Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett divat az ékezetes...

Miért lett divat az ékezetes betűket megfordított ékezettel leírni? Van erre valami logikus magyarázat?

Figyelt kérdés
Egyre több kérdést is így írnak ki, de miért? Mi ennek az értelme? Ettől valaki különlegesnek képzeli magát?

2019. jún. 5. 05:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Telefonról pötyögnek nagyon sokan és vagy hirtelen úgy találják meg, vagy nincs is másik fajta ékezetük.

Kicsit túlgondoltad..

2019. jún. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Válaszoknélkül ***** válasza:
100%
Hogy érted azt, hogy megfordított ékezettel? Erre gondolsz: à, è, ì? Mert csak annyit tudok, ha telefonról pötyögsz és rendes ékezetes betűket akarsz írni, akkor néha félrecsúszhat az ujjad, azért dőlnek a másik irányba. Arról nem hallottam, hogy ez divattá vált volna...
2019. jún. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Nem lett divatos. Van magyarázat. Ha táblagép vagy telefon billentyűzetéről ír az ember, akkor nem minden esetben a magyar ékezet ugrik legkényelmesebben az emberek ujja alá. Ekkor eredményt akarnak, nem pontosságot, és a fordítva ékezetes a-ra, e-re böknek.
2019. jún. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Válaszoknélkül ***** válasza:
Úgy látom, mindannyian egyre gondoltunk :D
2019. jún. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Én inkább igénytelenségnek mondanám, mint divatnak. A magyarázatot megadták előttem
2019. jún. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem solan azt se veszik eszre, higy van különbség a dőlés irányában
2019. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ěn €gýßęř”€n ńěm éţęm ęźţ ą ńªg¥źôľáşţ ă bęţűkkęľ.


Én egyszerűen nem értem ezt a nagyzolást a betűkkel.

2019. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem nagyzolás.

Nekem pl. azerty-s gépem van, amin be van állítva a magyar billentyűzet is.

De ha telefonrôl vagy tabllettrôl îrnèk, akkor kènytelen lennèk az à ès è betûket îgy îrni!

2019. jún. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lusta, igénytelen disznók.
2020. okt. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!