Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagáltok ha nem...

Ti hogyan reagáltok ha nem számítotok egy kérdésre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel beszélgettek valakivel és olyat kérdez amire nem tudjátok a választ, hogy reagáltok?
2019. máj. 2. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom egyenesen, hogy nem tudom a választ vagy kérek egy percet, hogy átgondoljam. Semmi szégyellnivalót nem látok ebben, senki nem tudhat mindent kapásból.
2019. máj. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

- Fogalmam sincs.

Ennyi. Nyilván utána utána járok a dolognak, mert kibszott tudálékos vagyok, de lényegében ennyi. Miért, hogyan kéne reagálni? :D

2019. máj. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Attól függ, ha olyan hülye kérdés mint ez, akkor elengedem a fülem mellett, ha értelmes akkor megmondom hogy nem tudom.
2019. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Azt hittem, olyanra gondolsz, hogy valami cikis dologra hirtelen rákérdez valaki, mert akkor le szoktam döbbenni és összezavarodom, úgy első körben :D

Amit írsz, azért attól függ, ki és mit kérdez. Ha pl. a főnököm kérdez valamit, amit baromira kellene tudnom, akkor k***ra megijedek, és a föld alá süllyedve megmondom neki, hogy nem tudom, ha esetleg eszembe jut valami kifogás, akkor azt még hozzáteszem :D

Máskor én is csak simán azt mondom, hogy "nem tudom", de kifejthetnéd, milyen jellegű beszélgetésre / kérdésre gondolsz, mert rengetegféle variáció lehetséges.

2019. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha rögtön nem jut eszembe semmi, akkor ennyit mondok, hogy "hát figyelj..." aztán elgondolkodok egy kicsit, hogy mi lehet a válasz (ezzel párhuzamosan egy teljesen hihető kifogást is, ha kell), ha nem jut eszembe értelmes válasz, akkor "jó kérdés", vagy "baj tudja".
2019. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Attól is függ, ki kérdezi és mit. De így belegondolva majdnem mindegy is. Ha nem tudom a választ, akkor tök mindegy, mert ha nem tudom, akkor nem tudom. Egyszerűen megmondom, hogy:

- ha haver kérdezi: akkor azt, hogy fingom sincs, vagy annyit, hogy passz (közvetlenül közölve),

- ha főnök, vagy tanár, akkor: sajnos fogalmam sincs, de utánanézek

- ha idegen, mondjuk utcán, akkor csak annyi: elnézést, nem tudom.

Vannak még variációk, de most ennyi jutott eszembe.

2019. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy soha nem számítunk semmilyen kérdésre egy baráti beszélgetésben, elvégre nincs róla forgatókönyv írva.

Nem tudom mit értesz ezalatt. Pl. olyant kérdez ami általános műveltséggel kapcsolatos, és nem tudod a választ?

Pl. ki volt a miniszterelnök 90-ben?

Vagy magánéleti dolgaidba kérdez bele, amire nem akarsz kitárgyalni? Vagy hogy érted?

2019. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Lehet az bármilyen kérdés, én magamból kiindulva egyáltalán nem szeretem ha kérdeznek is bármiről, úgy gondolom kevés a tudásom úgy mindenből, így egyfajta félelemben élem a mindennapjaimat főleg ha emberek közé kell mennem, mert bárki kérdezhet bármit
2019. máj. 2. 12:55
 9/14 anonim ***** válasza:

#7: minden beszélgetésben lehet számítani rá, hogy nagyjából mi lesz a következő kérdés. :) Pláne ha ismered is az illetőt. És ha ismered, nagyjából a témákat is ismered, amikről szeret beszélgetni.

Ha meg valami teljesen random kérdést feltesz (hány kg egy zsiráf, vagy nem tudom :D), akkor arra pedig ő van felkészülve, hogy nem biztos, hogy fogod tudni, tehát nyugodtan mondhatod rá, hogy nem tudod.

Feltételezve, hogy egyik fél sem autista, Asperger-szindrómás, stb., tehát van minimális mentalizációs képessége.

Azért például vannak olyan dolgok, amiket kissé "ciki" nem tudni, pl. testvéred születési dátumát, ilyesmi, hát igazából szerintem az ilyenekre nehéz reagálni.

2019. máj. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, mitől félsz, miről kérdeznének? Bármire mondhatod, hogy pl. "nem követem a politikát, elegem van belőle, nem érdekel", vagy "ezt a filmet nem láttad, de le sem kötnek a filmek, inkább aktívan töltöm a szabadidőmet", stb. Én igazából sosem szoktam "nehéz", elméleti tudást igénylő kérdésekkel szembe találni magam, ha emberek közé megyek, persze nem tudományos workshop-okra, konferenciákra járkálok minden délután :)
2019. máj. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!