Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vettem egy nem törzskönyves...

Vettem egy nem törzskönyves kutyát most pedig gond van?

Figyelt kérdés

Első kutyaként vettem egy kutyust szaporítótól( egy alom született csak náluk, azt is azért, mert összefutottak egy hasonló fajtajellegű kutyus szimpatikus gazdijával), ismerősöknek adták el a kutyákat, illetve egy nem fért el náluk, ő felkerült a netre, én meg beleszerettem a kutyusba, és elhatároztam, hogy ő kell(megnézem magamnak).


Sorsszerű volt, alig pár perce dobták fel a hirdetést, teljesen olyan, mint amilyenről álmodtam..


Nagyon szimpatikusak voltak a gazdái, bár látszott, hogy szegényebbek, de egészen jól voltak tartva az állataik, egészségesek, tiszták voltak, tiszta helyük volt, szeretve voltak a családnál, bár vacak szupermarketes kaján éltek, de ahogy elnéztem a gazdáiknak sem futotta minőségi ételre.


Elhoztam a kutyát, elvittem dokihoz, a fülével volt egy kis gond, kikezeltem, oltva volt, folytattam, féreghajtásról iis gondoskodtam, nálam rendes tápot kap, az egyik legjobb fajtából és a megbeszéltek alapján küldtem fotókat a környezetéról és a kutyusról, meg ilyen hétköznapi családi fotókat a kutya életétől, hogy szeretgetjük, meg írtam mindenféle szokásáról.


Lassan egy éve nálam van a kutya, de 3 havonta jelentkeznek, hogy minden oké e, minden alkalommal kérnek fotókat és kérdezgetnek.


Egy szóval sem jeleztem, hogy megbotránkoznék az ottani körülményeken, pedig kicsit zsúfolt volt és rossz kaját kaptak, sőt direkt kérdezgettem, hogy úgy érezzék fontos nekem a dolog és kikérem a véleményüket( meg akartam kapni a kutyát).


Ez eddig oké, kicsit sokalltam a képkérősdiket, de rendben, az látszott, hogy szerették az állataikat, hát kíváncsiak rá..


Viszont most kiderült, hogy azt szeretnék, ha a kutyáim testvérei meglátogathatnák a kutyámat...Elég meredek, de ami a legdurvább, hogy nem is ők jönnének, hanem az a számomra 2 vadidegen ember, akik az ismerőseik( akiknek eladták a többi kutyust). Küldtek fotót, hát nagyobbacska roma férfiak ölelgetik a kutyustesókat.


Szerintem ez nincs rendben, fene se akarja őket beengedni, mert ismeretlenek, csórók, kisebbségiek, erősebbek nálam(egyedülálló anya vagyok jobb anyagi helyzettel)..


Sokkal jobb körülményeket biztosítok, nálam egészséges a kutyus, nem számítottam ilyen helyzetre..


Mit tennétek a helyemben? Csak ém sejtek rossz szándékot? Az állatbarát dolog meg van bennük..


A chipet átírták a nevemre, szerződést “természetesen” nem kötöttünk, egészen messze utaztam le a kutyusért.


Udvariasságból tartok kapcsolatot, meg mert én is akarnám tudni, kihez kerül az állatom, meg hogy van, sőt szívesen le is viszem hozzájuk, az anyjához látogatóba, na de testvérek gazdijait fogadni..


Szóval nem lenne nehéz dolgom lezárni ezt, de helyesen tenném e? Ti hogy csináltátok?


2019. jún. 9. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A házamhoz én nem engedném be őket ha annyira akarsz velük találkozni akkor kérj találka helyet és vigyél magaddal valakit az ismerőseid közül egy barátot.

Ha a chip a te neveden van gond nem lehet.


Amúgy milyen fajta a kutyus?

2019. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

És most így a végén közlöm, hogy macskákról van szó, nem

kutyákról, csak el tudom képzelni, hogy olvassák ezt a fórumot és nem szeretnék kellemetlen helyzetbe keveredni, lehet előítéletes vagyok és megszokott összejárni az állatok testvéreivel..

