Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségek vannak?

Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Egy kis faluban lakom,város ,munkalehetőség kb 45 km-re van ahol három műszakban dolgoztam. Nemrégiben megszületett a kisfiam és van egy hét éves lányom is. Jelenleg CSED-en vagyok, majd GYED-en leszek a fiam két éves koráig. Két éves kora után csak GYES-t kapok amit szerintem nem kell mondani milyen kevés. Párom dolgozik szintén három műszakban. 250-et keres én 150-et kapok még. Most kettőnk fizetését egybe véve több mint a felét elviszik a hitelek(neki is van kettő nekem egy), és a rezsi. A maradék kaja meg a két gyerekre amit költünk. Csak ami szükséges. Pelus stb a nagynak az iskola étkezés stb. Ha betölti a fiam a két évet akkor nem fogunk kijönni a pénzünkből. Vissza menni három műszakba nem tudok. Édesanyám 70km-re dolgozik. Anyósommék egész nyáron dolgoznak hétvégén is. Mivel nem rég költöztem ide semmi ismeretség nincs nem hogy barát. Mit tudnátok tanácsolni? Milyen kilátásaim lehetnek szerintetek?

2019. máj. 14. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyerek bölcsibe, te pedig négyórásba vagy állandó délelőttre.
2019. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A hitel addig nem fut ki? Esetleg lehet tárgyalni a bankkal, hogy toljátok ki a futamidőt. Vagy rezsicsökkentés, pl tévéelőfizetést lemondani (a MinDig TV ingyenes), telefont leváltani minimális csomagba, telefonokat nem otthon tölteni, télen fűtést 18-19 fokra állítani. Sok kicsi sokra megy.
2019. máj. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nappalos nyolcórás állást keress. Azt szépen leírtad, mire kell a pénz, és miért nem tudod megoldani a problémáidat.

Ami kimaradt: mihez értesz, milyen végzettséged van?

2019. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mit tudnál dolgozni úgy amúgy? Milyen végzettséged van, stb?
2019. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A bölcsöde az sokba kerül. Én sima sori munkás voltam így ki van zárva a munkáltató megengedi egy műszakba visszamehessek. Ha a bölcsit be tudnám vezetni valahogy , nem hinnén reggel 5-kor letehetem a picit ugyanis ha még a munkáltató lenne olyan aranyos és megengedné az egy műszakot az reggel hatkor kezdődik. 8-9-re csak a HR jár dolgozni. Ahol dolgozok az az egyetlen nornális munkahely 100km-es körzetben. Tudom mert előtte végig jártam az a várost és vagy nem jelentettek be vagy nem kaptam fizut.

Az biztos hogy mindenhol megpróbálok spórólni . Na de 150 ezret nem tudok kispórolni. Én is a részmunkaidőre gondoltam. Csak hol találok én olyat ahol nem túl korán kezdődik mert hajnal ötre nem vihetem sehova a gyereket. Bölcsibe azért nem adnám mert ha itthon spórolok akkor amit kispórolok adhatom a bölcsinek , rosszabb esetbe még pótolhatok hozzá.

2019. máj. 14. 11:26
 6/11 A kérdező kommentje:
8 álltalános. :( Gondoltam míg itthon vagyok lerakok valamit. De olyan drágák esélyem nincs.
2019. máj. 14. 11:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem gondoltad át ezt a gyerekvállalás dolgot rendesen, de mostmár késő.


Valami kisboltba talán felvesznek a maszekok kisegítőnek, bejelentés nélkül és akkor kijöttök a pénzetekből.

Járj utána, menj be és mondd meg hogy ez van.

2019. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A bölcsibe mi a drága? Nálunk csak az ebédért kellett fizetni.
2019. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Úgy tudom 40 ezer ft körül mozog. De még ha ez rendben is lenne , ha a munkáltató lenne rendes 3 műszakból elengedni egybe és nem hattól. Esélytelennek látom ezt nagyon. Sokat agyalok én ezen. Jó igen látom, miért nem gondoltam át ezt a gyerekválalást? Egy mert nem vagyok az a fajta aki inkább elveteti szegénykét, kettő változott a felállás a cégnél. Mert ott is van bölcsi csak nem a sori munkásnak hanem a HR-nek. Na csak én ezt nem tudtam . Mikor bevittem már minden papírt és rákérdeztem hogy hogyan lehet igénybe venni akkor tájékoztattak. Szval annyiba maradtam a munkáltatóval hogy két éves koráig leszek itthon. De előtte három hónappal jelentkeznem kell.

Most arra gondoltam ha nem találok munkát talán magánválakozásba kellene kezdenem itthon. Hatalmas udvarral rendelkezünk gondoltam valami mezőgazdasággal kéne foglalkozni és kicsit rugalmassabb tudnék lenni. Viszont azt se tudom hogy kell neki kezdeni. Hova kell menni előszőr, milyen papírok kellenek és nem utolsó sorban mennyi pénz kb az indulásnak?

2019. máj. 14. 12:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Ilyen piacozást, tojás eladást tudsz csinálni, őstermelőivel.
2019. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!