Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Adnilla kérdése:

Mit tennétek a helyemben? Bosszút állni vagy korrektnek maradni, az erköcsi győzelemmel amit mindenki gyengesígnek ítél meg.

Figyelt kérdés
2 éve ismertem meg 2 pasit a munkahelyemen, lakótársak, barátságnak indult. De az egyiknek már az elejétől nagyon tetszetem, de én őszintén azonnal a tudtára hoztam nem akarok játszani megbántani stb. de csak mint barát érdekel, aztán elkezdtem vonzódni a masikhoz, ez részben viszonzásra talált, de csak kihasznált, pár hónapig tartott. Ezt persze a harmadik fél sosem tudta meg, senki nem akarta megbántani. A barátom viszont másként kezdett viselkedni eltávolodott mgsértett, és egy veszekedés során amikor ő eléggé ittas volt, életem legmeghatóbb vallomását kaptam tőle. Ez megváltoztatott bennem valamit és pár hónappal később azt vettem észre belészerettem, addigra már elég hideg volt a barátságunk, sok veszekedés volt a háttérben és zavart, hogy nem törödik velem. Mégis megmondtam neki többet érzek, ő pedig hogy semmit sem és sosem leszünk egy pár. Aztán mégis megtörtént, és pár felejthetelen hetet töltöttünk együtt. De ő néha nagyon oda volt máskor beszélni sem volt hajlanó velem, folyamatosan kiborultam amikor láttam mindenkivel kedves de nekem nem is reagál ha megpróbálok beszélgetni vele, állandó visszautasítások és megbántások. Persze mindig én voltam az ok, hogy azért ilyen mert én idegesítem, féltékeny vagyok vagy bármi. Aztán hirtelen véget vetett mindennek köztünk, magyarázat nélkül. Én persze szerettem volna beszélni, hogy tudja mi történt. Egy ilyen veszekedés során ahol én túl sokat ittam. Többször hanyattlökött a lakása előtt mert nem akart beengedni. Semmi érzelmet nem láttam a szemében amikor a földön feküdtem és becsukta az ajtót. Hogy ezt fel tudjam dolgozni, leülünk megbeszélni, és békülés lett a vége. 2 napig olyanok voltunk mint a galambok, aztán én elutaztam, ő pedig valakitől a munkahelyen visszahallotta hogy rólunk beszélnek. Watsappon írt hogy a hazudozásaimnak köszönhetem, hogy azt terjesztem együtt voltunk és megvert, véget vet minden kapcsolatnak velem. Kértem a lakótársa, egykori szeretőm segítségét. De mindenhonnan töröltek letiltottak egyöntetűen. Amikor kértem legalább tisztázzuk a dolgokat és szépen zárjuk le röhögött, hogy neki mindegy mi van velem, és semmit sem kell megmagyaráznia. Alapos gyanúm van, hogy egy munkatársnővel összajött aki családos asszony és ez volt az oka a szakításnak. Mit tegyek, ez igazsátalan, én mindig korrekt voltam vele, és sem szóval vagy tettel nem bántottam meg. Ő egy nagy szerelem az életemben és nem ezt vártem, elveszítettem a barátom és a szerelmem is egyben. Sosem tudtam elég jó lenni hogy úgy bánjon velem mint például ezzel a nővel aki a mi rövid kapcsolatunk alatt is több figyelmet kapott mint én. A közös ismerősök mégcsak köszönni sem hajlandóak nekem, mintha valami szemétséget csináltam volna. Ez a házas nő pedig minden tisztetet megkap. Gondolkodtam rajta, hogy megkeresem a férjét, de nincs bizonyítékom. És a munkahelyem is féltem, a történet résztvevői mind jobb pozícióban vannak mint én. Vagy legyek korrekt mint mindig, és tartsam a szám mindenről, de ez az áldozatszerep már felemészt. Nem tudom így lezárni, hogy be lettem sározva valamivel amiért lenéznek de nem is tudom hogy mi. Azthiszem a kettőnkel kapcsolatos mendemondákra ugy reagált hogy be voltam rugva és hazudozok. Ő nem vert meg és nem is jönne velem össze soha. Hozzáteszem a mendemondák nem tőlem indultak, más kollégák láttak minket utcán összabújni. Ha van valakinek hasonló tapasztalata, esetleg bosszút állt már ilyen szituációba leírhatná mi lett a végeredmény. Előre is köszönöm.

2019. máj. 12. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Szóval mi a gondod? Ne regényt írj, vagy ha már mégis, legalább tagold bekezdéskre. Ezt a betűhalmazt nincs erőm végigolvasni.
2019. máj. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nemhogy elmennél írónak.
2019. máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
20 pontot zuhant az IQ-m, mire végigolvastam ezt a sok zagyvaságot.
2019. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Végigolvastam. Nőknek csak azt tudom tanácsolni, hogy messziről kerüljék az olyan pasasokat, akik azután is barátkoznak, miután megmondták nekik hogy férfiként nem érdekesek. Egészséges férfi továbblép azzal, hogy oké nem kellek neki, az ilyen "barátkozós" sunyi alakok viszont törleszteni akarnak.


Lépjél tovább, az egészséges hozzáállás az, hogy lenézed, munkahelyen is hűvösen viselkedsz vele, de nem gyűlölködsz. Ne foglalkozz azzal, hogy ki kivel kavar. Ha róla kérdeznek, akkor is

max. annyit mondj, hogy veled szemét volt, de a részletek már magánügy.


41F

2019. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hülye az, aki hagyja magát ilyen húza-vona játékokba bocsátkozni. Ha a párom 1x, egyetlenegyszer is megbántott, akkor nagyon megfogom gondolni, hogy folytassam-e vele. Legalábbis csak akkor folytatom, ha hajlandó megváltozni, ha meg nem akkor vége a kapcsolatnak. Nincs ilyen hülyeség, hogy máskor teszi a szépet és megbocsájtsak neki újra meg újra, aztán viseljem a sz@rt.
2019. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van felesleges 60 percem, szurkoljatok, most kezdem olvasni.
2019. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Wow gyorsabban olvasok, mint hittem.


Szóval, ha Én Te lennék, tudod mit tennék?

Elfelejteném az egészet a fenébe, mert a barátod egy érzelmileg lehúzó tahó volt,


"Egy ilyen veszekedés során ahol én túl sokat ittam. Többször hanyattlökött a lakása előtt mert nem akart beengedni. Semmi érzelmet nem láttam a szemében amikor a földön feküdtem és becsukta az ajtót."


Én ezután léptem volna le, ha eleddig nem jött volna meg az eszem.

Szóval ne akarj keresztbe tenni nekik, ne akarj közeledni felé és legyél te a nyertes azzal, hogy tovább lépsz. Mert a bosszú mindig kicsinyes, és ha most nem beszél veled senki közös ismerős, szerinted utána mit csinálnának veled?

Szóval engedd el, és tanulj az esetből.

2019. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én nem látom hol van az erkölcsi fölényed, de egyébként a bosszú sosem jó megoldás. Semmire. Én még nem láttam boldog embert - aki tényleg boldog - attól, hogy átgázol másokon, ők mind megkeseredett emberek.
2019. máj. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!