Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Óvodapedagógia alkalmassági...

Óvodapedagógia alkalmassági vizsga? Segítség

Figyelt kérdés
Az ének alkalmasságire vinnem kell ugye “ néhány” dalt ( ha jól láttam /ELTE/ nem írta mennyit ). Pl ha 8 versszakos a dal, akkor mind a nyolcat el kell énekeljem vagy elég csak az első kettő versszak. Ezen felül testi alkalmasságin mindig futtatnak? Olvastam valahol hogy néhány feladatot nem mindig csináltatnak meg. Továbbá valaki, akinek van tapasztalata, elmesélnéhogy is megy ez, mert kissé félek. Zongoráztam 3 évig, 6 évig szolfézsra jártam és benne voltam a városi énekkarban is, de már elég régen voltak ezek ( a zongorám még mindig megvan)

2019. ápr. 1. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem énekeltetik el a sok versszakot, úgy logikus, hogy arra kíváncsiak, mennyi dalt ismersz/ tudsz megjegyezni, illetve a különféle hangmagasságokat mennyire tudod kiénekelni. Hozzáteszem, hallottam hamisan éneklő óvónőt nem is egyet.

Olyan óvodában viszont nem jártam, ahol zongora lett volna, tehát komoly zenei tudást nem várhatnak.

A testi alkalmassági inkább általános, mint látás, hallás, vérnyomás, ilyesmi szerintem.

2019. ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyeneket nem írtak, hanem hogy 3 perc közepes tempójú futás, három perc hajlított karral függeszkedés ( ezt még nem próbáltam, de amíg nem kell felhúznom magam addig nem vészes szerintem) 2-3 felülés meg ilyeneket olvastam, de legyen igazad, köszi
2019. ápr. 1. 22:36
 3/9 A kérdező kommentje:
Három másodperc hajlított karral *
2019. ápr. 1. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:

10 dalt kérnek, de azt értelemszerűen végig tudni kell. Ne olyat válassz ami 8 versszakos. Tudni kell egy hanggal feljebb és lejjebb is énekelni a dalokat, szolmizálni.


Testi alkalmasságin futtatnak (pl inga futás), húzódzkodni kell tudni, vizsgálják az egyensúly érzékedet, célba kell tudni dobni.


A suliban a furulya lesz a kötelező.

2019. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Húzódzkodni miért kell tudni? Erről nem írtak semmit ( sem az ingafutásról )
2019. ápr. 4. 06:48
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak mert az emberek többsége nem tud és akkor itt már el is buktak
2019. ápr. 4. 06:49
 7/9 anonim válasza:

Szia! Én a Károlira jelentkeztem óvodapedagógiára , 33 éves vagyok. Az ének zenét most kezdtem kicsit bővíteni, a tesire meg gyakorlok kicsit mert már elég messze volt a középsulis tesióra😀

Az énekeket te valasztod? Vagy ott a suli megadta előre?!

2019. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, sikerült beszélnem egy volt ELTE-s diákkal. Kb 10 népdat vitt (a felvi azt írta “néhány”) és abból választottak neki kettőt. Sok sikert :)
2019. ápr. 9. 00:20
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Én az Eltén voltam alkalmassági vizsgán, februárban.

Ne félj!

A szóbeli alkalmassági során a beszédhibákat szűrik. Erre nem igazán tudsz készülni, ha valami probléma van, akkor azt a logopédus úgyis észreveszi.

Az ének alkalmasságin érdemes 10-20 népdalt felírni, mert vizsgáztató tanártól függ, hogy mit és mennyit kér. Én háromszor is énekltem, különböző hangokról kezdve. Ritmust kellett visszatapsolni, illetve az általa megadott hangokat kellett visszaénekelnem. Ezen kívül szolmizálva énekelni. Nagyon kedves hölgy volt!

A testnevélés alkalmassági inkább fárasztó mit sem nehéz. Keringés fokozó gyakorlatokkal kezdtünk (futás, térd emelés, mindféle olyan dolog, ami egy tesi órán is megtörténik). Majd egy "akadálypályán" kellett végig menni, ami igazán könnyű volt.

Remélem tudtam segíteni, ha akad még kérdésed, szívesen válaszolok.

Üdv.

2019. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!