Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell megszületni életkép...

Miért kell megszületni életképtelen embereknek?

Figyelt kérdés
Aki egyáltalán nem alkalmas az életre, bamba, ügyetlen, szerencsétlen, ronda, képtelen normálisan kommunikálni emberekkel, zárkózott, depressziós, félénk, gátlásos, lusta stb
2019. ápr. 11. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Az összes igaz rám,de én se értem,hidd el. Legszívesebben megölném magamat,mert nincs értelme az életnek. Csak nem találok tuti módszert rá,próbáltam már nem egyszer,de mindig megmentettek,és életben tartanak,mondják,hogy van még remény,meg ilyen hülyességek,de hogy minek...
2019. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Senki nem kéri, hogy megszülessen, ez nem rajtunk múlik. Az múlik rajtunk, hogy mit kezdünk ezzel az életünkkel, amit akaratlanul kaptunk. Az ilyen ember amúgy sem ennek születik, hanem ezzé formálja magát a döntései, hozzáállása és az azok végett megtapasztalt tapasztalatok által. Ha hajlandó lenne megküzdeni érte, akár ki is törhetne ebből az állapotból, mint ahogy rengeteg példa is mutatja. Ha meg lusta, akkor szenvedjen tovább, nem kötelező sokáig élnie, dönthet úgy is, hogy véget vet a dolognak.
2019. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pontosan ugyanezt gondolom..
2019. ápr. 11. 15:47
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Ha csupa szuperman élne, akkor is lennének közöttük olyanok, akik életképtelenebbek az átlagnál. Vagy hogy gondolod, lenne inkább mindenki egyforma?
2019. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagyjából rám is jellemzőek a felsoroltak, bár külsőre nem nagyon tudom megítélni magam. Elég sok olyan pillanat, helyzet adódik az életben, amikor legszívesebben én sem akarnék élni, részese lenni bizonyos dolgoknak. De ha csak magam vagyok és nem kell emberek között szenvednek, hanem nyugalomban azt csinálhatod, amit akarok, akkor többnyire elmúlnak ezek a negatív gondolatok.
2019. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elnézést az elírásokért.
2019. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Leirtal engem, nem tudom. Én légzési problémát látok a dolog mögött, nem kapott elég oxigént az agy, de lehet depresszió és önértékelési probléma is, esetleg kortizol, vagy tesztoszteron probléma.
2019. ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
NINCS olyan hogy életképtelen ember. A depresszió meg egy mentális betegség,nem életképtelenség,aminek lehet a lustaság az egyik jele. Úgy imádom,amikor valaki csak ítélkezni tud. Az hogy meg kinek mi a ronda relatív. Az hogy valaki az igénytelenségtől ronda,az az ő hibája. Tipikus felszínes ember vagy. Intelligencia meg nulla. Fogadjunk,hogy lány vagy. Egy buta liba vagy semmi több.
2019. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet mindenkinek olyan tokeletes, mint te, kérdező.
2019. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Önállóan életben maradni nem tudó, amely saját erejéből nem látja el magát, és másokra szorul rá alapvető életfunkcióinak működésben tartásához."


Ez az életképtelen.


Ha valaki mentális visszamaradottsága vagy súlyos testi betegsége miatt nem képes önállóan enni, inni, eljutni A pontból a B-be, WC-t használni, stb.


Amiről írsz;


Egy nő, amikor teherbe esik, nem érzi meg, hogy a gyereke lusta, depressziós, stb lesz. Nem mondhatja "Elvetetem, mert harminc évesen is a nyakamon lóg majd, mert annyira lusta lesz.".


Ha valaki lusta, akkor nem motivált, gyerekként kivették a kezéből a legegyszerűbb feladatokat is túlféltésből vagy türelmetlenségből - esetleg az ellentéte, hogy elérhetetlenül magasra feltették a mércét.


Ha valaki gátlásos, félénk, ott gyerekkorban gyakran érték kudarcok vagy a kemény munkájára mindig negatív visszajelzést kapott; esetleg korán érett, amiért bántották vagy későn érett és ezért bántották.


A ronda nem egy általános jellemző; aki valakinek ronda, másnak gyönyörű.


Ha bamba, lehet orvosi gond vagy átszoktatott balkezes vagy lehet alig alszik, keményen dolgozik és kismillió dolga van.


Depresszió - nem egy állandó jellemzője egy embernek; egy súlyos tragédia vagy sok apró gond lökte folyamatosan lejjebb.


Stb.


Egy depressziósnak ott a pszichoterápia; egy lusta ember válhat motiválttá, stb.


Ha van megoldás a gondra vagy, ha megoldani nem lehet, de együtt élni vele igen, miért kéne nem léteznie az általad felsorolt embereknek?


A kérdés az legyen akkor; "Ha az ember lusta, bamba, depressziós, stb., miért nem próbál segítséggel pozitívan változni?".

2019. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!