Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a mondanivalója...

Szerintetek mi a mondanivalója ennek a történetnek?

Figyelt kérdés

Egy királynak volt egy boldogtalan fia, ezért elment tanácsot kérni egy öreg bölcshöz. Azt felelte neki, hogy a boldogságot nehéz megtalálni ebben a világban.

- Én azonban tudok egy csalhatatlan módszert - mondta -, ennek segítségével megtalálhatod a boldogságot.

- Hogyan? - kérdezte az ifjú királyfi.

- Öltsd magadra egy boldog ember ingét! - felelte a bölcs.

A herceg megköszönte az öregember segítségét, s azon nyomban a "varázseszköz" keresésére indult. Ment, mendegélt, bejárta apja királyságának valamennyi tartományát, városát, ahol drága pénzért megvásárolta és magára öltötte grófok, bárók, nemesek és mindenféle nagyurak ingét. Mindhiába, csak nem lett tőle boldog. Ezután fölvette hát művészek, tudósok, nagy harcosok, kereskedők ingét, de ez sem segített. Nagy utat járt be, de nem talált rá a boldogságra. Végül kétségbeesetten, hogy annyi inget hiába öltött magára, nagy bánatosan úgy döntött, hogy visszatér apja kastélyába. Útközben egy vidáman daloló szántóvetővel találkozott, aki éppen az ekéjét tolta.

- Íme, ez az ember boldog - gondolta a királyfi magában, majd odalépett hozzá.

- Ember - szólította meg -, boldog vagy?

- Igen - felelte a földműves.

- Semmit se kívánsz?

- Semmit.

- Nem cserélnél egy király fiával se?

- Nem én!

- Hát akkor add el nekem az ingedet!

- Az ingemet? Nincsen nekem ingem!



2019. ápr. 3. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
“akinek nem inge, ne vegye magára”:D
2019. ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A cél - és főleg a boldogság - eléréséhez vezető úton ne a formára, hanem a tartalomra koncentráljunk!
2019. ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi nehéz abban, hogy megértsd a mondanivalót. Ez a klasszikus “nem a vagyonod/rangod, vagy értékeid tesznek boldoggá”. Nincstelen ember is lehet boldog.
2019. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Tipikus kártékony történet.

A tanulsága elvileg az lenne, hogy se a grófok, se a nagyurak, se s nemesek, se a hadvezérek, senki se boldog, csak a nincstelen szántóvető.

Ez nyilvánvalóan hazugság.

Lehet egy szegény ember is boldog, ez így rendben is van. De ugyanúgy egy gazdag ember (nemes, fôúr, hadvezér) is lehet boldog, amit ez a történet szeretne megcáfolni.

Pont az ilyen történetek termelik ki azt a mentalitást, hogy minden gazdag/sikeres ember belül biztos boldogtalan és becstelen, bezzeg a szegények talpig becsületesek és boldogak.

2019. ápr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

#4 Szerintem nem épp errōl van szó, bár mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja, de nem hinném, hogy épp kártékonynak kellene nevezni. Én úgy értelmeztem, hogy azzal a mondással függhet össze, hogy “boldogok a lelki szegények”, illetve az az ember, akinek nincsenek komoly kötelezettségei, kevés dóóóga van a világban, nem nyomják a vállát súlyok és feladatok, az boldog lehet. Ettōl függetlenül még nem jelenti azt, hogy értelmesebb, vagy jobb életet él másoknál.

A mesék ilyenek, túlzóak, úgy beszélsz, mintha nem olvastál volna meséket.

2019. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!