Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Velem van a baj ha felnőtt nő...

Velem van a baj ha felnőtt nő létemre nem vágyok gyerekre?

Figyelt kérdés
Már a 30-as éveimet taposom, házas vagyok 6 éve, van lakásunk, jó munkánk stbstb. Mindenki csak azt kérdezgeti, hogy mikor jön már végre a babánk. Én nem vágyok gyerekre abszolút, a férjem sincs oda az ötletért. Megbeszéltük ha netán véletlen még becsúszna akkor megtartjuk, de nincs a terveink között. Ez elítélendő a mai világban? Mi inkább (főleg én) karrieristák vagyunk. Tvalay is 2 nagyon szép helyre jutottunk el, mi inkább ennek élünk. Gyerekkel is meg lehetne oldani, de így nyugisabb a dolog. Igen, lehetek önző, de szerintem szegény kicsi gyereknek se lenne jó ha nem épp egy "anyatípus" anyja lenne. Az én anyám se kimondottan az, nincs is jó viszonyunk, mégis mostmár azzal nyaggat, hogy mikor szülök neki unokát? Hogyan értessem meg vele, hogy nekem nem ez az életcélom?
2019. márc. 31. 17:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A te döntésed, persze közösen a férjeddel. Ha úgy érzitek, hogy nem szeretnétek, akkor védekezzetek. Sokkal rosszabb lenne a gyereknek, ha mások elvárásai miatt szülnél.
2019. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs azzal, ha nem akarsz gyereket. Bárki bármit mond, igenis nagy nyűg és teher addig, amíg nem önállósodik egy kicsit, utána meg pont abból lesz a baj, hogy már túl önálló, és nem kíváncsi a szülőre.

Nem beszélve arról, ha az ember eleve nem is való szülőnek és ezzel elront egy másik életet.

Csak akkor szülj, ha tényleg akarsz. A társadalomra, meg az elvárásaira tegyél magasról.

Az emberiséget nem fenyegeti a kihalás, hogy mindenképp mindenkinek utódot kelljen nemzeni.

2019. márc. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Noblesse Oblige ***** válasza:
78%

Én mindig valami semmitmondó dolgot válaszolok pl. majd jön ha jönni szeretne.

Ezzel nagyon könnyen megnyugtatok mindenkit aki a méhem állapotára pályázik. És nem bonyólódtam felesleges magyarázkodásba sem. (amúgy sem érdemes)

2019. márc. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Nincs veled semmi baj, mindenki úgy alakítja az életét ahogy szeretné,én sem akarok gyereket, ha majd lesz az életemben egy nő inkább legyen karrierista, de ne akarjon gyereket, utazni akarok vele is sokat és szerintem abba nem fér bele a gyerek,szóval ne aggódj ezen, légy mindenkihez őszinte és mond meg hogy nem szeretnél, aztán azt mondanak amit akarnak nem kell velük foglalkozni.


21F

2019. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Kóbor Macska válasza:
100%
Nem, en sem szeretnek. Nem mindenkinek valo ez.
2019. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel baj. Akkor lennél önző, ha gyereket szülnél. Főleg a társadalommal és annak mocskával, valamint a világgal, s annak mocskával van elsősorban probléma.
2019. márc. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
Nincs veled baj. Én sem akarok gyereket. De azt nem értem, hogy ha mégis becsúszna, megszülnéd. Ha nekem becsúszna, felakasztanám magam.
2019. márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

Nem az a baj, hogy nem vágysz gyerekre, hanem az, hogy ezt szemtől-szembe nem mered felvállalni.


Ha legközelebb anyukád, vagy bárki megkérdi: nézz mélyen a szemébe és mond ki őszintén és bátran: nem akarok, mi nem akarunk gyereket, hanem utazgatni szeretnénk és élvezni az életet - így döntöttünk és fogadd el!


Ennyi!


Nem kell itt magyarázkodni.


Akinek fontosabb a nyaralás, a kényelem, mint a család, az nem vállaljon gyereket, mert onnantól nincs saját élete és ez nem is lenne nektek való. Tényleg jobb, ha nem szülsz!


Szerintem okosabb dolog belátni, mint másoknak megfelelve aztán életed végéig szenvedni és egy kis életet is szeretet nélkül felnevelni, lelkileg tönkretenni. A pénz nem minden!


A gyermek Isten ajándéka s nem az ördög adja.

2019. márc. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A hirdetéseken kívül a világ is olyan, hogy inkább jobb, ha nem vágyik az ember ilyen dologra.
2019. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem veled van a baj, de ezt a többség nem tudja elfogadni. Én is 30-as vagyok, de én személy szerint akkor sem tartanám meg, ha "becsúszna". De ezt nem lehet megértetni a szüleimmel, nagyszülőkről nem is beszélve... Úgyhogy kerülöm a témát mindenhol. Az életvitelemen nem akarok változtatni egy gyerek kedvéért. Sőt kifejezetten irritálnak a gyerekek és nem bírom őket.
2019. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!