Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyesek miért gondolják azt,...

Egyesek miért gondolják azt, hogy diplomától lesz valaki az ember?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre hogy a szülők is azt hajszolják hogy legyen diploma, tök mindegy hogy van-e annak értelme csak legyen. Mintha a diploma garancia lenne a boldog életre és a jól fizető álláshoz.
2019. máj. 6. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Azért mert akkor is el lehet mondani a szomszéd, sógor, komának hogy egyetemen végzett meg diplomás a gyerek ha csak valami full büfészakos diplomája van, amivel nem megy semmire.
2019. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Ezt elsősorban a diplomások hiszik -és híresztelik- magukról.


Nem kicsit rontja viszont a jó hírüket amikor az derül ki pl. a hírekből, hogy közülük kb. 30ezer végzett hallgató nem kapta meg a diplomáját mert évek óta még a nyelvvizsgát sem voltak képesek letenni.

De sokan valami büfészakon végeztek és mehetnek árufeltöltőnek, a remélt sok százezres fizetéssel járó multis-irodai aktatologatás helyett...

2019. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Attól mert van egy diplomád még nem számítassz értékes embernek. Attól még lehet valaki szar ember személyiségileg. A viselkedéstől függ,hogy valaki értékes ember.
2019. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem gondolja ezt.

Akinek nincs diplomája, abban van egy masszív kisebbrendűségi érzés, és ezért azt hiszi, hogy a diplomások lenézik őt, pedig valójában a kutyát nem érdekli.

Ugyanolyan ez, mint mikor a szegények vagy a vidékiek hisztiznek, hog a gazdagok vagy a pestiek lenézik őket.

2019. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

4. +1

Egyébként a diploma nem garancia a jó fizető álláshoz, de nagyon nagy előny, behozhatatlan.

2019. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Egy szakmunkás ma hülyére tudja magát keresni, ha ügyes. Én diplomás vagyok, semmi bajom azzal, ha valakinek nincs diplomája, attól még lehet intelligens, és lehet jó ember. Én a büfészakos ilyen-olyan bölcsész idiótákat nézem le.
2019. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Aha, hát pedig van olyan ismerősöm aki ki is mondta hogy akinek nincs diplomája az buta ember...
2019. máj. 6. 12:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 az ismerősöd egy buta ember. nekem van diplomám, de pont nem érdekel, hogy kinek van még, nem ebből ítélem meg az embereket. barátomnak sincs diplomája, apámnak is csak 2 éve lett. mégis szeretem őket.
2019. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ebben keresik az önigazolást, akkor érzik "okénak" magukat, ha másokat lealacsonyítanak, mert azt szokták meg, hogy az életben ha van két különböző ember, abból az egyik győztes, a másik vesztes, és nyilván a kettő közül mindenki a győztes szeretne lenni, ezért elkezdik keresni, hogy a másik miben "rosszabb".

(Nem csak diploma-nemdiploma terén, lsd feljebb a kommenteket, a "rendes" diploma is jobb ám, mint a bölcsész diploma... de bele lehet menni, jártam olyan képzésre ahol állandóan szidták azokat, akik ugyanazt a képzést csinálják, csak másik intézményben, mert az már nem is ér semmit, és azok az emberek bénák. :D )


Én egyébként azt látom, hogy nem is igazán magán a végzettségen múlnak a dolgok, hanem egyrészt a tudáson, másrészt pedig - és ezt sokan elfelejtik - azon, hogy mennyire tudod eladni magad.

"Büfészakos bölcsész" végzettségemmel simán felvetettem magam olyan helyre, ahova hivatalosan ennél több kellett volna, és teljesen jól boldogulok a munkámmal, kell hozzá némi szerencse, sokrétű érdeklődés és nagy adag fejlődni akarás. Ja, és jó beszélőke. Így munka terén tökéletesen elégedett vagyok az életemmel, imádom amit csinálok, élvezem a munkám és a saját elvárásaimhoz - és pályakezdőhöz - képest nagyon jól keresek (másnak nyilván kevés lenne, számomra bőven elég).


Szerintem egész egyszerűen az a végtelenül buta ember, aki másokat végzettség alapján ítél meg.

2019. máj. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem van kettő is, de megbántam, hogy megcsináltam, nem ér semmit, kb egy papír arról, hogy X évig verted a p***ödet valahol. Egy diploma nem nagy kunszt, bármelyik képzést el lehet végezni, csak idő és pénz kérdése, max az lehet rá büszke, aki egy piacképes képzést végzett el normális időtartam alatt.
2019. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!