Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Számodra mit jelent a holokauszt?

Számodra mit jelent a holokauszt?

Figyelt kérdés
Pl:mennyire volt rád hatással,hogyan tekintesz ezek után az emberiségre stb...

2019. ápr. 30. 21:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem mindennek oka van. Ekkora gyűlöletet egy nép iránt valami kivált, ennek komoly előzményei voltak. Nyilván minden háború, diktatúra borzalmas és értelmetlen veszteség. Engem inkább csak az zavar, hogy a rengeteg borzalom közül mindig csak a holokausztot emelik ki, nincs nap megemlékezés nélkül, kicsit már átment erőszakosságba ez az állandó emlékezzünk, szomorkodjunk kötelező jelleggel. Ösztönösen ellenkeznek az emberek már, mert a csapból is ez folyik, ezért lesznek közömbösek.
2019. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Igen nekem is ez a bajom amit 1# ír, a csapból is ez folyik és már irritaló. A történelem soran volt néhány hasonló mégis csak erre "kell" folyton emlékezni
2019. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

Miért kell nekem azzal foglalkozni hogy mi történt 70+éve?

A történelem az csak egy nagy rakás halott.

2019. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
A magyar tortenelem soran soha nem vegeztek ki ennyi magyart. Ezert azt hiszem ez az evenkenti egy megemlekezes nem nagy dolog. Sem 1848-, sem 1956_ban nem halt meg ennyi honfitars. Nem is ertem, hogy ez hogy zavarhat barkit is.
2019. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

KÁRPÓTLÁST A FAJTIKNAK



6milliók nem volt elég

2019. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Heil Hitlerrel lázadhatok a cenzúra ellen.
2019. ápr. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
Annak üzenem ezt aki relativizál a halottak száma miatt. Ez nem számháború. A holokauszt az emberiség szörnyű tragédiája, ráadásul Magyarország történelmének része. Azonban jogosan hozzák fel, hogy a magyarokat is bőven érték népirtások, nemcsak a huszadik században, pl. a szabadságharc alatt is egész falvakat irtottak ki, és történelemórán még csak nem is tanítják, mert gyűlöletet keltene szomszédainkkal szemben, míg a holokauszt folyton előkerül, újabb és újabb filmeket rendeznek róla, mintha csak erről szólna a történelem.
2019. ápr. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Egyik oldalon egy szörnyű népirtást. Lassan a túlélők és a bűnösök is meghalnak ezzel történelemmé válik.


A másik oldalon meg egy üzletet. Mennyi ideig kell még fizetni, mennyi pénz lenne elég hogy végre lezárjuk a múltat. Tudom, nincs az a pénz.

2019. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

1, Holokauszt miért és miben érinti a MAGYAR embert ?

2, Most, nemrég, kb. 25 éve Bosznia & Hercegovinában is történt tömeges civil emberek népírtása és senki meg sem említi ?! Miért nem ?

Számomra ennyit jelent a Holokauszt.

Egyébként az 1 # -es jól mondja !

2019. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tragédiát és geostratégiát. Mesterségesen fenntartott feszültséget a társadalomban.
2019. máj. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!