Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fordulnak ki ennyire...

Miért fordulnak ki ennyire magukból a kisdiákjaim?

Figyelt kérdés

Pedagógusok, elsősorban nagy tapasztalattal bíró tanítók véleményére volnék kíváncsi.


Hallgató vagyok, aki gyakorlaton nem egyszer tapasztalta, hogy amikor az igazgató bejön óralátogatásra, a diákjai egyszerűen megbolondulnak: az addig békésen dolgozó kicsik (másodikos gyerekek)rövid időn belül sokkal hangosabbakká, kezelhetetlenebbekké válnak.


Amint az igazgató kimegy, a gyerekek megnyugodnak, visszaáll a csendesebb tevékenység.


Én feszült vagyok, amikor bent van az igazgató, hiszen nem jó mások előtt produkálni magunkat, de nem tudom, az én feszültségemet vennék át a gyerekek és így ütközne ki rajtuk?


Amikor a mentorom van bent, akkor teljesen normálisan zajlanak az órák.



2019. ápr. 3. 07:37
 1/4 anonim válasza:
Miért nem kérdezed meg őket?
2019. ápr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem az igazgató tehet az egészről. Nyilván a kisdiákok közül akad, aki elismerésre vágyik, ezért produkálja magát a többi diák és a vezető előtt. Ez kivitelezhető lenne, ha a többi osztálytársukat is hagynák érvényesülni, úgy próbálnának meg értékeket felmutatni, ha a többi tanulóhoz is tisztelettel fordulnának.
2019. ápr. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Vêleményem szerint, ezt kicsit túlaggódod.Az igazgató jelenléte persze lehet hatással a gyerekekre, de kb annyira, hogy amíg ő jelen van, a gyerekek úgy érezhetik, hogy kicsit több teret kapnak, és mivel a igazgató jelen van, nem kell annyira" odafigyelniük illetve annyira egy felé koncentrálniuk.Maga szituáció éppen ezért egy kis szabadságérzetet adhat nekik ami miatt tevékenyebbé válnak.Ez utóbbi válaszolónak is igaza lehet részben.De ne aggódj ezen, épp ellenkezőleg, ennek tudatában engedj ki jobban és fogadd el a helyzetet majd ehhez mérten működj.
2019. ápr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"amíg ő jelen van, a gyerekek úgy érezhetik, hogy kicsit több teret kapnak"


De hát pont fordítva kellene, hogy legyen. Én emlékszem anno, amikor az igazgató bejött hozzánk meg se merünk mukkanni, nemhogy még jóval hangosabbak lettünk volna...

2019. ápr. 3. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!