Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kutyákat csak...

Törzskönyves kutyákat csak tenyésztőtől lehet venni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 18. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Igen.

Csak tenyésztő törzskönyvezhet.


Persze ez nem zárja ki azt, hogy kamu törzskönyveket állítsanak ki a rafkós szaporítók...

2019. márc. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Ma már egyre többen hamisítják a törzskönyvet!Eredeti törzskövet csak a tenyésztő készíttethet ha megfelel a kutya az előírásoknak!Jófogáson is hirdetnek többszáz ezerért kutyákat hogy törzskönyves de eben nem szabad hinni!Megbízható tenyésztők vannak az országban nem is kevesen úgyhogy aki akar talál is!
2019. márc. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet ellenőrizni, hogy a törzskönyv amit kapok valódi? A szülők is törzskönyvezettek, és a nevüket is tudom.
2019. márc. 18. 20:35
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Magyar törzskönyvről érdeklődsz?

Mert, ugye, más országokban más a törzskönyvek kinézete, kiállításának szabályai.

2019. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a törzskönyv témába még nem ástam bele magamat, a kérdésem telhesen adhoc jellegű. Nem tudom , hogy milyen törzskönyvek vannak. A kicsi amit kinéztem Magyarországon található , az eladó 130 ezer forintért hirdeti, törzskönyvvel oltással chipel és számlával. Olvastam, hogy a törzskönyveket is tudják a rafkós szaporítok haimítani, és ez az ember számomra nem tűnik annak ( facebookon láttam, hogy sokat foglalkozik a kutyáival, szereti őket) de azért jó lenne tudni, hogyan lehet biztosra menni.
2019. márc. 18. 20:49
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már látod hogy a szülei is törzskönyvezettek és kiemelkedő eredményeket értek el biztosan nem kamu!
2019. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Ha esetleg elárulod hogy melyik kennel az akkor valaki lehet tapasztalatot is tud mondani.És hogy milyen fajta kutya!
2019. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha MEOESZ fajtaklubban tenyészt az, akit kinéztél, vagy megnézed a fajtaklub honlapján a tenyésztőket, vagy felhívod a MEOESZ törzskönyvezési osztályát.

Egyébként a törzskönyveken van hologramos csík, amit igen nehéz hamisítani.

2019. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igazándiból nem tettem még fel neki a kérdést, hogy tenyésztő-e. Amúgy rottweilerről van szó.
2019. márc. 18. 20:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a neve a kennelnek?
2019. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!