Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki alacsony, miért...

Ha valaki alacsony, miért ítélkeznek rögtön a korával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

144 cm vagyok, 21 éves lány, és elegem van abból, hogy rendszeresen 12-14 évesnek néznek. Sőt, igazából nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy az emberek bunkó módon ki is nyilvánítják a véleményüket rögtön. Pl. a trafikos eladó rám üvölt torka szakadtából ahogy belépek, hogy gyereknek nem szabad bejönni, vagy lányok a hátam mögött fröcsögnek mikor a párommal sétálok, hogy ők 12 évesen még barbiztak. Miért nem lehet kedvesen kérdezni, vagy kicsit objektívabban gondolkodni? Nem azért, túlélem, csak azért kissé frusztrál.

Tényleg ennyire nehéz nem rögtön ítélkezni vagy látni a különbséget egy 10 és egy 20 éves alkata és arcberendezése között?



2019. máj. 27. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem akarlak elszomorítani,de sajnos igen. Van,akinek nehéz. Én mindjuk picit magasabb vagyok,mint te,de mindig szerettem volna oont az ilyen dolgok miatt magasabb lenni.

Amivel megnyugtatnálak,h eljön az idő,amikor el tudod majd engedni ezeket a füled mellett. Sőt! Talán jól esik majd,h fiatalabbnak néznek. Nekem pl.a hajam is rövid és sokszor még mai napig van,ahol elkérik a személyimet,pedig már 34 vagyok.

Szóval ne törődj at ilyen beszólogatásokkal!

2019. máj. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ismerős. :)

155 cm vagyok. Már a második gyereket vártam, 29 évesen, mikor még mindig kaptam az oltást, hogy nem korai? A harmadukkal is mindenki azt hitte, hogy első és nem tervezett.

Most már 16 éves a fiam, és rendszeresen néznek a barátnőjének. Szerinte poén, szerintem nem.

Már gondoltam arra, hogy lenövesztem az őszülő hajam. Hátha akkor leesik, hogy elmúltam már 20 éves.

2019. máj. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Itt mindenki mindennel kapcsolatban rögtön ítélkezik: kora, súlya, magassága, hurkái, vallása, politikai hovatartozása és stb.


Ilyen gyarló az ember és nem tudod megváltoztatni a világot, sajnos!

2019. máj. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Én is 21 éves vagyok és 179 centi, engem is olyan 14-15 évesnek szoktak nézni. Hivatalos helyeken lekezelően beszélnek velem, mint egy hülyegyerekkel, kapásból letegeznek, elkérik a személyim ital vásárlásakor, távoli ismerősök mindig meg vannak lepődve, hogy már leérettségiztem, miközben harmadéves egyetemista vagyok. Szóval szerintem nem igazán a magasság miatt van, inkább a fiatalos arc és az összkép miatt (nyilván nem kiscicás és barbis ruhákat hordok, de nem is rakom ki semmimet, visszafogottan öltözködöm, kis melleim vannak, sminkelni csak ritkán, akkor is diszkréten szoktam).
2019. máj. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Törpilla begurult.
2019. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek jelentős része rendkívül felszínes - és igen, nem látják a különbséget és ítélkeznek.
2019. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!