2019. jún. 9. 12:21
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Először azt hittem, a kutyussal van baj, de örülök, hogy nem arról van szó.

Viszont azért én ebbe nem mennék bele. Igen, nekem is megszólalna a vészcsengő, hogy mit akarnak nálam, hiszen a képek alapján láthattak pár dolgot. Ha nem tudják, hol laksz, egyszerűen utasítsd el a kérést. Ha tudják, akkor meg biztosítsd be magad ismerősökkel.

2019. jún. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőknél láttam már ilyet kutyáknál, hogy az alomtesók gazdái összejárnak bandázni olykor olykor (a tenyésztővel együtt), ismerkednek és tartják a kapcsolatot, de szerintem sosincs olyanról ott szó, hogy egy valakihez odacsődítenék az egész bandát, aki csak nem is ismeri őket. Ezek mindig valamilyen publikus találkozóhelyek, ami szerintem rendben is lenne. Ez nagyon nem oké hogy hozzád akarják vinni az egészet. Miért is? Miért nem akkor az anyaállat gazdáihoz? Elvégre az lenne a közös pont.


Szerintem semmi rossz nincs benne, ha megmondod, te nem szeretnéd ezt az otthonodban. Az rajtad múlik, hogy egy publikus találkozóhelyre elmész-e valaki ismerősöddel vagy sem, de ezt nem erőltethetik rád, és nem is haragudhatnak rád ha megtagadod.

2019. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudják a címed? Ha nem akkor szimplán le kell őket tiltani minden helyen.
2019. jún. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Hogyhogy mit tegyél? Semmit! Mindenféle kapcsolatot szüntess be! Elég volt a képküldözgetésből. Semmi dolgotok egymással se otthon, se az utcán.

De ez a kutya, aki macska erős kételyeket ébreszt bennem a kérdéssel kapcsolatban!

2019. jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én megìrnàm, hogy ne haragudjanak, de nem. És a kapcsolatot sem biztos, hogy tartanám velük. Elég gyanús, semmi értelme nincs inkább tűnik betörés gyanusnak a dolog. Felmérik a terepet aztán visszamennek amikor nem vagy otthon.

Egyébként indokold azzal, hogy a macskàd félénkebb és félsz a macskavìrusoktòl is, nem szeretnéd, hogy találkozzanak. Pont. Ha eroszakoskodik tiltsd le

2019. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Eddig sem tartottam volna a kapcsolatot ilyen szinten.

Miután elhoztad egyszer pár sor + pár kép és kész.

2019. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt jó ötlet átírni a macskát kutyára, még akkor sem, ha tartasz a felismeréstől (ez a válaszokon is látszik, sokan ugye alapvetően a kérdésre válaszolnak, nem feltétlenül olvassák el a válaszokat, vagy csak utólag).

De ami miatt kifejezetten nem volt jó ötlet ezt átírni, az az, hogy kutyásoknál teljesen normális az összejárás, "bandázás", így egy kutyás kérdésnél alapvetően semmi probléma nem lenne azzal, hogy felvetődik, hogy a tesók összejárjanak. Maximum ha nem akarod őket magatokhoz meghívni, találkoztok máshol (park, futtató, kutyás strand, stb.).


Macskáknál viszont én ilyet még nem hallottam, hogy "összejárnak" a macskások, és nincs is sok értelme. A macskák alapvetően territoriális állatok, nem falkában élnek, nem nagyon van szükségük társakra, elvannak egyedül. Alapvetően az se biztos, hogy az alomtestvérek felismernék egymást. Egy macskának nincs szüksége "összejárásra". Ezt nyugodtan megmondhatod nekik is, meg amiket a többiek javasoltak.

2019. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem jó ötlet. Előző válaszoló jól írta, kutyáknál szokás a bandázás, macskáknál nem jó. Nekik stresszes lenne, nem jönnének ki egymással, nem tudják, hogy tesók, verekedés is lehet belőle. Felesleges stressz, baromság. Aki szereti a macskáját és tudja hogy működnek, nem is talál ki ilyet...
2019. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!