Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rontok el? Hogyan változta...

Mit rontok el? Hogyan változtassak ezen, hogy ne ilyen agresszív módon akarjon, , ismerkedni"? Ugatva húz a másik kutya felé.

Figyelt kérdés

7 éves ivartalanított kislányról van szó. 1,5 hónapja fogadtam örökbe. Sokat haladtunk ez idő alatt is, sajnos az alapok sem voltak meg nála. Jelenleg megy a láb melletti séta, az alap parancsok ül-fekszik-marad-gyere-figyel. Kivéve ha kutyát lát, bár itt se minden esetben. Elég sok a kutya a környékünkön, de egy ilyenbe a séták alkalmával mindig belefutok. Kiszámíthatatlan hogy melyik kutya mit vált ki belőle. Van amelyikkel nem is foglalkozik, van amelyik felé elkezd eszeveszettül húzni ugatás közepette /de nem az a barátságosféle ugatás/ és bár alapvetően hallgat rám, ilyenkor füle botját sem mozgatja. Hiába tiltom ezt a fajta viselkedést, és adok feladatot/parancsot. Van hogy sikerül és leül, de ugat közben. Van hogy a figyel parancs is működik de amint hívom hogy gyere, ismét ugat és támadóan húz a másik felé.


Amúgy néha mintha barátkozni szeretne, mert amint odaérünk és a gazdik is nyitottak kezdődhet az ismerkedés, de általában a gazdikkal jobban foglalkozik, de már nem balhézik ha ott vagyunk.

De sajnos egyes esetekben inkább hat ez az egész támadólag, és nem szívesen állnak meg nekünk. És én ezt meg is értem, hasonló helyzetben lehet én is ezt tenném.

Kutya iskolába jelenleg nem tudom elvinni, mert ami lenne az nagyon messze van tőlünk.


A kapcsolatunkat igyekszem építeni, és kutyaneveléssel kapcsolatos könyveket is bújok, hogy mire érdemes odafigyelni, hogy a rangsor megfelelően alakuljon.

De jelenleg nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel, mert nem tudom mit csinálok rosszul, vagy mi hiányzik belőlem.


2019. ápr. 12. 19:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy fizikailag is le van fárasztva, erre ügyelek.
2019. ápr. 12. 19:56
 2/4 anonim válasza:
Probald meg fokozatosan. Jo lenne ha megbeszelned egy olyan kutya gazdajaval, akit ugat, hogy toletek tavol setaljanak el. Ha a kutya labnal, ulve marad, akkor jutalomfalatot kap. Aztan szepen fokozatosan, lassan egyre kozelebb johet a masik gazdi a kutyussal. Ha megint elkezd ugatni, ujra tavolabb. Kell hozza egy kis ido es turelem, de megeri :) legalabbis az en kutyamnal bevalt
2019. ápr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig kutyasuli kellene, szocializációs foglalkozásra kéne járnotok!

Ki kellene zárni minden olyan szituációt, ahol a másik kutya szabadon van vagy reagál az ő viselkedésére. (Ez csak kutyasuliban lehetséges).

Fel kellene tudnod készülni az ilyen találkozásokra. (Megint csak kutyasuliban lehetséges.)

Rengeteget kellene vinni más, passzív vagy kontrolláltan közeledő kutyákhoz. (Ismételten csak kutyasuliban van ilyen.)

És addig nem lenne szabad kimennetek az adott szituációból, pl a másik kutya közeléből, amíg a kutyád meg nem értette, hogy mi a helyes viselkedés. (És utoljára is ilyen csak kutyasuliban van.)

2019. ápr. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jan Fennel: Kutyapszichologia

Ez a sorrendiseg szabalyait irja le. Llvasd el es alkalmazd. Ez a kulcsa.

2019. ápr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!