Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindenki abban a vilgban él,...

Mindenki abban a vilgban él, amit a hitével megteremt? És, az egyén hitével teremtett (saját) világa a valódi és egyetlen világ?

Figyelt kérdés

Mert, (normál emberek, normál világban) hiszem, hogy hit nélküli élet nincsen :)

.

Azaz, a materialaista, a "hit nélküli" világban hisz?

.

A vallásos Istenben?

.

A spirituális a spiritualitásban?

(Amúgy én ez utóbbi iskolában hiszek, ezt gyakorlom)



2019. máj. 24. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

"hit nélküli élet"


A madarak vagy a fák miben hisznek? Semmiben, mégis élnek. Az ő életük az élet ünneplésről szól, mivel nincs egójuk, ami megteremti a hitet számukra. Az embernek se kéne, hogy egója legyen. Csak azért hisszük ezt, mert a társadalom, amibe beleszületünk, teljesen tudattalan spirituálisan, és az oktatási rendszeren és médián keresztül folyamatosan fenntartja az egós tudatállapotot.

Nekem nincsenek hiteim, mivel már egóm sincs. Felszámoltam. Azóta nincsenek problémáim, se fájdalmaim, nem szenvedek. Minden szenvedés abból ered, hogy az egóból eredezteted az identitásod, ami egy elme által kreált hamis illúzió. A személyiség egy hamis illúzió.

2019. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mindenki a saját kis világában él. De attól ez még ugyan úgy téves. Az emberek (főleg a vallások követői) az egész életüket úgy élik le, hogy fogalmuk sincsen a világról. Számukra valós az amiben élnek? Persze. De ez nem jelenti azt, hogy az jó, vagy tényleg valóságos.

Nem hiszem, hogy tudja látni a valós világot az, aki bármilyen vallási vag spirituális dogmát követ. Valós képe csak úgy lehet a világról, hogyha semmilyen eszmére nem hallgat.

2019. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a hit, a vallás pedig főleg az olyan gyenge emberek kapaszkodója, akik nem képesek feldolgozni azt, hogy egyedül ők felelősek a saját életükért, valamint azt, hogy csak egy életünk van és amint vége, vége, nincs utána semmi. Alapból erre lett kitalálva, illetve arra, hogy manipulálni lehessen a tömegeket, na meg üzletnek is kiváló.
2019. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenki ugyanabban a világban él, nyilvánvalóan. A különbség abban van hogy ezen világ egyes eseményeit, jellemzőit ki hogyan éli meg és értelmezi, ki ki az egyéni világképe és hite alapján.
2019. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon nyitott vagyok és spirituális gondolkodásúnak érzem magam, de a te kérdéseidtől rögtön úgy érzem, elfáradtam és mennem kell meditálni :D
2019. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. máj. 24. 15:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a spirituális világnézetben hiszek, de ugye ez úgy van hogy mindenki a saját szemüvegén látja a világot és az lesz az ő valósága, és igen egyedi és valós, mivel tegyük fel van X ember aki fél úszni, illetve van egy Y aki viszont szeret itt megint két különböző világ van, ahol az egyiknek megnyílt egy lehetőség hogy tudja érezze milyen úszni, míg a másik nem tud. Igen, ez lehet nem kézenfekvő példa mert X is megtanulhat úszni és később megszeretheti de a lényeget érted. :)
2019. máj. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van egy abszolút valóság, igazság. Ő Isten. Mi annak a kiterjesztései vagyunk, és nagyon alacsony szinten, közel sem látjuk azt a valóságot amely az igazságot nagymértékben tartalmazza. Erre inkább felvilágosult emberek képesek.


Minden amit hiszünk, valódi, mert istenek vagyunk, és az van, amit akarunk, amit hiszünk.

De az igazsághoz nem biztos hogy közel áll amit hiszünk.

Mindenki egy pici univerzum, egy pici mikrokozmosz. Mindenki skizofrén valójában, és az emberek többsége soha nem egymással beszél szinte, hanem csak a saját elképzelt illúziójukkal.

Gondolj arra hogy amikor egy pár veszekszik, mind a kettő jót akar és megbántva érzi magát, akkor mégis miért veszekednek? Mert azt hiszik mindketten hogy a másik rosszat akar.


A biblia egy jelképrendszer, és nem szószerint kell értelmezni, de az egyház ezt teszi, és ezzel mindenkit lehúz, tudatlanságba taszít. Például, a megvaltora vár több millió tudatlan ember hogy majd megmentse őket, miközben nem is sejtik hogy a krisztus egy krisztusi tudatallapotra utal, ahol békében van az ember, félelmek nélkül.


Egyetlen valódi vallás létezik. Az Én vagyok vallás. Mindenkinek önmagát kell megismernie, és megismerni istent.

Az emberek óriási tömege egy gyökér, akinek fogalma sincs semmiről, és az életük értelmetlen tengődés. De szerencsére vannak akik nyitott elméjűek, és valódi tudást akarnak.

Én a Spirituálisban láttam azt hogy nagyon közel áll ahhoz ami tényleg tud olyat tanítani, ami valódi.


Aki akar többet tudni bármiről, írjon nyugodtan.

2019. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Mindenkii hisz valamiben, még az, is, aki azt mondja, hogy semmiben sem hisz. Vannak emberek, akiknek a hitvallása közel azonos egymáséhoz, így könnyebben kommunikálnak egymással.
2019. máj. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!