Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óvodapedagógus szak, alkalmass...

Óvodapedagógus szak, alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne, először is, hogy mire kell számítani körülbelül? Mennyire veszik komolyan? Az ének-zene részétől eléggé félek, hogy őszinte legyek.


Másik pedig, hogy előzetes alkalmassági vizsgát szeretnék tenni, azt hol érdemes? Azt olvastam, hogy ha van sikeres előzetes alkalmasságim (amit bárhol lehet csinálni), akkor nem kell a rendesre menni. Érdeklődnék, hogy hol a legegyszerűbb/hol nem veszik annyira komolyan?


Bármiféle tapasztalatot/tanácsot elfogadok!

Előre is köszönöm :)



2019. jan. 2. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is sorstárs vagyok,és az előalkalmassagira készülök. Én az első helyre az ELTE-t fogom írni, viszont Sárospatakra fogok menni az előalkalmassagira. Pont ma érdeklődtünk telefonon utána illetve ismerőseim is ott voltak és nekik ott sikerült is. Az alkalmassági követelmények fent vannak a felvin. Nekünk telefonba azt mondták,hogy a zenei részén ott hangterjedelmet és a hangmagassagot nézik és olyan népdalt is kérnek amiben ezt hallják (pl a hull a szilva is egy oktavval kezdődik). Tudni kell egy hangot visszaadni és szolmizalast nem kérnek. Remélem hogy legalább egy kicsit tudtam segíteni, sok sikert! :)
2019. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ, segítettél! Én is az ELTE-re jelentkezem elsőnek, ki tudja, lehet találkozunk is még :) Sárospatakon mikor lesz az előalkalmassági? Sok sikert hozzá!
2019. jan. 4. 07:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Sárospatakon január 29. de hozzá kell tennem, hogy nekem a lakohelyemhez ez van a legközelebb így emiatt is oda fogok menni.
2019. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én Sopronban voltam tavaly eloalkalmassagin, mondjuk ugy hogy nem voltak tul szigorúak de volt akinek nem sikerult. Nalunk a legtobb ember a beszed vizsgán bukott el. Itt egy masfel oldalnyi szöveget kellett hangosan, mesélő stílusban felolvasni, a szöveget nem ismertük elore csak egyszer-kétszer atfuthattunk rajta, ezt szigorúan vettek. Tesin tok alap dolgok voltak, bárki meg tudja oket csinalni akinek nincs valami durva testi hibája. Éneken nekem ket népdalt kellett elénekelnem de egy masik vizsgáztato szolmizaltatott is. Aki nemzetiségire ment annak volt nemet szóbelije is, arról nem tudok nyilatkozni. Sok sikert a vizsgához, Sopront szívből ajánlom!
2019. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok! engem a tesi érdekelne. van egy kis túlsúlyom és hát őszintén megvallva legalább 15 éve nem sportoltam semmit :/ de tényleg semmit.

Szóval mennyire veszik szigorúen, egyáltalán mit kell pontosan csinálni? (jövő héten lesz az előalkalmassági, pont ma intéztem az orvosi igazolást hozzá)

2019. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!