Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért csak a szexre készítenek...

Miért csak a szexre készítenek fel a sulikban, arról miért nincs külön előadás, hogy mit kezdjünk az érzéseinkkel és ha már kapcsolatban vagyunk, hogy tartsuk meg ezt az állapotot anélkül, hogy elszúrnánk?

Figyelt kérdés
Miért csak arra van felvílágosítás az általános sulikban,hogy ha szexelsz védekezz,de arra nem térnek ki,hogy ne őssze vissza szexelj meg ,hogy tudd észre venni mire van szűkséged párkapcsolatilag?
2019. máj. 6. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jogos kérdés! A párkapcsolatra egyáltalán nem készít fel a suli, sőt, inkább megnehezíti azt, hogy valaki később jó és tartós párkapcsolatot tudjon kialakítani: Mert gátlásokat épít ki, mert önbizalmat rombol, mert versengésre tanít, stb. stb.
2019. máj. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudnak olyan embert aki értene az emberi kapcsolatokhoz, aki pedig tud azt túl drága lenne nekik megfizetni. Egy retardált tanár is tud papolni arról hogy védekezni kell, de az ő saját kapcsolatuk is rossz, nemhogy tanácsot adjanak diákoknak.
2019. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egész iskola nem erre készít fel. Nem az életre tanítanak ott.

Értelmesebb tárgyakat is be lehet vezetni, pl egy kis pszichológia, testbeszéd, hogyan álljunk ki önmagunkért, hogyan küzdjük le a félelmeinket..stb.

2019. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt a kemény 2X45 percet még úgy rendes felvilágosításnak se nevezném...

És kb Semmit nem tud meg az ember a miértekről. Pl nézz csak át szexualitás kategóriába, kb minden ötödik kérdés valami nagyon tájékozatlan kérdezőtől származik, aki nem tudja hogy hogy is van ez a fogamzásgátlás, védekezés, nemi betegség terjedés dolog.

Hallani hallotta már nyilván azt hogy HIV, vagy peteérés, vagy azt hogy ondó, csak épp gyakorlatban nem áll össze a fejében ez az egész.


Kedvencem még mindig az hogy "Lehet e terhes a barátnőm, ha a kádban együtt fürödtünk, és kiverte nekem?"...

Sok értelme volt így annak a 2X45 percnek is.


És a kérdésre konkrétabb válasz: Azért nem tanítják ezeket, mert az iskola még mindig az 1900-as évek legelei állapotokat feltételeziu a családon belül.


Régen az embereket nagyon erős közösségi háló védte, és fogta körül. Ez azt jelentette hogy a legszűkebb körű közösségi hálón, magyarul a családon kívül volt még egy közvetlen ismerősi, és egy nagyobb közösségi háló is. ezek normarendszereket adtak.

fontos része volt az egésznek a vallásosság is. A vallást manapság közkedvelt úgy beállítani, mint unatkozó, félig bolond parasztok meséinek gyűjteményét. (hála a Kádár rendszer kultúrarombolásának...).


A valóságban a vallásnak egy közösségi norma rendszer átadása, fenntartása, és ezzel a közösség stabilitásának, olajozott működésének fenntartása volt a feladata. Ha megnézzük az evangéliumokat, kb egy utikalauzt kapunk az élethez. A régi kis közösségeknek pedig volt szellemi vezetése is, ez volt a templom papja.

ezen felül ott volt a népies erkölcsi rendszer, ami egyhangban volt a szentírás általi szövegekkel, de sokkal inkább amolyan konyhanyelvi hasznos tanácsok voltak. Tehát a régi idők fiatalját körbevette több szinten egy olyan közeg, ami odafigyelt a szellemi, érzelmi, erkölcsi fejlődésére is.


100 meg 200 meg ezer éve is voltak félrelépések, innen-onnan becsúszott gyerekek, meg hasonlók. Tehát nem azt mondom hogy "bezzeg régen erkölcsös volt mindenki".

Ez nem igaz. Azonban az igaz hogy volt egy évszázados múltra visszatekintő tapasztalat gyűjtemény, és szokásrendszer, amit az egyik generáció átadhatott a rákövetkezőnek.


Ez az ami ma nincs. A gyerekek tulajdonképpen egyedül nőnek fel.

egyedül ismerkednek meg a testükkel, egyedül ismerkednek meg a szerelemmel, és a szülő semmit nem adnak át nekik ezeket a témákat illetően. Nincs közösség, nincs közösségi normarendszer ami megtartaná a közösség tagjait, innentől kezdve mindenki ott csinál hülyeséget ahol csak lehet.


És ma már az az elvárás, hogy az iskola ne csak matematikát, nyelvtant, és egyéb szaktárgyakat tanítson, de konkrétan vegye át a nevelő feladatot is a szülőktől, akik 3 műszakban mindketten távol vannak a háztól.


Na ez a baj.

2019. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés jogos, de ez egy rendkívül sokrétű dolog, és személyiségfüggő. Általános tanácsot ebben nem könnyű megfogalmazni
2019. máj. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert érzelmi intelligencia tanításával a suli sem foglalkozik, másrészt ezt nem mindenki tudná "jól elmondani" sokan vannak akik felnőttként bizonytalanságokkal küzdenek, kaotikus magánélettel stb...
2019. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolákban inkább lexikális tudást lehet elsajátítani. Szocializációra, az érzelmek megismerésére, kontrollálására ott vannak a szülők és a környezet. Inkább örülj neki, hogy legalább van ilyen az iskolákban, mert ez se mindig volt így.
2019. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!