Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért létezik az a mondás,...

Miért létezik az a mondás, hogy tiszteld az időseket, miért kéne? Egyáltalán szükség van tiszteletre?

Figyelt kérdés

Nem tudok senkit se tisztelni a kora miatt és ráadásul a tiszteletbe hiszek. Nem azért, mert bunkón viselkednék, mindig próbálok mindenkihez normálisan és szeretetteljesen hozzáállni, de nem tudok senkit se tisztelni se a koráért, se a teljesítményéért és se a rangjáért. Idegesítő az, hogy idős emberek visszaélnek ezzel úgy, hogy a hierarchiába próbálják meg magukat feljebb tenni a koruk miatt, hogy én fiatal taknyos huszonéves ne beszéljek úgy vele, mintha a haverom lenne, ő sokkal többet megélt ezért tiszteljem. Elmehet a büdös fenébe az ilyen.


Egyik munkatársam is pont ilyen. 60 éves és elvárja, hogy viselkedjek úgy ahogy szeretné és mivel ezt nem teszem meg, ezért már egy ideje durcizik és hozzá se lehet szólni. Tipikus kádárista nyugger.


2019. máj. 19. 09:41
 1/10 A kérdező kommentje:

*ráadásul a tiszteletbe se hiszek.

javítva

2019. máj. 19. 09:42
 2/10 anonim ***** válasza:
2019. máj. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta hogy kell? Az idősek között sincs becsületes ember. Ahogyan a fiatalok között se. Ez nem kor függő. Ezek csak azok mondják akik abban élnek hogy az idős emberek milyen rendesek,kedvesek. Holott ez távol áll a valóságtól.
2019. máj. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez az amihez el kell érd azt a kort, amikor ugyanilyen rozzant leszel, és akkor majd neked is jól jönne a tisztelet.


Amúgy a cigók viselkednek így, ahogy leírod magad.

Itt az élő példa a Hős utcából, a bácsi, akit le se tojnak a cigó kisgyerekek, pár hétre rá meg is halt...


[link]

2019. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A kor önmagában nem érdem. Miért kéne tisztelni?

Én ugyan tolerálom (hely átadása a buszon stb.), de ennek semmi köze a tisztelethez. Azt ki kell érdemelni - és nem csupán azzal, hogy XY évig éldegéltél már.

2019. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a tisztelet minden embernek jár.

De ez nem összekeverendő a tekintéllyel. Az, hogy tisztelsz valakit, nem jelenti egyúttal azt, hogy egy képzelt hierarchiában magad fölé helyezed.

2019. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A személyiséget "kell" tisztálni.

Amiket írtál, nincsenek kapcsolatban a tidztelettel. Én sem hiszek a tiszteletben, hanem tudom, hogy létezik, hogyan működik, hogyan érdemes gyakorolni.

Az ember hiába élt meg sok dolgot, nem jelenti, hogy többet élt meg. Jézus bölcsebben született, mint az emberek 99%a, és 10 éves korára több dolgot élt meg mint az átlag 80 éves.


Az általad említett embereknek fooogggalmuk sincs mi higy működik. Mintha minden és mindenki ugyanolyan lenne. Maga az elvárás, hogy hamis tiszteletet adj kor kiatt egy önellentmondásos gondolkodási forma.

2019. máj. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4#, amit leírtál nem tisztelet, hanem fogyelembe vétel. Nem azért adom át a helyem egy olyannak, aki álig bír járni, mert tisztelem, hanem mert tisztelem istent, magamat, hogy fogyelembe veszem, hogy nekem nem probléma allni, amíg más 10 perc áldogálástól 3 naoig fájdalmakkal küzd.
2019. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt szeretném, ha mindenki mindenkit elfogadnak annak, aki, vagy ami. Nem kell tisztelni a másikat, csak vegyük emberszámba a másikat.
2019. máj. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 3 évvel idősebb tesóm is követeli a tiszteletet azért, mert idősebb, de egy kőbunkó egyben, és felelőtlen, stb. Az idősek mondogatják ezt, mert nem bírják elviselni hogy a tiszteletet ki kell érdemelni, ezért inkább a korukkal jönnek.

Had durcizzanak, majd egyszer felnőnek, vagy ami jobb: meghalnak.

2019. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!