Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen munkára lennék alkalmas?

Milyen munkára lennék alkalmas?

Figyelt kérdés

Ez a negyedik évem a gimnáziumban. Logikus beállítottságú vagyok, szeretem a reál tárgyakat. Egyetemre menni nem szeretnék, bár beírtam pár szakot, de szerintem hagyom. Olyan szinten szívattak az elvont humán tudományokkal, hogy pániktüneteim alakultak ki. Semmiképpen nem szeretnék tanulni már, hiába ezt mondja mindenki, örülök, ha érettségim lesz.

Különböző sofőr munkákban gondolkodtam, esetleg OKJ-t végeznék egy szakközépben.

Gimnáziumi érettségivel, ami nem ad szakmát, hová érdemes mennem? Segítsetek...



2019. márc. 23. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Okj az jó. De akkor hiànyszakmàra menj. Pl hegesztö vagy villanyszerelö stb stb van egy csomó.
2019. márc. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól mondtad Kérdező! A sofőrökből van a legnagyobb hiány. Az OKJ képzéseket nagyon sok munkahely nem tekinti teljes értékűnek,ám az autóvezetés kiesik a körből.
2019. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:
71%

Nekem is suliundorom alakult ki érettségire. Nincs abban semmi, ha elmész egy évre vagy ilyesmi dolgozni. Mo.-n valahogy nem tudatosult ez a szülőkben, pedig nyugaton egészen normális kihagyni egy évet és mondjuk munkával tölteni. Ha beállsz egy aljamunkába, akkor viszont suliundor helyett munkaundorod lesz idővel (bár továbbtanulásra motiválásra nem rossz :D )


Idővel biztosan visszamész tanulni, vagy a jobb állás reményében, vagy mert az új munkádban segít, de nyugodtan tarts most egy szünetet, higy megszabadulj az izolálástól és kiszakadj kicsit a “valóságba” :D Megismertet, hogy mit akarnak ténylegesen a cégek, hogyan kell életrajzot, motivációs levelet írni, állást böngészni, mindazt, amin majd a jövő terveidhez kell.


Nem rossz tapasztalat elmenni dolgozni, de garantálom, hogy Mo.xn friss érettségizettként mindeni úgy használ ki, ahogy tud, minimálbér és szívatás, én lehet hogy inkább kihagynám. Kispcsit idősebben már nem néznek annyira madárnak.


Ami szerintem a leghasznosabb lenne neked most szerintem, az valamilyen külföldi ösztöndíj vagy working holiday (angolul tudsz?) Fiataloknak rengeteg ilyen opció van, az angol neten kéne szétnézned.


Van valami konkrét hely, ahol szívesen dolgoznál amúgy? Nyugodtan olvass utána a cégnek vagy írj rá a HResükre, hogy mi a cég profilja, milyen munkást keresnek elsősorban. Nem említi tuti, de vannak munkakörök, amik minden céghez kellenek: pénzügyes, titkár/adminisztrátor, HRes, rendszergazda, stb. Azt mondtad a reál tárgyak érdekelnek, de nem érdekel az iskolában tanulás. Miről olvasnál szívesen, most iskolán kívül, csak saját érdeklődésből? Életed során sok munkád lesz/lehet, nyugodtan választhatsz az alapján, ami most érdekel, aztán átmehetsz máshova, ha már más terület ragad meg. Egyes tapasztalatokat felhasználhatsz, hogy máshol hasznosabb legyél és felvételnél előnnyel is indulj, erre való a CV-n a korábbi munkatapasztalat rubrika.


Leírhatnád, hogy milyen jegyeid voltak, milyen nyelveket beszélsz, milyen téma érdekel. Amúgy ezeket rögtön elküldheted fejvadászcégeknek is, akkor ők keresnek helyetted. XD Nem kell mindent elfogadnod, de rálátásod kell legyen minél jobban a munkapiacra. Ja és vedd figyelembe, hogy a felvételi folyamat sok helyen fél-egy év is lehet, tehát minél előbb add be a jelentkezésedet. Akár úgy is, hogy érettségi helyett azt írod az életrajzba, hogy mikor fogsz érettségizizni.


Elismerem, nincs nagy rálátásom, de én multikhoz mennék, a magyar cégek nagy bánatomra békas+gg alatt vannak vezetés intelligenciájában, dolgozók érdekeinek figyelembevételében...

(Nem propaganda, remélem, egy nap majd jót is tudok írni egy magyar tulajdonú cégről. Amúgy Mo-8 multik között is van kiszákmányoló)

Lásd ilyenek, hogy: munkakörülmények, hely és eszközök, megközelítés, juttatások Cafeteria, dolgozói mobilitás (átjelentkezés más munkakörre), hűségprogramok és végkielégítés, szabadnapok, bónuszok, betanítás és tréningek, ill. képzési hozzájárulás, munkatársak és főnök színvonala, munkamennyiség, túlóra vagy hirtelen bejövő munka kockázata, backup (egymást helyettesítés és okos beosztás)....

Most hogy beszállsz a munkavilágba, és elkezdesz pénzt gyűjteni, ideje megismerkedned ezekkel.


Illetve kezdhetsz pénzügyi tervet készíteni: mennyibe telik eltertani magadat, mennyit tudsz félretenni (pl. lakásmegtakarításra - érdemes itt a bankok kassszaprogramjait is átnézni, ha még nincs saját bankszámlád, rohanj és csináltass).


A jövődet NEM a diplomád dönti majd el, hanem hogy ebben milyen ügyes vagy. Találnod kell egy szakmát, ahol sokat kereshetsz, vagy mert más nem akarja elvállalni, vagy mert nem tudja (az utóbbi jobb :D) Az olyan tudás, papír, ami másnak nincs, ennek egy módja. Tudnod kell, mire van felvevőpiac. A nyelvet beszélő informatikusból pl. sok kell, és pár év betanulás már köv. fiz. kategóriába rak, ezért ez most az egyik sztárszakma, de messze nem ez az egyetlen opció. Bármilyen képességedet pénzzé teheted, bárkinek, aki hajlandó érte fizetni. De pénz KELL. Ne csak állásban gondolkozz. Tanuld meg, mi a számlaképesség, milyen papír kell hozzá, milt jelent jogilag a magánvállalkozó vagy a saját vállalkozás.


Eddig a szülők, tanárok nyomtak el és mondták meg, mit tehetsz, de ennek hamarosan vége, tiéd a feleősség, de tiéd a hatalom is. :D

2019. márc. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Duális OKJ
2019. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!