Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért engedik vezetni a...

Miért engedik vezetni a nagyon idős embereket?

Figyelt kérdés
Ma be kellett mennem az irodába pár papírért. Megyek nyugisan a kerékpárommal, a kerékpárúton. Nagyon jol belátható T kereszteződés Stop táblával de azért éreztem, hogy figyelmesnek kell lennem. Egy idősebb 65 feletti nő lassítás nélkül lekanyarodott balra az alacsonyabb rendű útról. Éppen nem patkázta meg a kocsiját. 3 hónapja barátnőmnek is meg volt az első balesete. A parkoló autóját törte meg egy nyugdíjas mert gázadással beletolatott. Sokszor látok olyat, hogy rendesen rá vannak feküdve az idősek a kormányrs mert nem látnak. Borzalmasak a reflexeik és sokan nem is értem mit gondolnak vezetés közben. Tudom mindenkinek van a rokoni/ismerősi körben egy legendás idős aki 190-nel tolat, utánfutóval és soha nem volt még balesete.

2019. jún. 17. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Naponta látok mindenféle helyzetet, ahol alapvető szabályokat nem ismernek, vagy nem tartanak be. Nem idős a nagy részük. Sok kis fiatal "menő" friss jogsis van közöttük, de a 30-50 körüli agresszív férfi is egy nagyon veszélyes típus.
2019. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Jogos, nagyapám is akkor tette le végleg a jogsit, amikor 87 lett és balesetezett. Hiába imádott vezetni és volt balesetmentes évtizedekig, már nem volt 100%-on.

A rendszer maga jó, mert a 70 év felettiek már így is két évente kötelesek alkalmasságira menni, de rövidebb intervallumot is lehet kérni. Ha pedig valakit alkalmasnak minősítenek, akkor nincs mit tenni.

2019. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Anyám például azért vezet, mert mozgássérült, és más közlekedési eszköze nincs, csak a saját erre a célra kialakított autója. DE: jó pár éve nem engedjük messzebbre közlekedni, autópályára, főutakra, mert tudjuk, hogy már nem olyanok a reflexei. Elvisszük mi magunk. "Természetesen" fel van háborodva, hogy ő nem hülye, tud vezetni (tényleg soha nem volt előtte sem balesete, még enyhe sem), de a biztonság kedvéért van annyi eszünk, hogy nem engedjük vezetni, csak a városban. Ott max. koccan(hat), abból halálos baleset nem történhet. Egyetértek, pont ezért vigyázunk rá. Felőlem nyugodtan megsértődhet, akkor sem kockáztatjuk se az övé, se más életét.
2019. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Azért mert ezt nem lehet naptárhoz rögzíteni.
2019. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem olyan esetem volt, hogy állok teljesen szabályosan az út szélén. Bácsika be akarna állni elém. Nem akar neki sikerülni. Harmadikra csak beállt. Előtte maradt másfél méter, engem meg hátrébb tolt 4-5 centivel. Süket is lehetett, mert semmi reakció a dudára. És kiszáll, elballag.


De! Az idő múlásával mindenkinek csökken minden képessége, ebben igazad van. Ezért is kell sűrűbben menni orvoshoz. Hogy kellene-e más kontroll is? Túl vagyok a hatvanon, így érintett is. Azt mondom, nem lenne hülyeség egy kiterjedtebb vizsgálat, nem csak baboskönyv, és csókolom. Ám eltiltani pusztán életkor miatt nem indokolt.


Igen, mindenkinek van százéves ismerőse, aki kitűnően vezet. Meg olyan is – mondom én –, akinek húszévesen sem szabadna jogosítványt adni. Mentálisan nem alkalmas rá.

2019. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem engedik. Komoly kivizsgáláson kell átmennie az idős embernek, hogy meghosszabbítsák a jogsiját.

Amúgy a statisztika szerint nem az idősek a fő balesetokozók, hanem a huszonéves korosztály Őket miért engedik vezetni?

2019. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy nem a szeme miatt hasal fel valaki a kormányra, csak nézi az orrát. Kb minden második kezdő így indul el először, csak a legtöbbet már az első órákban le lehet erről szoktatni. Ma már lehet, át se engednének, de sokan egy életen keresztül így vezetnek
2019. jún. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

3-as vagyok. Dehogy szigorították! A háziorvos ugyanúgy kiállította az alkalmasságit, mint már 40 évvel ezelőtt is. Egyébként ő 74 éves. Ha a megszokott helyekre sem mehetne (ügyet intézni, orvos, gyógyszertár, termálfürdő, a húga, vagy bevásárolni), szerintem akkor lenne tényleg beteg mentálisan. Egyébként nem kerekesszékes, de se buszra, se máshová nem tud gyalogszerrel eljutni gyalog még 60 métert sem.

Neki ez muszáj, de mint írtam, az idősek hozzátartozói figyeljenek oda a szüleikre, inkább vigyék el ők autóval, ha messzebb útra kell menni. Elhiszem, hogy macerás.

Azzal is egyetértek, hogy sok fiatal sokkal veszélyesebben közlekedik, mert ők a Janik.

Mindegyikben van igazság, de minden esetben vannak kivételek. Van, aki vén fejjel is jól vezet, fiatalok is, de az ellenkezője is igaz. Idősen béna már vezetni, a fiatal meg tapasztalatlan, de vakmerő.

2019. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
65, mint nagyon idős? Még szállodahajót is vezethet (rossz, gonosz példa), de leszállhat ilyen korú ember a Hudson-folyóra megmentve sok-sok életet.
2019. jún. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
70 fölött kellene betiltani, de ez nyilván nem fog menni, mert a jogsi , a vezetés egy nemzetközi téma, másrészt meg a politikusaink 95 évesen is vezetni akarnak majd, szóval ilyent nem fognak megszavazni. Sajnos.
2019. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!