Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amitől félünk pont azt a...

Amitől félünk pont azt a helyzetet kell "gyakorolni"?

Figyelt kérdés
Ha nekem szociális fóbiám van akkor emberek közé kell mennem?
2019. márc. 30. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy igen ez segít. Olvastam itt sztorikat, hogy egyes embereknek sikerült ilyen módon levetkőzniük a gátlásaikat. Szóval biztos ezt kellene megpróbálni, bár én még egyelőre gyűjtöm a bátorságot hozzá. Mondjuk például egy iskola tanulói, egy osztály is közösségnek számít, bár ugye az ő jelenlétük egy idő után megszokottá válik, így többé nem lesz benne semmi kihívás.
2019. márc. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem segített. :)
2019. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én még ma kipróbálom hogy segít-e :D
2019. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sárga gumikacsa! Ne hülyéskedd el a kérdést, látszik, hogy nem voltál még ilyen helyzetben.

Kérdező! Igen! Voltam ilyen betegséggel kórházban. Másokat ki sem engedtek a kórház kapuján, nekem meg a megye legjobb pszichiátere konkrétan kiküldött, hogy sétáljak el a vidéki buszpályaudvarig, ami kb. 500 méter, mert kettőt nem mertem menni egyedül. Se nem ittam, se nem drogoztam, se semmi, csupán ilyen betegségem volt, hogy azt éreztem, rám dőlnek a házak.

Kérdező, igen, ez a megoldás, ha meg akarsz gyógyulni. Ha durva a helyzet, akkor kérj segítséget, mert nálam is fokozatosan kellett csinálni gyógyszeres kezelés mellett. Aki ilyenben még nem volt, azt sem tudja, mi fán terem ez a betegség.

2019. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan, ezt kell tenni. Nem véletlenül mondják. Beszélgess emberrel - ha nagyon tartasz több embertől egyszerre csak egy emberrel - és figyeld közben az érzéseidet, próbálj nyugodt maradni. Minél többet gyakorlod, annál jobban fog menni. Ha egy emberrel már jól megy a beszélgetés, megpróbálhatod két emberrel is...
2019. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bizonyos fokig igen.


Aztán van akinek bejön, megnyílik, tud fejlődni. De olyan is van, aki a negatív visszhang miatt csak még inkább magába fordul.

2019. márc. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4# nem vicceltem tényleg kipróbálom
2019. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, többnyire így van. Azonban néha az élet generál érdekes szituációkat is...
2019. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet gyakorolni, de fontos a fokozatosság, apránként érdemes, pl beszélgetsz egy öreg nénivel, vagy ilyesmik, és fontos hogy spontán legyenek az ilyen interakciók, ne előre készülj rá hogy te most beszélni fogsz mert akkor leblokkol az ember. Illetve fölösleges azt is kitűzni célnak, hogy te legyél a legnagydumásabb ember, apránként ha olyan helyzet van, akkor szólj hozzá az emberekhez, azt annyi.
2019. márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!