Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hozzám hasonló, kissé fura...

Hozzám hasonló, kissé fura emberek, ti hol találtatok barátokat?

Figyelt kérdés
Kevés ember van, akivel jól el tudok beszélgetni, az átlagos, sablon témákat hamar megunom, így a legtöbb ismerkedési kísérletem hamar kudarcba fullad. Viszont ha találok egy olyan embert, akivel megvannak a közös témák és a közös hang (ez is kell, ismerek olyat, akivel lenne közös téma, mégse jövünk ki annyira jól), akkor napokig, hónapokig el tudunk beszélgetni anélkül, hogy megunnánk. Volt már az életemben ilyen szinte már "lelki társ", de nem alakultak jól egyes dolgok. Hol találhatnék még ilyen embereket? Akiket érdekelnek az elvontabb dolgok, művészetek, akiknek humoruk is van, akik vágynak az intellektuálisabb, mégis lazább beszélgetésekre?
2019. márc. 28. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Én fura vagyok, érdekelnek a művészetek, az elvontabb dolgok, humorom is van, de barátkozási vágyam, kényszerem nincs. :)
2019. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó hallani, csak nem értem, akkor miért írtál, mert ebben nem találom a választ a kérdésemre. :D
2019. márc. 28. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért írtam, mert fura vagyok, vagyis néha akkor is válaszolok, ha nem adok választ.


Amúgy meg, ha az általad leírt beállítottságú emberek társaságát keresed, akkor járj el művészeti előadásokra, kiállításokra, egyéb eseményekre, irodalmi estekre stb. Biztosan akad majd beszélgető partnered, akár barát(ok)ra lelsz.

2019. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is kissé csodabogárnak tartom magam, de ebből a leírásból nem derült ki, hogy vajon ugyanolyan értelemben vagyunk -e furák :D Milyen érdeklődési kör jellemez téged?? Tudnál példákat mondani?
2019. márc. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as, ez sajnos inkább megszokott, mint fura ezen az oldalon. De mivel nem tettél vesszőt a stb. elé, megbocsátom. :D


Nyilván gondoltam ezekre, meg nem rossz ötletek, de egyrészt sok ott a sznob is, másrészt elég fura lenne egy kiállításon idegeneket leszólítani. Persze van olyan ember, akinek ez tök jól megy, minden helyzetben tudja, hogy kell elindítani egy beszélgetést, de ez sajnos nem én vagyok.

2019. márc. 28. 21:04
 6/9 A kérdező kommentje:

4-es, leginkább művészléleknek mondanám magam. Sajnos az a lélek is kell oda, mert tehetségem nem sok van hozzá. De érdekel a kultúra, a társadalom, a politika stb. is.


Te milyen szempontból vagy csodabogár?

2019. márc. 28. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Állítólag fura vagyok.hasonló dolgok érdekelnek,mint téged.Írja,ha gondolod :D
2019. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem például nem nagyon van konkrét érdeklődési köröm, szerintem engem egyrészt ez tesz furává, másrészt a viselkedésem, a zárkózottságomból adódó reakciók az emberek felé.
2019. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt tudom mondani, hogy bárhol. Néha ott, ahol a legkevésbé számítasz rá.

A legjobb barátomat úgy ismertem meg, hogy egy munkahelyen dolgoztunk. Mikor felvették, mindenki azt mondta, hogy nagyon fura és emiatt tartottam őle, hogy milyen lesz majd vele dolgozni. Kiderült, hogy pont olyan fura, mint én. Ma már nem dolgozunk együtt, de a barátság megmaradt.

Lehet, hogy nehéz elhinni, de a hasonló hasonlót vonz elv alapján valahogy mindig találkozik az ember hozzá illő barátokkal. Járj előadásokra, "workshop-okra", olyan összejövetelekre, ahol jól érzed magad és találkozhatsz hasonló érdeklődésű emberekkel is.

2019. márc. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!