Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A közvélemény miért tartja...

A közvélemény miért tartja elítélendőnek, betegesnek ha valaki egy híres emberhez vonzódik?

Figyelt kérdés

Úgy értem ők is emberek vagy tévedek? Oké az tény hogy nagyságrendekkel nagyobb kihívás egy híres emberrel összejönni vagy akár csak megismerkedni, de ettől eltekintve miben más ez mint egy átlagemberrel ismerkedni? Az ismert embereknek is vannak (vagy legalábbis lehetnek) érzéseik, nekik is van magánéletük, és sok példa is van rá hogy egy ismert, akár adott esetben világsztár ember teljesen átlagemberrel él együtt vagy legalábbis jó ismerősök. Meg a másik végén a dolognak, ugyanúgy lehet hogy egy átlagemberrel sem sikerül soha összeismerkedned vagy összejönnöd. Azt értem hogy mennyivel kisebb az "odds" valaki nagy névvel összemelegedni, de ettől miért kell betegnek, szellemileg visszamaradottnak, dilinyósnak gondolni azokat és ferde szemmel tekinteni azokra, akiknek az osztálytársuk vagy a sarki házban lakó helyett mondjuk egy színésznő vagy énekes vagy bármi egyéb az ideáljuk, és ő tetszik leginkább nekik? Illetve külföldön is ennyire lenézik az ilyen embereket vagy csak itthoni sajátosság ez?

Ti hogy vélekedtek erről a jelenségről?



2019. jún. 24. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt senki nem tartja betegesnek, ha vonzónak találsz egy híres embert. A beteges az amikor totál rákattansz egy számodra ismeretlen emberre (mert attól hogy például láttad pár filmben, őt mint embert még nem ismered), a valóságtól pedig teljesen el is szállsz, például amikor már nem is érdekel más férfi/nő, csak mert ott van neked egy saját magadnak kreált idealizált skatulya, amit ráhúztál egy hírességre.
2019. jún. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ismert ember is rád nézhet egy alkalommal, amíg Te elolvadsz addig Ő már el is felejtett, mert tudják hogy csak hasonló szintű ember mellett lenne jövőjük... Sajnos akármennyire is emberséges egy celeb, én még nem hallottam olyan kapcsolatról hogy valamelyik fél egy civilhez menjen hozzá, vagy csak kavarjanak.


Biztos van arra példa hogy a világsztár közel enged magához valakit, csak szinte biztos hogy annak az átlagember főiskolát végez, vagy mondjuk 5 nyelven beszél folyékonyan.



Én is boldog lennék ha egy-egy színésznő, aki számomra szimpatikus elhívna egy italra, de mit tudnék vele kezdeni verbálisan? :)


Vannak olyan hétköznapi huszonéves nők akiket akár egy szerepben is el tudnék képelni mondjuk sorozatokban, annak ellenére hogy látni ilyeneket az utcán, megközelíthetetlenek mert nem ugyanabban a társadalmi csoportban élünk.



Mindenhol nevetnek az álmodozókon, ez mindig is így volt.

2019. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, igen, egyetértek, első válaszoló!

Na, aztán még van az, hogy egy átlag ember nem feltétlenül tudja azt nyújtani egy hírességnek, amit egy másik híresség.

Mert nem érzi át, hogy milyen az élete.

Nem tudja, milyen, amikor nyolcezren csüngnek rajta egy koncert után, könyörögve, hogy írja alá a könyöküket, most csak mondtam valamit, és nem tudja, milyen érzés a színpadon tombolni, miközben a közönség üvöltve és csillogó szemekkel pogózik, amit nem tudom, hogy kell írni, nem érzi át, hogy milyen, amikor az embert vagy nagyon utálják, vagy rajonganak érte, meg ilyesmi.

Azon kívül egy híresség életébe nagyon nehéz lehet szerintem bekerülni, mert ha pl oda is mész hozzá, csak egy leszel neki a sok közül, vagy beléd is szerethet egyből, ami nagyon király lenne, de egy picit valószínűtlen, mert csak a rajongót látja benned, ahogy mindenki másban is.

És mitől lennél különleges számára?

Persze, lehetsz, az esély meg van rá.

Csak nem túl nagy.

Szóval röviden : mert az átlagember nem tudja igazán megérteni a hírességet.

De az is lehet, hogy pont egy olyan emberre van szüksége.

Megkerdezhetem, hogy miért kérdezted?

Te rajongsz valakiért? :)

Nem muszáj elmondanod, mert amúgy semmi közöm hozzá, de azért érdekel.

=)

2019. jún. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A vonzalmat szerintem a közvélemény nem tartja betegesnek, azt ha vki konkrétan szerelmesnek tartja magát az adott sztárba, akit igazából nem is ismer, mert gyakoribb esetben még egyszer sem látta személyesen, de ha látta, sem az "igazi életében"... főleg ha ez olyan beteges méreteket ölt, hogy kikutatja, hol lakik meg mi a kocsijának a rendszáma.
2019. jún. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!