch?v=vbvz50rmH7A

2019. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Elég undorítóan néz ki ez a fickó.
2019. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

nem kritizálni akarok senkit, de őszintén érdekel, hogy ti miért nézitek ezt a srácot, mi tetszik nektek a videóiban?

pláne kíváncsi vagyok erre, ha ilyen negatív véleménnyel vagytok róla és az eredményeiről is, mint amiket itt leírtok.


én nem igazán ismerem ezt a fickót, csak 1-2 videóját láttam, amiket itt linkeltek emberek. már azt a pár videóját is nehezemre esett megnézni, tovább nézni meg egyszerűen nem vagyok képes/hajlandó.

önmagában azok alapján amiket és ahogyan mond sem vagyok róla jó véleménnyel sem emberileg, sem szakmailag. az itt leírtak alapján meg pláne nem tartom túl sokra.


ismerek jópár fotóst, aki képes jobb-rosszabb szinten eltartani magát a fotózásból. olyanokat is ismerek, akik vlogolásból élnek és maximálisan elismerem a tehetségüket még akkor is, ha semmi mást nem csinálnak, csak vlogolnak, esetleg még csak nem is érdekel, amiről vlogolnak, ha ebből meg tudnak élni.

de hogy valaki (felnőttént) se a fotózásból, se a vlogolásból, se bármi más munkából nem képes se megélni, se legalább a hobbiját fennntartani, az számomra szánalmassá, hiteltelenné és érdektelenné teszi - mondjuk az érdektelenséghez nekem a videói önmagában is elegendőek voltak eddig.


ha már ti ismeritek, tudtok olyan videót mutatni tőle, ami képes pozitív irányba változtatni a véleményemet? őszintén érdekel, nagyon kíváncsi vagyok!

2019. márc. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Mindenki válaszát köszönöm. Itt van néhány (szerintem) jó videója:


Vlog https://www.youtube.com/watch?v=Fi9oqB95sbM


Autó https://www.youtube.com/watch?v=ZXMUvUb3kmw


Gameplay https://www.youtube.com/watch?v=PbTayvHp1nc


Kíváncsi vagyok hogy mások mit gondolnak róla, attól függetlenül hogy neki is volt már jó néhány rossz húzása, sok videója tartalmasabb mint az ilyen challenge meg prank videók ami a magyar YouTube közösségben is elterjedt.

2019. márc. 13. 16:20
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

köszi, megnézem majd őket, kíváncsi vagyok!


én nem sok magyart nézek, így nem tudom, milyen a nagy átlag. 3-4 magyar YouTubernél többet nem is nagyon tudnék valószínűleg felsorolni.

2019. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Vicces hogy a mai napon egy új monitort is vett. Ha letelik az egy hetes idő újra ki fogom emelni ezt a kérdést. 7-es válaszoló mi a véleményed a videókról?
2019. márc. 15. 21:58
 9/23 anonim ***** válasza:
eddig nem volt rá időm, talán jövő héten.
2019. márc. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

na megnéztem a videókat - meg belenéztem még pár másikba is, ha már arra jártam.


nem akarok senkit megbántani. ha valakinek ez tetszik, hát nézze boldogan, nekem nem árt vele. én továbbra sem érzem se érdekesnek, se tartalmasnak, vagy bármiben olyannak, ami miatt érdemes az időmet rászánnom. a challenge meg prank videóknál elhiszem, hogy csinál jobbakat, de azért ezt nem érzem túl magas mércének.

engem irritál a srác beszédstílusa, viselkedése, meg a videói hanyag szerkesztetlensége. nevezhetjük természetesnek, de nekem inkább csak igénytelenségnek tűnik.


a három videó közül nekem az autós tetszett legjobban, még úgy is, hogy az autós témák se érdekelnek (a gameplay meg nagyon nem). viszont egy kis fantáziával és igényességgel ebből is ezerszer jobb videót ki lehetett volna hozni, akár ugyanezekkel az eszközökkel is.


ha magyarok, akkor én maradok inkább Magyarósi Csaba és Horváth András videóinál (bár utóbbit pont azért nem nagyon nézem, mert szinte folyton autókkal foglalkozik, engem meg ez nem érdekel), de tudok még egy pár magyar vloggert, akik jobb és élvezhetőbb videókat szoktak szerintem csinálni.

2019. márc. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!