Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőtt,30+ férfiak! Tudnátok...

Felnőtt,30+ férfiak! Tudnátok nekem válaszolni egy pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Nem számonkérni szeretnélek benneteket, egyszerűen csak érdekelnek ezek a dolgok.

Egyre több felnőtt férfi dönt úgy, hogy ő nem szeretne családot alapítani/megnősülni stb.,inkább élvezi az életet.

Szerintetek miért jobb egy fiatalabb barátnő, mint a család?

Tudom, sokan úgy vannak vele, hogy ha nincs család (gyerek), addig több szórakozási lehetőséged van, időd, társasági életed.

Ti mit gondoltok erről, melyik álláspont a jobb és miért?


Köszönöm szépen, hogy elolvastad, és azt is, ha válaszolsz rá!



2019. máj. 14. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Egyre több olyan nő van, akivel elképzelhetetlen a családalapítás. Ezért.

Felszínes, aranyásó pitchák, nem tudnám elképzelni, mint a gyerekeim anyját.

Vagy magamutogató"instagram-celeb", szintén Taigetosz pozitív.

2019. máj. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Férfiként írom: Mert nem nőttek fel, nem tudnak/akarnak felelősséget vállalni. Sokkal kényelmesebb egyik napról a másikra élni.


(Persze vannak ilyen nők is, pl. amit #1-es ír, nem azt mondom...)

2019. máj. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
A Feleségem meghalt fiatalon, Ő volt az Igazi. A mai nők a kanyarban sincsenek Hozzá, eddig még nem találtam olyat, akit feleségül akarnék venni + gyerekeket akarnék tőle. Az idő viszont telik, és nem tévézéssel töltöm. Függetlenként van pénzem, időm, nem olyan rossz ez ám. 44/F
2019. máj. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Nekem van megbízható, jó párom (akit el is vettem), de még várok a családalapítással egy, maximum két évet. Komoly pálya- (és életvitel-)módosítás történt néhány évvel ezelőtt nálunk, és amíg ez be nem áll, addig nem tudnánk jó szívvel gyereket vállalni.
2019. máj. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár az alsó határt ütöm épp, de én már 16 éves korom óta meg akartam volna házasodni és családot. Én pont azt veszem észre, hogy a nők nagy része is ilyen, lazán venni a dolgokat, élvezni az életet, a kalandok, a problémákat nem megoldani, hanem akkor hagyni.


És szerintem mindkét félről elég öngerjesztő folyamat, minden médiából szerintem az jön le, hogy a párkapcsolat az egy olyan dolog, hogy egymásra néztek, és szerelmesek lesztek, és egyszerű és mindig izgalmas, és a hétköznapi dolgok egyláltalán nincsenek ábrázolva.

Meg felgyorsultak a dolgok, ha a barátod/barátnőd nehezebb időszakban van, és emiatt mondjuk elhanyagol, egyszerűbb megtalálni máshol, felmész tinderre, van pár match, mindenki érdeklődik feléd, jól esik.


Szerintem sokan élnek olyan álomvilágba, hogy a párkapcsolatért nem kéne sokat küzdeni, hogy az nem munka néha.


Elég sokszor látom, hogy a felszínesség, önzőség, önbizalomhiány kezelése, vagy csak szimplán a pillanatbeli örömök állnak sok párkapcsolat mögött, de hát remélem csak én látom túl negatívan a dolgokat :)

2019. máj. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

1.: Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb mai lányra egy kaktuszt nem bíznék, nem a gyerekem nevelését.

2.: Ciki vagy sem, mi nem voltunk gazdagok, én keményen tanultam és dolgoztam a diplomáért, míg mások buliztak, piáltak, csajoztak. Most, 30+ -osan vagyok ott, hogy éljek!

Most van lakás, kocsi, pénz,...

3.: Sok nő elvált, pujával, na azt köszi, de nem kérem!

