Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért védhet valaki ennyire...

Miért védhet valaki ennyire egy embert, ha az valóban nem alkalmas vezetőnek?

Figyelt kérdés

Probalom a lenyeget osszefoglalni, de hosszu lesz. Aki elolvassa az irja le, amit o elsore logikusnak tartana, hogy miert ved valaki ennyire egy masik embert?

Egy hozzatartozom beteg, nem tud beszelni, en kepviselem az erdekeit, jogait.

Korabban a betegsege miatt egy masik korhazban kezeltek, utana korhazat valtottunk (hogy a lakohelyunkhoz kozelebb kezelhessek). Az uj korhazban azonban nagyon flegma a főorvos es tobb esetben szakmailag is megkerdojelezhetoek a dontesei. A hozzatartozomat egyszer hirtelen korhazba kellett vinni es egy masikba mentunk, mert tudtuk ott ugyeletben is sok orvos dolgozik. Kiderult nagy a baj es lehet megis at kell szallitani mutetre a masik korhazba. Azonban a felgma foorvos azt allitotta a hozzatartozomrol, hogy elmulasztotta ott a kontrollokat es ezert ot ez nem erdekli. En errol csak kesobb ertesultem. Ennek a dontesenek koszonhetoen azonban (mert ekkor a mutet elmaradt) a hozzatartozom ahogy telt mult az ido egyre rosszabb allapotba kerult. Sorozatosan korhazi kezelesek alatt all es ettol az egy alkalomtol eltekintve mindig a felgma foorvos korhazaba jartunk vissza es sok idot toltottunk az o osztalyan.

Egyszer azonban betelt nalam a pohar es panaszt tettem a betegjogi kepviselonel. Ezt elmondtam a foorvosnak is. Vele is hosszasan vitatkoztunk. A vita soran sajnos nagyon sulyos dolgok is elhangzottak a szajabol, ami azt bizonyitotta o nem akar felelosseget vallalni, mikozben elismeri, hogy hibazott is.

A korhaz egyik vezetoje behivott es meselt arrol, hogy nem kellenek ide ilyen vezetok, akik nem kepviselik a betegek erdekeit (es mondott meg sok sok mast is). Miutan meghallgattam mondtam, de hat en nem akarom, hogy valakinek baja legyen csak kertem egy dolgot ami kizarolag adminisztracioval kapcsolatos. (Tehat nem panaszkodtam neki is a foorvosra.)

Nem sokkal kesobb odajott hozzam egy masik beteg es megkert ne bantsam szegeny doktor urat van neki eleg baja.

Azota nehany naponta ezzel megkeres, hogy de ne legyek ra merges es ne gondoljam o rossz ember.

Aztan egyszer meguntam es mondtam a foorvosnak, hogy ne aggodjon minden rendben van masoknak is mondom, hogy mar nem haragszom. Azonnal megkerdezte kinek. Amikor a beteg nevet elmondtam, akkor egyetlenkerdese volt mindent elmondott neki??? En kozoltem, hogy nem, de azt tudja hogy a betegjogi kepviselohoz fordultam.

Azota ujra megkeresett a masik beteg es kert ne haragudjak a doktorra, higyjem el jo szakember es hat ha o nem lenne ki gyogyitana a betegeit?

Mar nem tudom hova tenni. Miert vedi ennyire? Foleg hogy mar reg tul vagyunk ezen es amiota voltam a betegjogi kepviselonel a foorvos nagyon odafigyel a hozzatartozomra es nincs semmi feszultseg koztunk.

(A foorvos egy osztalyt vezet, de az hogy alkalmatlan ra azt ugy kell erteni, hogy eleg sok dolgot osszevissza csinalt korabban es a mi esetunkben a felelossegvallalas se ment neki. Helyette mindent a beosztottakra kent ra.)


2019. márc. 17. 00:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért védik sokan Orbánt/Gyurcsányt stb.-t? Egyszer elhitte, hogy az illető jó vezető, onnantól kezdve ez nem racionális kérdés. Ő érzelmileg bevonódott és hisz abban, hogy az illető a jó orvos. Fölösleges észérvekkel megpróbálni meggyőzni, nem lehet.
2019. márc. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nahat! Igen ez konnyen elofordulhat.
2019. márc. 17. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!