Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Találmányom. Hol tudom eladni?

Találmányom. Hol tudom eladni?

Figyelt kérdés

Üvd.

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy egy találmányt hol lehet eladni? Kipattant a fejemből egy olyan dolog, ami nagyon egyszerű és több millió emberen tudna segíteni pillanatok alatt.. A termék nem kerülne sokba, így az előállítása sem lenne nagy összeg, de én ezt nem tudom megvalósítani sajnos. Egy olyan cégre lenne szükségem, akivel/akikkel lehetne tárgyalni ez ügyben, valakinek valami tanácsa nincs véletlen?

Válaszotokat előre is köszönöm!



#Találmányom.
2019. jún. 15. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Érthetö, hogy nem akarsz semmi infot megadni "mert ellopják a te szellemi termékedet!" De ha az ovis kor után vagy akkor fel tudod mérni, hogy ennyi infobol nem lehet ajánlani senkit/semmit!
2019. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
76%
Közösségi finanszírozás által is kivitelezhető az ötleted. Kickstarter.com oldalon ismeretetnéd a termékedet,a támogatók által összegyűlt tőkéből kifejlesztenéd / legyártanád a terméket és kipostáznád azt a vásárlóknak.
2019. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Üvd, ha készen vannak a technikai részletek, védesd le a szabványt, aztán keress meg cégeket írásban, amiknek a profiljába illik a találmányod.
2019. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A "találmány" az egy iparjogvédelmi fogalom. Attól, hogy valami kipattant a fejedből és te úgy véled, hogy más még nem gondolt erre, az csak személyes vélekedés. Előbb kell csinálni egy működő valamit, ki kell a gyakorlatban próbálni a megoldást és akkor lehet valamit kezdeni a dologgal, ha tényleg teljesíti a hozzá fűzött reményeket. Ha valami konkrét gyártmányról van szó, azt előbb meg kell csinálni (prototípus), ha valami szervezési vagy hasonló megoldás, akkor kísérletileg igazolni kell a működőképességet. Előbb valami szakember magánszeméllyel kellene átbeszélni a dolgot, mert cég nem fog veled tárgyalni. a DOLOG SOKKAL BONYOLULTABB, MINT AZT ELKÉPZELED.
2019. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
52%
Keress cégeket, akik hasonló profillal rendelkeznek, mint az ötleted.
2019. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyilván, egy szög egyszerű dolog, fillérekbe kerül és millióknak szüksége van rá.

És ezt egy olyan ember találja ki, aki itt kérdezi meg mit csináljon.

A szabadalmi eljárásoknak nézz utána, szabadalmaztasd, addig ne beszélj mással, aztán ha ez megvan, utána keress olyan céget akinek a profiljába vág és el tudod adni neki a jogokat.

2019. jún. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, nekem 100+ találmányom van. Ezekből a fele megvalósítható lenne számomra is és 20 könnyebben is.


És minden héten van egy ötlet.


De a megvalósítás... az melós... meg aztán krvára nem mindegy hogy sikerül, mégha valóban jó az ötlet is, ami szintén kétséges...


van olyan is, amiből lehet némi befektetéssel tudnék csinálni némi zsozsót, (de szerencsére másból is), aztán jönne egy nagy cég és vinné az egészet, ezer emberrel, csilliónyi marketinggel, stb...


ismerek párakat, akiknek sikerült valamit úgy alkotni, hogy komoly lóvé jött belőle, meg olyat is, aki hiába volt benne rengeteg újságban, meg mindenhol és tényleg tök jó volt a téma és működött is.. csak valahol másutt el lett hasalva...


mérnökökről és saját business tolókról beszélek, komoly témákban, nem iskolásgyerekekről, kik kitalálják, hogy csinálnak új facebookot wp-vel mert az nem lehet sok

2019. jún. 16. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok... amúgy meg kit érdekel ha kitódódik? Ha évekig fejleszted, addig más ki megcsinálhatja. Ha megcsinálod, akkor kell valami plussz, hogy ne jöjjön valaki 1000x annyi hozzértővel, hogy elvigye a bulidat....


van ami működik, de azt nem a gyakorikérdéseken így kérdezik

2019. jún. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

előző kettő vagyok:

ha kitudódik, legalább látod, hogy van-e értelme... akár azzal, hogy beszáll más, aki be fog, ha van értelme, de akkor kell valami plusz... vagy visszajelzésre is jó, hogy jól vvan hümérke, ezen még dolgozzál, vagy tök fszság

2019. jún. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!