Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kérdésre válaszolsz, vagy...

A kérdésre válaszolsz, vagy moralizálsz, bírálsz?

Figyelt kérdés

Kérdés - felelet. Elvileg ez lenne a gyakorikerdesek.hu!

Tehát valakinek segítségre, információra van szüksége valamihez, kiír egy kérdést, hozzáértő, a válasz birtokában lévő felhasználók válaszolnak annak tükrében, ami a kérdés feltevésének indítéka volt. Pont. Itt a mondat vége.


Ez lenne az elmélet. Ám sajnálatos módon sokszor azt látom, hogy sokan nem a kérdésre válaszolnak, hanem vagy a kérdezőt minősítik, a kérdés kiírásának jogosságát megkérdőjelezik, sokszor ellenségként kezelik a kérdezőket és rengetegszer a válaszadókat is.


Vajon miért van ez így? Ha tőlem az utcán valaki megkérdezi, hogy mennyi az idő, megmondom, de nem érdekel és nem kérdezek vissza, hogy miért akarja tudni, hogy mit képzel magáról, hogy a pontos idő érdekli, hova siet vagy mi dolga van, ami miatt kellett neki az infó stb.

MERT NEM AZ ÉN DOLGOM!

Tőlem csak az időt kérdezte - azt kapja. Pont.


Vajon a szövegértés és a tiszta kérdés-felelet technika itt miért nem megy sokaknak?



2019. máj. 24. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Mert legtöbbször olyan kérdést tesznek fel, amire a gugli megadja a választ. Ha pedig valamiben tanácsot kér, vagy valamiről véleményt, akkor persze mindenki leírja, hogy ki mit gondol arról a témáról.
2019. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha abból indulunk ki, hogy sok kérdésre a gugli megadja a választ, akkor ezek szerint az utcán pontos időt kérdezőt elküldenéd órát venni vagy köztéri órát keresni?
2019. máj. 24. 11:05
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Tudásomhoz mérten próbálok segíteni, ha érezhető a kérdésen, hogy valós dologról van szó. Trollkodni ritkán szoktam. csak azokban a kérdésekben, ahol szinte kéri a kedves kérdező :)
2019. máj. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
Nem, mivel az a valóság, ez meg egy netes oldal, ahol általában a hülyeség megy.
2019. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

#2 aki ide ír, annak van google is, még aki kimegy az utcára, nem biztos, hogy visz órát...vagy elvesztette, ellopták, stb...

...de tényleg nagyon gáz, mikor én keresek meg valamit a kérdező helyett a google segítségével, arra reagálva, hogy "sehol nem találtam" Ilyenkor szokott benne lenni az első 3 google találatban :D

2019. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában a kérdésre válaszolok. De (főleg, ha már a kérdező reagált mások (akár előrelendítő) kritikáira, azért csak kinyílik a bicska az ember zsebében.

No meg akkor, ha már a kérdésből látszik, hogy az illető csak azt akarja, hogy a válaszolók a saját vélt igazát visszhangozzák.

2019. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Èn mindig a kèrdèsre válaszolok ,sosem bírálok senkit. S eddig (lekopogom😆) ha èn kiírtam egy kèrdèst , egyetlen válaszoló , kivètelèvel ,mindig normális válaszokat kaptam. Az az egy olyan volt, mint amit te is leírtál, s ez ezèrt van mert vannak emberek akik trollkodásban , "okoskodásban" ès kötekedèsben lelik örömüket , ezen az oldalon. A másik viszont amit az előttem lèvők is írtak, hogy vannak kèrdèsek amiknèl bizonyos èrtelemben jogos a válaszadók kiakadása a kèrdezőre meg adott esetben nèhány válaszadóra.
2019. máj. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdésre próbálok válaszolni.
2019. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!