Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pszichológiai szempontból...

Pszichológiai szempontból milyen hatásai lennének ezeknek egy gyerekre? Milyen felnőtt lenne belőle?

Figyelt kérdés

A következők csak a képzelet szüleményei; egy történet miatt érdekelne a dolog. Ha van közületek hozzáértő, akár csak hobbi szinten is, szívesen elolvasnám a véleményét!


Adott egy fiatal felnőtt férfi, aki bizonyos okok miatt kicsi gyerek korában magához veszi az unokaöccsét. Betegesen birtokolni és uralni akarja őt, nem szívesen enged senkit sem a közelébe (főleg érzelmileg). Kiskamasz koráig otthon taníttatja, így nem igazán ismerkedhet korabeli gyerekekkel. A saját képére, tetszésére formálja a kisfiút; elhiteti vele, hogy csak benne bízhat, senki más nem szereti őt annyira, mint ő, és hogy ők ketten egymásnak lettek teremtve, ezáltal szinte saját magától teszi függővé a fiút. Egy idő után szexuális viszony is lesz köztük, beleneveli a gyereket abba, hogy ez normális. Ezek mellett folyamatosan érezteti vele, hogy a kivételes szépségén kívül más tulajdonsága nem értékes; úgy dicsekszik vele a saját társaságában, mint valami drága porcelánbabával. Mikor kettesben vannak, egyszer az egekig magasztalja őt, szinte isteníti, elárasztja túlzott szeretetével, máskor pedig a legkisebb hibáért is (pl. ha nem az ő elvárásai szerint viselkedik) megveri, lekezelően és szigorúan bánik vele.


Ha tegyük fel, egy ilyen hátterű fiatal gyerek bentlakásos fiúiskolába kerülne, ahonnan csak ritkán engednék haza, hogyan viselkedne? Hogy jönne ki a társaival? Esetleg ott is keresne magának egy pótlékot, aki betölti a nagybátyja szerepét addig, amíg nem lehet újra mellette?


Illetve fiatal felnőttként milyen személyisége alakulna ki? Milyen ember lenne belőle?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. aug. 15. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy konyítok az ilyenekhez, de azért gondoltam azzal is segíthetek, hogy én hogyan festeném le a viselkedését.

Eleinte szerintem visszahúzódó lenne. S senkiben sem bízna meg, és hiányolná a férfit. Mégis esélyes az, hogy ha esetleg egy karakter a bizalmába férkőzik, akkor simán megpróbálna vele szexuális kapcsolatot teremteni, mert számára ez a normális. Neki az a normális, ha akiben bízik olyan dolgokat csinál amit a férfivel.

Szerintem a gyerek folyton csak a férfiről beszélne, ha valamit magáról szeretne elmondani. Pl.: X azt mondta, hogy nagyon szép vagyok. Szerinte ez az egyetlen jó tulajdonságom.

Befolyásolhatónak képzelném el a fiút, és ártalmatlannak. Ha pedig valamit elront, már bocsánatot kezdd rögtön kérni, s szinte leborul az ember lábai elé, csak hogy ne kapjon lekezelő beszédet, vagy verést. Például.

Nem lenne nagyképű se.

Társaival nehezen tudna kijönni, mert senkiben sem bízik meg. Emiatt a társai lehet, hogy pletykákat kezdenének el róla terjeszteni, ami miatt olyannyira fél másoktól. Szinte mindenkitől. Alig bírna aludni, mert gondolom egy szobában többen is laknak. S a szobatársai kezdenének neki a híresztelésnek.

Nem hinném, hogy pótlékot keresne. De az biztos, hogy sokat sírna amiért nincs mellette. :)

Az attól függ hogy ki fog vele találkozni.

Nekem tetszik ez a karakter leírás, s szerintem én egy olyan fiút raknék mellé, aki nem ítéli el. Megismeri és igyekszik rajta segíteni. :) S mindig mellette lenne. Több kalandjuk is lehetne.

Szerintem kb. így viselkedne.

Meg olyat is mondana a fiú szerintem: X azt mondta, hogy szerencsés vagyok. Mivel szépnek születtem. Ugyanis semmi más értékes dolog nincs bennem.

Csak ennyi jót látna magában.

Remélem segíthettem. ^^

(Én is sokat írogatok sztorikat, de még gyenge vagyok belőle.)

13/L

2013. aug. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Antiszociális személyiség lenne, talán a társai is szívesen szekíroznák. Sokszor nyilvánulna meg agresszívan egy bizonyos idő után.

Pótlékot szinte biztos, hogy nem keresne.


Felnőttként nagy az esélye, hogy hasonlóan élne, mint a nagybátyja.


Remélem tényleg csak kitaláció.

2013. aug. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ, ment a zöld kéz!

Ahogy írtam a kérdésben, tényleg csak kitaláció, szerencsére semmi sem igaz belőle.


Várom még a további gondolatokat! :)

2013. aug. 15. 22:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyedül lenne, nem tudna közösségben mozogni mivel gyerekkorában nem volt alkalma megtanulni illetve negatívan hatott rá a felnőtt férfi. Csendes lenne és félénk, megalkuvó, az a típus akin a többiek levezethetik az agressziójukat. A fiút már az első napon elítélnék, megbélyegeznék és a rá kiosztott "lúzer" kategoriából sosem tudna kikecmeregni mind a kér fél hibájából. A osztálytársak részéről azért mert nem adnak rá esélyt, hogy megismerjék a múltját és fiú részéről pedig a kommunikációs, viselkedésbeli attitűd miatt.


Rossz tanuló lenne és nem azért mert rossz eszű hanem a férfi nem tudta/nem tudhatta megtanítani tanulni illetve azt, hogy hogyan kell beosztani az időt ha iskolába jár. Egyszóval az én fejemben a fiú előbb-utóbb depressziós lenne, és ha még esetleg meg is éli a szerelmet, az első szerelmi csalódás után öngyilkos lenne, de nem túl fájdalmas módszerrel.

2013. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez borzalmas! Miért írsz ilyen rémségekről, ha még azt se tudod, milyen hatást gyakorolna ez rá?

Amúgy szerintem már el akart volna szabadulni a pasitól, aki rendszeresen megver és megerőszakol, azt nem hinném, hogy bálványozni fogod, neveljék akármennyire is beléd.

2013. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!