Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed egy olyan...

Mi a véleményed egy olyan anyáról, aki nem takarít/pakol össze a gyerekei szobájában és fürdőszobájában?

Figyelt kérdés
Simán elnézi, hogy ott eszi őket meg a kosz, ideje lenne megcsinálni, mivel háztartásbeli. A gyerekek 6 és 8 évesek.
2019. márc. 15. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha téged ennyire zavar, akkor menj oda és takaríts ki.

De egyébként semmi közöd hozzá, foglalkozz a saját életeddel!

2019. márc. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
83%
Látatlanban semmi. Az is lehet hogy azért nem takarítja a szobájukat mert a kölkök azonnal szétdobálnának mindent vagy nem pakolnak el maguk után. Lehet hogy besokallt hogy x ideig feleslegesen pakolt utánuk. Ennyi idősen azért már el kellene tudni pakolni maguk után a gyerekeknek, még ha takarítaniuk nem is kell.
2019. márc. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
83%
Az enyém sem tettem. Amint ki tudtam pakolni a játékaimat magamtól a tárolóból, meg is kellett tanulnom rendet rakni. Nem volt apelláta.
2019. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Amikor ott vagyok, próbálom legalább a kislányt rábeszélni, hogy pakoljunk össze, de azt mondta neki így jó. De szerintem egy anya dolga lenne legalább rávezetni, hogy mit hogyan kell és miért.

Szerinted az normális, hogy a gyerekek ott alszanak a társasjátékkal, könyvekkel stb. együtt az ágyban?

2019. márc. 15. 10:36
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

8 évesen én már magamnak takarítottam a szobámat, sokszor lusta voltam, úgyhogy nem mondom, hogy mindig tisztaság volt. Szóval ez szerintem inkább nevelés kérdése és nem kell feltétlenül emiatt elítélni az anyát.

Nekem azon akadt inkább fenn a szemem, hogy a gyerekeknek saját fürdőszobája van?? Minek?

Viszont ha már van, akkor annak a takarításához már tisztító szerek is kellenek, szóval azt viszont az anyának kellene takarítania.

2019. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A jatekokat es a sulis cuccokat ossze kell pakolnia a gyerekeknek (bar szerintem a 8 evesnel meg ellenorizni kell, hogy pl. mindent bepakolt-e a sulitaskajaba), motivalni kell oket a rendre, az elejetol kezdve ugy nevelni oket, hogy rend legyen.


Egy 6 es 8 eves gyerek kezebe viszont nem adok tisztitoszereket, hogy domestosozd ki a wc-det es furdodet, torold le a port, stb. Azt neki kene megcsinalni.

2019. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Áruld már el, te kivagy ebben a történetben? Mert ez tipikusan a mindenbe belekötö anyós/sógornö jellegü kérdés!
2019. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Semmi, én sem szoktam a gyerekemnél se pakolni, se takarítani úgy 8 éves kora óta. Az ő szobája, úgy tartja rendben vagy rendetlenül, ahogy neki tetszik. Bármikor kérhet segítséget a takarításhoz, de én magamtól nem esek neki az ő birodalmának. Anno anyám nonstop takarított és rendezkedett nálam, én megfogadtam, ha gyerekem lesz, sosem leszek ilyen. Amúgy jól működik nálunk, kicsiként

szép rendet tartott, most kamaszként nagy a káosz, de nincs nála kosz.

2019. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Hat porszivozni meg pokhalozni illetve portalanitani minimum kene. Ezt ilyen kisgyerekek meg nem tudjak megcsinalni. Szerintem ez lusta egy anyuka. Arra viszont mar lehetne nevelni oket hogy ne pakoljon szet tegyen rendet ez nem nagy dolog. Ha nagyobb lesznek akkor majd takaritasra is ra lehet szoktatni oket de most ahhoz meg kicsik.
2019. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!