Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiváncsi vagyok, h jó e az...

Kiváncsi vagyok, h jó e az érvelésem?

Figyelt kérdés
Tehát, sok keresztény ember azért ítéli el a homoszexualitást, mert azt írja a biblia, h az nem jó. De ha én gondolom jól, akkor azért írja ezt a biblia mert a meleg közösülés nem jár gyerekkel. Tehát ha valaki óvszerrel közösül az ennyi erővel ugyanakkora "bűn", mintha meleg lenne. Ugye?

2019. jún. 18. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nem rég láttam egy keresztény youtubert erről beszélni, hogy amikor összeházasodik két ember, Isten színe előtt megfogadnak bizonyos dolgokat, pl. azt, hogy családot alapítanak. Ha használnának óvszert, akkor ez szembe menne azzal, amit megfogadtak.


Egyébként nem vagyok keresztény, csak gondoltam, hozzászólok ehhez, mert épp hallottam valamit. De könnyen lehet, hogy ahány vallásos ember, annyi féle módon lehet értelmezni.

2019. jún. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
#1 És mi van a polgári esküvővel? Ott senki nem fogad meg semmit Isten színe előtt.
2019. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a polgári esküvő a vallásos keresztényeknél nem elég, sokszor nem is évényes, csak kötelező. Isten színe előtt kell "örök hűséget" fogadniuk egymásnak.
2019. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Persze, de akkor miért ne lehetne polgárilag megesküdnie azonos nemű pároknak?
2019. jún. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. jún. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen. Mivel csak házsaagágban szexelhetsz, viszont a házastársadnak mindent át kell adnod, a termékenységedet is. Az egyetlen elfogadott módszer az a megszakításos.

A melegekhez meg...ha isten nem akarná hogy legyenek melegek akkor miért van a seggben a prosztata...

2019. jún. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Thillmin válasza:
Nem. A feltételezésed, hogy a szex kizárólagos célja a gyereknemzés alaptalan és téves. A Biblia elmondása szerint Isten a szexualitást a házasság kötelékénének megerősítésére találta ki, a házasságot meg egy férfi és egy nő kapcsolatára, ergo a szex csak férj és feleség között lehet helyes Isten szerint.
2019. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Persze, de akkor miért ne lehetne polgárilag megesküdnie azonos nemű pároknak?"


[link]


Tekerj kicsit lejjebb, és nyisd ki ezt a linket:

"Azonos neműek kapcsolatának

jogi elismertsége"


Ezek között olyan népeket is találsz, amelyekben a kereszténység különböző ágazata elismerten az ország javának vallása.

2019. júl. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!