Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kezdhetnék el 25...

Hogyan kezdhetnék el 25 évesen ismerkedni a másik nemmel?

Figyelt kérdés

Nekem legutoljára általános iskolában voltak lány osztálytársaim. Felkerültem szakközépbe, ahol 2000 fiúra jutott vagy 5 lány, és ők sem az én osztályomban voltak. Nem érdekeltek a szórakozóhelyek; mindig is zárkózott, magamnak való voltam, éltem a saját kis világomban. Önbizalmam soha sem volt, most sincs, és olyan érzésem van, mintha egy nagy hiba lennék. Egyedül a szakmai élet ad nekem magabiztosságot és egyáltalán értelmet az életemnek; az az egy dolog van, amiben ki tudok kiteljesedni.


Azt sem tudom, hogy mit akarok... nem tudom, el kell-e ezzel bonyolítanom az életemet. Nyilván megnézem az utcán a lányokat, de nem tanultam meg "bánni" velük. A kezdeményezés és az ismerkedés számomra a világ egyik legnehezebb dolgát jelenti - ehhez képest a szoftverfejlesztés gyerekjáték. A legnagyobb félelmeim az, hogy elutasítanak (ami valójában hülyeség, mert benne van a pakliban, hogy valakinek nem jövök be), de még inkább attól, hogy meg is aláznak előtte. Ráadásul az a fajta vagyok, hogy iszonyatosan élénk érzelmek lennének ezek nekem, hónapokig nem tudnám elfelejteni.


Érdemes egyáltalán még elkezdeni foglalkozni az ismerkedéssel? És ha igen, hogyan tegyem? Mi adhatna nekem bátorságot és önbizalmat ahhoz, hogy egyáltalán megszólítsak egy lányt?


25/F


2019. máj. 14. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedj a neten, írni azt tudsz (sokakkal ellentétben), mi baj lehet? :)
2019. máj. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Tinder
2019. máj. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az szokott a baj lenni az ilyen kérdésekkel, hogy ha szocfób vagy, akkor a párkeresés az kb. mintha sosem tanultál volna matekot és egyből az integrálszámítással kezdenéd. Először önbizalmat kell építeni más téren, barátokat kell szerezni, érdekesebb életet élni (a közhiedelemmel ellentétben az igazi érdekes élet az ún. "szórakozóhelyeken" kívül van), utána menni fog ez is.
2019. máj. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ööh. Fogas kérdés, mármint az a része, hogy hol kezdd. Megmondom őszintén már leírtam egy választ, csak kitöröltem. Először magamból indultam ki, mert pár éve még én is olyan voltam mint te (csak a kockulás érdekelt, nem jártam el sehova, 0 önbizalom, fiú osztály, stb.), de volt egy-két jó barátom, akik "belevittek" a rosszba, magyarán a kocsmatúrázós-éjszakázós-berúgós életbe, ahol volt terem szociális interakcióra fiúkkal, lányokkal egyaránt.

Nem innen "szereztem meg" életem szerelmét, de nagyban hozzájárult ez az életmód, ugyanis ha nincsenek barátok, nincs szemléletmód váltás, nincs kocsmázás, nincs alkohol, nincs felbátorodás, nincs ismerkedés.

Normális esetben tehát ezt ajánlanám, viszont volt itt egy kulcsfontosságú dolog, amely eltérhet számodra: én bírtam ezt az életstílust, te viszont lehet, hogy teljes egészében elveted az alkoholt, mely esetben ez a szál megakad.


Más: ha belekezdesz, fogsz kapni elutasítást bőven (kivétel, ha az 1% legjobb genetikai állományú férfiak közé tartozol és gyakorlatilag egy született Adonisz vagy). Ez egy ilyen játék. Ha viszont nem lépsz, nem fogsz választ kapni. Ezért kell tudni megtanulni előadni/eladni magadat. Én személy szerint a belső hangomra hallgattam, amikor csajozni kezdtem. Ez nem jelentette azt, hogy rögtön sikerült minden, de annyi biztos, hogy az első megérzésem sosem hazudott; mindig tudta, hogy mi fog történni. Csak sajnos néha én is elnyomtam ezt a hangot, mert nem mindig tetszett a válasza. Szóval erre érdemes figyelni ismerkedéskor.

2019. máj. 14. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Nem biztos, hogy az antialkoholizmus miatt el van vágva. Minden ivós társaságban értékelik a nem ivós havert, aki fuvarozza őket, vagy legalább visszafogja őket, amikor p|csarészegen jó ötletnek tűnik felmászni a villanyoszlopra.
2019. máj. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!