Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen ember, hogy szeretne...

Az ilyen ember, hogy szeretne eladni?

Figyelt kérdés
Nem postáz utanvétellel,utalás után sem,mert nincs bankszámlája, csak személyesen (de nem mindig ér rá) valami Isten háta mögötti faluban.. szerintetek az ilyen minek hirdet?
2018. júl. 5. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

fordítva ülsz a lovon.


nekem van egy tárgyam. te azt meg akarod venni, akkor neked kell utána menni...ha személyes átvétel van, akkor személyesen mész oda.


emellett bőven elég olyan nyomorult van, akik kitalálják, hogy "érdekelne a cucc, de ide meg ide hozd már el, aztán miután a eladó elment a megbeszélt helyre, az érdeklődő ott sincs, és vagy nem elérhető, vagy ha el lehet érni, akkor közli, hogy bocs, de nem érdekel mégsem.


aki komoly vevői szándékkal érdeklődik, az odamegy helybe.


postázással is ez a baj. én elküldöm a csomagot, a vevő meg meggondolja magát és nem veszi át...buktam a szállítást, meg utazgat napokig az országban a termék, közben lehet eladtam volna 4 másiknak.

2018. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

szerintem csíra az ilyen. utánvéttel mért nem postáz? előre nem utalnék az ilyennek az is biztos.

amúgy attól is függ mit akarsz venni? lehet egy élő birkát én se adnék fel utánvéttel.

2018. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ő hirdeti úgy,hogy posta is megoldható! Írtam neki,hogy nem kívánom utánvéttel,utalok előre,de neki az sem jó!! Aztán a j.hét szombati találkozás sem jó neki,alkalmas időpontot sem tud mondani!!!

#1 Te meg vicces vagy!!

2018. júl. 5. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

mi ezen a vicces? ez így működik.


nehogy már még én szaladgáljak a saját költségemen az eladandó cuccommal, majd aztán még lehet h nem is kell a vevőnek, és vihetem vissza...

2018. júl. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyedül vagy hülye vagy segítenek is??? Ha valamit előre kifizetek akkor miért az eladó költsége???
2018. júl. 6. 11:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Egy magánember akarja valami feleslegessé vált tárgyát eladni, vagy egy kereskedő, aki árul olyan termékeket, amiből te is akarsz venni egy darabot?

Ha kereskedő, akkor teljesen egyetértek veled. De attól a kereskedőtől nem is vennék semmit, akinek nincs bankszámlája. Egy legálisan működő vállalkozásnak eleve kötelező, hogy legyen bankszámlája.

Ha magánszemély, az egy másik kérdés. Biztos valami nyugdíjas bácsika vagy alkalmi munkából éldegélő kisebbségi (vagy kisebbségi életmódját átvevő többségi :D). Ő arra gondol, hogy a falujában vagy max. 20-30 km-en belül akad valaki, aki odamegy érte, megnézi a tárgyat és ha megegyeznek, akkor fizet kp-val és viszi a tárgyat. Te messze laksz, eleve csak hétvégén tudnál odautazni, vagyis nem terád gondolt, amikor feladta a hirdetést.


Én a helyedben nem foglalkoznék vele. Keresnék olyat, aki hozzám közel árul ilyen dolgot, akkor a személyes átvétel sem gond.

Egyébként megkérdezhetem, mekkora távolságra van tőled és milyen terméket vennél tőle?

2018. júl. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elvileg Ő “egyéni vállalkozó”,cipőket és ruhákat árul! 400kmre van tőlem! Elég olcsón árul ezért szerettem volna tőle vásárolni. Kb 30-35 éves hölgy,de nagyon bunkó és lekezelően válaszolt a kérdéseimre!
2018. júl. 6. 11:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos, valóban nagyon "egyéni" lehet a vállalkozása: 100% hogy feketén csinál mindent! Ha valaki egyáltalán vállalkozó akar lenni, a kezdet kezdetén meg kell adnia az adóhivatalnál a bankszámlaszámát. És ha az változna, akkor a változást is be kell jelentenie.

Ha feketén csinálja, az érthető magyarázat arra, hogy olcsóbb.

És érthetővé teszi az ő viselkedését is: azért nem akar veled üzletelni, mert gyanús neki, hogy adóellenőr vagy. Ezért nem fog ráérni jövő szombaton sem, de később sem soha. Egyébként, ha 400km-re utaznál az áruért, gondolom számodra is egyértelmű, hogy sokkal többe fog kerülni neked az egész, akármilyen olcsón veszel akármilyen sokat, mintha a közeledben vennéd meg. Az utazás miatt elfecsérelt időről ne is beszéljünk. (Egyébként - bár ez a te dolgod - én se ruhát, se cipőt nem vennék úgy, hogy ne venném kézbe a terméket, ill. a cipőt ne próbálnám fel. Gondolj arra, hogy bármilyen silány vagy elméretezett termékkel átverhetnek, és 400km-ről nem tudsz reklamálni, mert a ruha árának többszörösét kifizetnéd utazásra.)

2018. júl. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!