Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csókolommal köszönt. Miért?

Csókolommal köszönt. Miért?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, de fiatalabbnak nézek ki. Általában 18-19-nek néznek.


Szoktam találkozni az utcán egy 16 év körüli lánnyal. Mindig csókolomozik.

Miért? Talán 50-nek néz?

Elég parasztságnak, sértőnek tartom az ilyet.

Nagyon kicsi gyerekek szoktak így köszönni időseknek.

Szerintem fiatal felnőtteket a napszaknak megfelelő köszönéssel kéne köszönteni.



2019. máj. 15. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:
így nevelték, nem ő tehet róla, nyilván neked kellene szólni neki, hogy nyugodtan tegezzen.
2019. máj. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Kipusztulhatna végre ebből a nyelvből is ez a tegezés-magázás marhaság, az ember azt se tudja, mit köszönjön hogy ne sértődjön meg a másik. Ha csókolomozik, az a baj. Ha hellózik a húszéves kasszásnak, az a baj (nem tisztel!). Ha nyári időszámításkor este nyolckor a világosban jó estét mondasz, hülyének néznek. Ha magázol egy fiatalt, visszategez és nem tudod, mi a szar van. Lehet megjegyezni mindenkinél. Pont jó a helló mint az angolszászoknál, nem ez az alárendelt-fölérendelt szar, ami itt van. Megöregedni amúgy sem nagy érdem, nem adok különleges tiszteletet egy őskomcsi feljelentgető KISZ-tagnak csak azért, mert túlélte az elmúlt 70 évet. Na helló.
2019. máj. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Először is. Te szegény.

Na ez meg is volt, akkor most el mondom neked, hogy akit nem ismersz, azt magázod. Ezzel adod meg neki a tiszteletet. (Egyébként nem értem sok embernek miért esik ez nehezére.) A csókolom falun a jó napot megfelelője. Fogd fel úgy, hogy tiszteletet mutat feléd. Ha meg zavar, mondd meg neki, hogy tegezzen nyugodtan.

2019. máj. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
#2es el egyetértek
2019. máj. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
Valóban sértő, egyben nevetséges. A csaj valami gyogyós lehet.
2019. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

#5:

A mai napig előfordul, hogy a saját szülőjét is csókolom-mal köszönti egy gyerek. Nincs ezzel semmi gond. Talán utána kéne nézni bizonyos dolgoknak, mielőtt másokat gyogyósoztok.

2019. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19 vagyok, de veletlenul egy ranezesre 21-2 koruli lanynak is jonapotot kivantam:'D 16 evesen meg alap volt a 22+ korosztalynak a melohelyen a jonapot, mert akkor egyreszt meg sokkal idosebbnek tuntek nekem hozzam kepest, masreszt meg ugye engem ugy neveltek, h minden felnottel maximalisan tisztelettel kell banni es neha nehez volt ezt a beidegzodest kiverni a fejembol, nem is igazan tudok ellazulni idosebbek tarsasagaban, csak akik gyerekesebbek. ram is ramszoltak es utana mar nem volt ebbol problema, javaslom kerd meg, h tegezzen:)
2019. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!