2019. máj. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok nő elvált, pujával, na azt köszi, de nem kérem!
2019. máj. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Na kezdjünk bele. :D


"Nem számonkérni szeretnélek benneteket, egyszerűen csak érdekelnek ezek a dolgok."

---Helyes, ezt nem is illene másképpen!


"Egyre több felnőtt férfi dönt úgy, hogy ő nem szeretne családot alapítani/megnősülni stb.,inkább élvezi az életet."

--- Igen, ezt jól látod!


"Szerintetek miért jobb egy fiatalabb barátnő, mint a család?"

---Nem feltétlenül a "fiatal barátnő vs asszony" a fő metódus. Én spec együtt akartam megöregedni az exemmel, aki 8,5 évvel fiatalabb. Huszonévesen ez fincsi volt, de kitartottam volna mellette 40-50-60-7 stb is. Ő nem akarta. 15 év után elment.


"Tudom, sokan úgy vannak vele, hogy ha nincs család (gyerek), addig több szórakozási lehetőséged van, időd, társasági életed."

---Igen, valóban úgy vannak ezzel sokan. Magam is.


"Ti mit gondoltok erről, melyik álláspont a jobb és miért?"

---Nincs jó és rossz álláspont. Ideális vagy nem ideális álláspont van, de kizárólag az alany igényeinek ismeretében. Ha valakinek fontosabb a szabadság, akkor hiába érvelnénk neki a család szentségéről és egy családcentrikusnak ugyancsak hiábavaló lenne kiselőadni az autonóm független életről. Tehát az igények tükrében vizsgálandó.



"Köszönöm szépen, hogy elolvastad, és azt is, ha válaszolsz rá!"

---Igazán nincs mint, szívesen tettem, 47F

2019. máj. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szégyen vagy sem, 11-12 evés koromban a szüleim válása nagyon megviselt. Többek közt ezért is csúsztam meg lelkileg. Harminc körül voltam mire sikerült kikeverednem belőle. Szóval elsősorban a lelki, másodsorban az anyagi helyzetem miatt az ismerkedés teljesen kimaradt az eddigi életemből. Most, harminc felett úgy gondolom, hogy a tapasztalatlanságom miatt párkapcsolatra alkalmatlan vagyok, családalapításra meg aztán pláne. Meg igazából nincs semmi sem, ami motiváljon ezen a téren. Így nem is keresek barátnőt és igyekszem egyedülállóként teljes életet élni. Ha úgy tetszik mondhatjuk, hogy önző módon a magam örömére élem az életem.
2019. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Még megnéznek a fiatalabb (20-25) lányok, összesúgnak-vihognak. Ugyanakkor megvan bennem az érzés egy ideje, hogy néhány év, és fizikailag ott lesznek körülöttem, de már nem látják majd bennem, amit most, hanem egy középkorú férfit. Amikor ez lesz, akkor már nem hódíthatom meg őket, annak ellenére sem, ha szeretném. Most még igen. Bennem ez nagyon munkál, nem érzem annak szükségét még, hogy megállapodjak, amikor újabb és újabb nő kerül az életembe, és ezt egyszerűen élvezem.


Nem szeretem, amikor mások megmondják, hogy ez azért van, mert nincs bennem felelősségérzet. Hogy jön ehhez más, mi köze hozzá? Én így élek, nekem ez így jó, senkinek semmi köze hozzá, és nekem ne mondjon rólam senki ez miatt ítéletet! Talán majd 5-6 év múlva elérkezettnek látom az időt arra, hogy családot alapítsak, nem mondom, hogy nem szeretném ezt, de még nem érzem az idejét ennek.


És annak sincs semmi értelme, hogy csak azért nősüljek meg, vállaljak gyerekeket, mert ez a társadalmi elvárás egy 30-as férfi felé. Nem érezném jól magam így, és ez senkinek se lenne jó. Majd ha én gondolom úgy, hogy itt az ideje, akkor családot alapítok, de addig nem érdekel senki elvárása.


33f

2019. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!